REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Znamy najpopularniejsze nowe filmy i seriale Netflix Polska. Widzowie najmocniej polubili „O wszystko zadbam”

Szefowie serwisu Netflix w ostatnim tygodniu mogli cieszyć się z odbioru swoich nowości w Polsce. Rodzimi użytkownicy zainteresowali się sporą liczbą tytułów, co odzwierciedlają bardzo wyrównane wyniki zestawienia Netflix TOP 10. Które tytuły zajęły podium?

27.02.2021
10:00
Netflix TOP 10: Najpopularniejsze filmy i seriale tygodnia. Kto wygrał?
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowy tydzień, nowa edycja Netflix TOP 10. Ostatnie dni okazały się niezwykle wyrównane, przez co grupa aż pięciu produkcji miała bardzo długo szansę na końcowy triumf. Ostatecznie cieszyć mogą się twórcy nowego filmu Rosamund Pike i Petera Dinklage'a. Jakie jeszcze niespodzianki przyniosły wybory polskich widzów?

Netflix Polska TOP 10 – najpopularniejsze filmy i seriale:

Ze wszystkich obecnych w niniejszym tekście produkcji „Era samurajów: Bitwa o Japonię” zadebiutowała najpóźniej. Dlatego jej niski wynik jest stosunkowo mylący. A skąd tak mocne wejście na VOD? Nowy serial dokumentalny platformy Netflix pokazuje niezwykle ciekawy okres historii Kraju Kwitnącej Wiśni i robi to ponadto za pomocą dynamicznych inscenizacji granych przez aktorów. Dzięki temu zmagania takich postaci jak Oda Nobunaga i Toyotomi Hideyoshi stają się tym bardziej fascynujące.

Wynik: 9 punktów

9. Miłość do kwadratu (spadek o osiem miejsc)

Walentynki, walentynki i po walentynkach. Taka refleksja narzuca się, gdy spojrzymy na dosyć wyraźny spadek filmu „Miłość do kwadratu”. W zeszłym tygodniu polska produkcja patrzyła na wszystkie pozostałe tytuły z góry, ale romantyczne klimaty bardzo szybko ustąpiły postapokaliptycznej dystopii, sensacyjnemu filmowi o kibolach oraz czarnej komedii o grupie okropnych ludzi. Czyli mówiąc krótko, Netflix TOP 10 powoli wraca do normy.

Wynik: 13 punktów

8. Riverdale (awans o dwa miejsca)

Serial „Riverdale” kolejny tydzień z rzędu dostaje się do czołowej dziesiątki najpopularniejszych tytułów Netfliksa ze względu na 2-3 bardzo dobre dni po premierze nowego odcinka. W podobny sposób przed kilkoma miesiącami swój wyraz poparcia dawali fani serialu „The 100”, ale akurat w przypadku „Riverdale” aż tak dobrej serii jeszcze nie było. Czyżby to oznaczało, że 5. sezon jest lepszy od poprzedniego?

Wynik: 18 punktów

7. Psi patrol (powrót do zestawienia)

netflix polska top 10

Szczeniaki z Psiego patrolu po raz kolejny zwarły szeregi i wróciły do rankingu Netflix TOP 10 po tygodniowej przerwie. Są zresztą jedyną animacją w topce, co zdarza się przecież niezwykle rzadko. Młodzi widzowie serwisu najwyraźniej nie mają jednak obecnie czego oglądać. I dlatego zwróciły się z powrotem do „Psiego patrolu”. Osobiście polecam im fantastyczny serial „Kid Cosmic” od twórcy „Atomówek”, który niestety nie znalazł do tej pory wielkiego zainteresowania w Polsce. A zdecydowanie na to zasługuje.

Wynik: 20 punktów

6. Paradoks (spadek o cztery miejsca)

Polski serial kryminalny z Bogusławem Lindą w roli głównej nie miał szans powtórzyć wysokiego 2. miejsca z poprzedniego tygodnia, ale utrzymał się ostatecznie w zestawieniu z całkiem pokaźnym wynikiem. To zresztą bardzo ciekawe zjawisko, że seriale TVP, które pierwotnie wcale nie zrobiły jakiejś furory, teraz tak bardzo przyciągają rodzimych użytkowników Netfliksa. Jak widać co polskie, to polskie. I nie ma znaczenia, że „Paradoks” czy „Prokurator” liczą tylko po jednym sezonie.

Wynik: 33 punkty

5. Plemiona Europy (nowość)

Nie od dzisiaj wiadomo, że jeśli jakiś serial czy film cieszy się dużą popularnością na platformie Netflix, to będzie ona najprawdopodobniej chciała zapewnić sobie usługi jego twórców na przyszłość. Dlatego firma bardzo często oferuje showrunnerom i reżyserom kilkuletnie umowy na wyłączność. Prawda jest jednak taka, że powtórzyć sukces takich tytułów jak „Dom z papieru” czy „Dark” nigdy nie jest łatwo. Swego czasu pokazało to dosyć chłodne przyjęcie „White Lines”, a i „Plemiona Europy” zdaniem naszego dziennikarza nie mają szans w starciu ze swoim poprzednikiem.

Wynik: 48 punktów

4. Pętla (nowość)

Patryk Vega po raz kolejny przyszedł do Netfliksa i mówiąc krótko, pozamiatał konkurencję. Na polskiego reżysera można latami narzekać, można krytykować słabość pisanych przez niego scenariuszy i powtarzalność podejmowanych przez niego tematów, a i tak niewiele zmienia to w oczach bardzo dużej grupy jego fanów. Ewidentnie obecnej również na Netflix Polska, co po raz kolejny udowadnia premiera jego nowego filmu na tym VOD. Tym razem padło na film „Pętla”, ale przecież nie ma to wielkiego znaczenia, o którym tytule mówimy.

Wynik: 50 punktów

3. Co kryją jej oczy (awans o sześć miejsc)

Najnowsza edycja Netflix TOP 10 została zdominowana przez nowości, ale jednemu tytułowi udało się mimo to wspiąć zdecydowanie w górę rankingu. Nie ma natomiast nic dziwnego w tym, że psychologiczny thriller „Co kryją jej oczy” awansował na podium. Użytkownicy Netflix Polska już niejednokrotnie pokazywali, że wielce cenią sobie tego typu produkcje łączące elementy romansu, kryminału i zagmatwanego dreszczowca.

Wynik: 51 punktów

2. New Amsterdam (nowość)

Seriale medyczne były najpopularniejszych gatunkiem telewizyjnym na przełomie lat 90. XX wieku i początku XXI wieku. Od tego czasu ich oddziaływanie zdecydowanie zmalało, ale czasem nadal trafiają się pojedyncze tytuły z dużą widownią. Jednym z nich jest „New Amsterdam”, który opowiada o najstarszym z amerykańskich szpitali, odmienionym przez mającego mnóstwo świeżych pomysłów nowego dyrektora. Na platformie Netflix można obecnie znaleźć dwa sezony tego tytułu.

Wynik: 51 punktów

1. O wszystko zadbam (nowość)

Ostatni tydzień był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to film „O wszystko zadbam” zwyciężył z przewagą kilku punktów. Produkcja koncentruje się na losach skorumpowanej opiekunki prawnej, która wykorzystuje swoją pozycję do defraudowania majątków podopiecznych. Kobieta nie wie jednak, że jej najnowsza ofiara ma pewne niespodziewane znajomości w światku przestępczym.

REKLAMA

Wynik: 57 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA