REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Polacy uwielbiają nowe wersje popularnych dzieł. Świetne wyniki „Ratched”, „Enoli Holmes” i „Parku Jurajskiego” na Netfliksie

Netflix Polska to niekończące się źródło interesujących produkcji do obejrzenia na weekend. W ostatnim tygodniu pojawiło się tam bardzo wiele nowych tytułów, które zainteresowały rodzimych widzów. Odzwierciedlają to wyniki najnowszej edycji Netflix TOP 10.

26.09.2020
11:30
netflix ranking top
REKLAMA
REKLAMA

Popularne marki to obecnie najsilniejsza broń amerykańskiej popkultury w jej globalnym wymiarze. Widzowie z całego świata uwielbiają oglądać nowe historie, alternatywne wersje i bezpośrednie kontynuacje umiejscowione w znanym im dobrze otoczeniu. Nie inaczej jest z użytkownikami Netflix Polska, którzy w minionych dniach z największą chęcią oglądali takie tytuły jak „Ratched”, „Enola Holmes” czy „Park Jurajski: Obóz Kredowy”.

Netflix ranking TOP – co Polacy oglądali w ciągu ostatniego tygodnia?

10. O mnie się nie martw (nowość)

netflix ranking top class="wp-image-446047"

Polska produkcja „O mnie się nie martw” właśnie trafiła na platformę Netflix (łącznie jedenaście z trzynastu stworzonych do tej pory sezonów) i szybko stała się jedną z najchętniej oglądanych przez widzów. Serial z Joanną Kulig opowiada historię samotnej matki Igi Małeckiej, na której drodze pojawia się młody i przyjazny adwokat.

Wynik: 16 punktów

9. Enola Holmes (nowość)

„Enola Holmes” pojawiła się na Netfliksie w ostatnich dniach wliczanych do obecnego zestawienia TOP 10. Dlatego produkcja z Millie Bobby Brown, Henrym Cavillem i Heleną Bonham Carter zajęła „tylko” 9. miejsce. Warto jednak zwrócić uwagę na liczbę punktów zdobytych przez opowieść o młodszej siostrze Sherlocka i Mycrofta Holmesów. „Enola Holmes” zanotowała taki wynik dzięki dwóm pierwszym miejscom w czwartek i piątek. Dlatego można bezpiecznie założyć, że w przyszłym tygodniu jeszcze awansuje.

Wynik: 20 punktów

W 2000 roku do kin trafił film „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem i Helen Hunt. Produkcja z miejsca stała się hitem, ale niektórzy zarzucali jej seksizm. Nie powstrzymało to hollywoodzkich producentów przed stworzeniem 19 lat później sequela, w którym to kobieta słyszy myśli mężczyzn. Główną bohaterką „Czego pragną mężczyźni” jest Ali Davies, pracująca w agencji sportowej, gdzie z racji na swoją płeć nie ma szans na należący się jej awans.

Wynik: 20 punktów

7. Lucyfer (spadek o cztery miejsca)

„Lucyfer” pokazał wyraźnie, że w oczach polskich widzów jest produkcją bardzo ważną i – co ważne – długowieczną. Świadczy o tym fakt, że to już piąty tydzień z rzędu obecności serialu z Tomem Ellisem w naszym zestawieniu. Ostatnio tak dobry wynik odniosła dokumentalna produkcja „Ostatni taniec”. Netflix ma więc powody do zadowolenia ze swojej inwestycji w „Lucyfera”, który był pierwotnie produkcją FOX-a.

Wynik: 23 punkty

6. Ratownik (nowość)

„Ratownik” to jeden z tytułów znajdujących się w niezwykle popularnej, ale i nietypowej kategorii „Kropla drąży skałę” na Netfliksie. Hiszpański thriller psychologiczny koncentruje się na postaci byłego ratownika medycznego, Angela. Mężczyzna po wypadku samochodowych trafia na wózek, a wtedy porzucają go dawniej najbliższe mu osoby. Postanawia okrutnie się na nich zemścić.

Wynik: 30 punktów

5. Psi patrol (to samo miejsce)

netflix ranking top class="wp-image-446050"

Oprócz „Lucyfera” wysokie miejsce zdołał zachować jeszcze jeden inny serial. Chodzi oczywiście o skierowany do najmłodszych widzów „Psi patrol” (po raz czwarty z rzędu w zestawieniu).

Wynik: 32 punkty

4. W samym sercu morza (nowość)

Tom Holland to jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia, a w ostatnich dniach na platformie Netflix zadebiutowały aż dwa tytuły z jego udziałem. W filmie „W samym sercu morza”, czyli słynnej wielorybniczej opowieści, która zainspirowała Hermana Melville'a do napisania „Moby Dicka”, gra mniejszą rolę jednego z majtków. Poza Hollandem na ekranie: Chris Hemsworth, Ben Whishaw, Brendan Gleeson i Cillian Murphy.

Wynik: 36 punktów

3. Diabeł wcielony (awans o trzy miejsca)

Kolejnym tytułem z Hollandem (tym razem w roli głównej) jest „Diabeł wcielony”. Nowy film oryginalny Netfliksa opowiada historię grupy postaci mieszkających na amerykańskiej prowincji, które próbują odnaleźć się w powojennej rzeczywistości. Psychologiczny thriller, oparty na powieści Donalda Raya Pollocka, podejmuje tematy takie jak zło, religia i nadużywanie władzy. W obsadzie „Diabła wcielonego” pojawili się m.in. Robert Pattinson, Mia Wasikowska, Bill Skarsgard i Jason Clarke.

Wynik: 51 punktów

W swojej recenzji animacji „Park Jurajski: Obóz Kredowy” podkreślałem, że to najlepsze dzieło stworzone do tej pory w ramach marki „Jurassic World”. I wiele wskazuje na to, że użytkownicy Netflix Polska podzielają tę opinię. Produkcja poświęcona grupie nastolatków, którzy muszą przetrwać na wyspie Isla Nublar po awarii parku, niemal codzienne lądowała bowiem wśród trójki najchętniej oglądanych tytułów Netfliksa.

Wynik: 57 punktów

1. Ratched (nowość)

W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych zwycięzców „Ratched” nie zdołała osiągnąć maksymalnego wyniku (dwukrotnie w całą sprawę wmieszała się „Enola Holmes”), ale wynik prequela „Lotu nad kukułczym gniazdem” i tak jest godny pozazdroszczenia. Cieszyć na pewno może się Ryan Murphy, bo jego dwa ostatnie tytuły, czyli „Hollywood” i „Wybory Paytona Hobarta”, nie zdołały w równym stopniu chwycić polskich widzów za serca i umysły.

Wynik: 68 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA