REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix pokazał zwiastun polskiego serialu inspirowanego powieścią Cobena. Zobacz zapowiedź „W głębi lasu”

„W głębi lasu” — tak brzmi tytuł nowego polskiego serialu oryginalnego, który już 12 czerwca trafi na Netfliksa. Produkcja w reżyserii Leszka Dawida i Bartosza Konopki jest ekranizacją bestsellerowej powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się m.in. Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki, Arkadiusz Jakubik i Cezary Pazura.

12.05.2020
17:07
Netflix premiera zwiastun w glebi lasu
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje Netflix, fabuła serialu „W głębi lasu” rozgrywa się na dwóch czasowych płaszczyznach i obejmuje rok 1994 oraz 2019:

Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego (Grzegorz Damięcki/Hubert Miłkowski), który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach – czytamy w komunikacie Netfliksa.

Netflix stawia na Polskę?

„W głębi lasu"to kolejny (po „1983" Agnieszki Holland) polski serial oryginalny Netfliksa. Za reżyserię odpowiadają Leszek Dawid („Jesteś Bogiem") i Bartosz Konopka („Królik po berlińsku", „Krew Boga"), a za zdjęcia – Paweł Flis. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler („Ukryta gra"), a producentami wykonawczymi Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. W rolach głównych zobaczymy Grzegorza Damięckiego (Paweł Kopiński) i Agnieszkę Grochowską (Laura Goldsztajn). W obsadzie nie zabraknie też innych znakomitych nazwisk — w nowym polskim serialu Netfliksa zobaczymy także m.in. Cezarego Pazurę, Arkadiusza Jakubika, Adama Ferencego, Dorotę Kolak i Piotra Głowackiego.

Wielkie platformy doceniają pisarzy

REKLAMA

To nie jest pierwszy raz, kiedy Netflix sięga po prozę Harlana Cobena. Wcześniej platforma współpracowała z autorem przy takich tytułach jak brytyjski „The Stranger”, czy hiszpański „El Inocente”. Dziś Netflix ogłosił też, że ma w planach ekranizację powieści Eleny Ferrante (autorki „Genialnej przyjaciółki”, którą z sukcesem zaadaptował serwis HBO GO). W dodatku, w ofercie platformy coraz częściej pojawiają się polskie akcenty – Netflix udowodnił ostatnio, że inwestuje nie tylko w znanych i lubianych autorów pokroju Andrzeja Sapkowskiego i jego „Wiedźmina”, ale również w mniej popularne tytuły. Przykładem jest belgijski serial „Kierunek: Noc" inspirowany książką „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja, który pojawił się na Netfliksie 1 maja tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA