REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mnóstwo nowych scen z serialu „Wiedźmin” w trzech filmach przybliżających postaci Geralta, Yennefer i Ciri

Dla większości polskich fanów popkultury bohaterowie serialu „Wiedźmin”, to postaci niemal kultowe. Użytkownicy platformy Netflix, którzy nie czytali książek i nie grali w gry, wiedzą jednak o tym świecie bardzo niewiele. Dlatego firma postanowiła przedstawić trójkę postaci w specjalnych wideo pełnych nowych ujęć.

09.12.2019
19:28
wiedźmin
REKLAMA
REKLAMA

„Wiedźmin” ma być dla Netfliksa jedną z najważniejszych wieloodcinkowych produkcji na następnych kilka lat. Dość powiedzieć, że firma przedłużyła serial o 2. sezon jeszcze przed premierą, co w przypadku nowych dzieł zdarza się bardzo rzadko. Porównania adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego do „Gry o tron” nie mają wielkiego sensu, ale „Wiedźmin” na pewno ma potencjał, żeby jak serial HBO stać się światowym fenomenem wykraczającym poza fanów fantastyki.

Dlatego Netflix uznał za zasadne dokładnie przedstawić światu trójkę głównych bohaterów jeszcze przed debiutem produkcji Lauren S. Hissrich. W trzech trwających ponad dwie minuty filmikach pokazano nowe, wcześniej niewidziane sceny związane z Geraltem z Rivii, księżniczką Cirillą oraz Yennefer z Vengerbergu. A przy okazji na ekranie mignęli też m.in. Jaskier, Calanthe i Cahira.

Wiedźmin” będzie równoległą historią trójki bohaterów, a nie solową opowieścią o Białym Wilku. Nowe sceny w zwiastunach tylko to potwierdzają.

Jakie dokładnie sceny zawierają filmiki, których wcześniej nie pokazano w zwiastunach? W materiale poświęconym Geraltowi z Rivii widzimy m.in. wściekłego Białego Wilka, do którego przemawia jakaś kobieta, dwie rozmowy z Jaskrem, śmierć potwora w bagnie, znak Aard oraz spotkanie z Yennefer. Ogólne informacje na temat bohatera przedstawia zaś sam Henry Cavill.

  • Czytaj także: Przed weekendem w internecie pojawiły się też pierwsze motywy muzyczne z „Wiedźmina”. Obu kawałków posłuchacie TUTAJ.

W pozostałych wideo skupionych na dwóch najważniejszych kobietach w życiu Geralta przedstawiono sceny kluczowe dla historii Yennefer i Ciri. Księżniczkę Cintry widzimy podczas walk, gdy ucieka przed prześladowcami z Nilfgaardu. Widzowie otrzymali też kolejny wgląd w jej wizję świata obleczonego w czerwień. Freya Allan przedstawia Lwiątko z Cintry jako osobę lojalną, dzielną, ale też niedoświadczoną i odgrodzoną od prawdziwego świata.

Wideo z Anyą Chalotrą (wcielającą się w czarodziejkę z Vengerbergu) pokazuje zaś widzom jej naukę w szkołę dla magów, przemianę w wyglądzie, a także wiele różnych lokacji, w których bohaterka wystąpi. To właśnie w scenach z Yennfer znacznie bardziej niż w materiałach z Geraltem widać, że twórcy serialu szukali miejsc akcji po całym świecie.

„Wiedźmin” trafi na platformę Netflix 20 grudnia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA