REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Polacy szukają romansu, więc TOP 10 Netfliksa wygrała „Miłość do kwadratu”

Za nami okres walentynkowy, który dosyć wyraźnie wpłynął na najnowsze wyniki Netflix TOP 10. Wybory użytkowników serwisu były bowiem bardzo romantyczne.

20.02.2021
13:40
netflix top polska
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Co Polacy oglądali w ostatnich dniach na platformie Netflix? Do rankingu wpadło dużo nowości, sporo thrillerów, kilka produkcji nastawionych na walentynkowe romanse. Szczegółów na temat poszczególnych miejsc szukajcie poniżej.

Netflix TOP Polska – najpopularniejsze filmy i seriale w naszym kraju:

10. Riverdale (spadek o dwa miejsca)

netflix top polska class="wp-image-494737"

Nowy sezon „Riverdale” można chyba już oficjalnie uznać za sukces, a przynajmniej w kontekście oglądalności w naszym kraju. Inaczej niż choćby „Snowpiercer”, który nie zalicza równie dobrych wyników co przed rokiem, popularne teen drama przy okazji premiery każdego nowego epizodu ma bardzo duże szanse dostać się do TOP 10. Tak było przed tygodniem i tak też jest teraz.

Wynik: 15 punktów

9. Co kryją jej oczy (nowość)

„Co kryją jej oczy” to nowy thriller platformy Netflix, w którym znalazło się też trochę miejsca na wątki nadprzyrodzone. Główna oś fabuły prezentuje się dosyć standardowo, bo dotyczy trójkąta miłośnego między Davidem, jego żoną Adele i pracującą z mężczyzną Louise. Wraz z postępem akcji okazuje się jednak, że toksyczna relacja całej trójki dotyczy nie tylko spraw sercowych, ale też dziwnych i niepokojących mocy Adele. Naszą recenzję serialu znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 17 punktów

8. Na celowniku (nowość)

Nadja i David to młoda para, która udaje się na narciarski wyjazd mający dodać odrobinę kolorytu ich związkowi. W trakcie campingu ich namiot zostaje niespodziewanie oświetlony czerwonym punkcikiem celownika snajperskiego. Od tej chwili romantyczny wyjazd zamieni się w istne piekło na ziemi i desperacką walkę o przetrwanie. Kto próbuje zabić Davida i Nadję? I czy przeszłość kobiety ma z tym jakiś związek? Duża część użytkowników Netflix Polska poznała już odpowiedzi na te pytania.

Wynik: 25 punktów

7. Prokurator (spadek o sześć miejsc)

Polski serial „Prokurator” utrzymuje swoją pozycję w czołowej dziesiątce Netflix Polska już czwarty tydzień z rzędu. Produkcji TVP nie udało się ponownie utrzymać pierwszego miejsca (byłby to wyczyn godny najpopularniejszych tytułów serwisu), ale jak na tytuł dostępny w ramach licencji i tak jest nieźle. Zresztą rodzime seriale i filmy akurat w ostatnich dniach radziły sobie na Netfliksie bardzo dobrze, o czym przekonacie się, czytając kolejne akapity.

Wynik: 29 punkty

6. Nowiny ze świata (awans o cztery miejsca)

„Nowiny ze świata” utrzymywały się w środku stawki przez cały tydzień, co ostatecznie zapewniło pełnometrażowej produkcji Paula Greengrassa szóste miejsce. Czy to wysoka pozycja? I tak, i nie. Wydawać by się mogło, że hollywoodzki western z Tomem Hanksem w roli głównej będzie mimo wszystko większym hitem. Po raz kolejny okazuje się jednak, że demografia użytkowników Netfliksa zbliża ich do nieco młodszych gwiazd i tytułów bliższych ich własnym doświadczeniom.

Wynik: 32 punkty

5. Firefly Lane (spadek o dwa miejsca)

Dobrze potwierdza to serial „Firefly Lane”, który mimo bardzo przeciętnych recenzji kolejny tydzień z rzędu utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych produkcji Netflix Polska. Oparta na bestsellerowej powieści Kristin Hannah historia koncentruje się na przyjaźni dwójki znających się od dzieciństwa kobiet. Ich silnej relacji grozi jednak rozpad w wyniku zdrady jednej z bohaterek. A ponieważ widzowie lubią oglądać tego typu ludzkie dramaty na ekranie, to „Firefly Lane” znalazło niemałą widownię.

Wynik: 33 punkty

4. Capitani (nowość)

Martwa nastolatka znaleziona w lesie, zaginiona dziewczyna, nieufne obcym miasteczko i szorstki inspektor policji próbujący rozwiązać zagadkową sprawę – brzmi znajomo? Nic dziwnego. W taki sposób można by opisać kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt seriali kryminalnych z całego świata. Pewna odtwórczość ewidentnie nie przeszkadza jednak fanom luksemburskiego serialu „Capitani”, który w ostatnim tygodniu wspiął się na czwarte miejsce w rankingu Netflix Polska TOP 10.

Wynik: 35 punktów

Zakończenie filmowej trylogii „Do wszystkich chłopców” przez pięć kolejnych dni zajmowało 2. miejsce w codziennych zestawieniach TOP 10. Wydawało się więc, że spokojnie zajmie środkowy stopień na podium. W czwartek i piątek produkcja zaliczyła jednak głęboki spadek (po tygodniu od premiery wypadła wręcz poza czołową dziesiątkę). Jakie mogą być tego powody? Wydaje się, że jest jeszcze zbyt wcześniej na wysnuwanie jednoznacznych tez. Być może mamy do czynienia z chwilowym zachwianiem formy. Bo przecież trudno zaprzeczać, że na „Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze” czekało sporo polskich widzów.

Wynik: 50 punktów

2. Paradoks (nowość)

Rzutem na taśmę 2. pozycję w najnowszej topce zajął ostatecznie polski serial „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. Licząca sobie tylko jeden sezon produkcja opowiada historię młodej podkomisarz mającej zbadać nieprawidłowości w Komendzie Głównej Policji. Z czasem nabiera jednak olbrzymiego szacunku do trudnego w relacjach inspektora Marka Kaszowskiego. Czy mężczyzna okaże się niewinny stawianych mu zarzutów? Dowiecie się, oglądając serial na wzór innych użytkowników Netflix Polska.

Wynik: 54 punkty

1. Miłość do kwadratu (nowość)

Netflix zrobił pierwszą filmową komedię romantyczną w Polsce i wypuścił ją na walentynki. Czy kogokolwiek dziwi więc, że ta sama produkcja w kolejnym tygodniu wygrywa w cuglach ranking Netflix TOP 10? Raczej nie bardzo. Nad sukcesem „Miłości do kwadratu” nie ma się więc co przesadnie pochylać. Komedia romantyczna, jakich wiele (o czym szerzej Rafał Christ pisał w swojej recenzji). Ale na Dzień Zakochanych nie robiło to widzom wielkiej różnicy.

REKLAMA

Wynik: 63 punkty

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA