REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix chwali się anime na bazie hitowych marek. Nowe zdjęcia z „Resident Evil: Wieczny Mrok” i „Pacific Rim: The Black”

W ostatnich dniach internet obiegły wieści, że Netflix planuje poszerzyć swoją obecność na rynku anime. Wygląda na to, że serwis nie rzucał słów na wiatr, bo właśnie pochwalił się nowymi materiałami z kilku produkcji powstających obecnie produkcji. Chodzi o animowane „Resident Evil: Wieczny Mrok”, „Pacific Rim: The Black” oraz „Godzilla Singular Point”.

28.10.2020
19:24
netflix resident evil
REKLAMA
REKLAMA

Netflix od dłuższego czasu stanowi dla polskich widzów główne źródło legalnego dostępu do japońskich produkcji animowanych. To jednak nie jedyny powód, dlaczego hasło „anime na Netfliksie” w minionych dniach odmieniano przez wszystkie możliwe przypadki. Amerykańska firma najpierw zapowiedziała pięć kolejnych seriali animowanych, a niedługo później umieściła w swojej bibliotece wyczekiwaną od dawna produkcję „Blood of Zeus” (recenzję tego tytułu znajdziecie TUTAJ). I nie był to koniec ekscytujących wieści związanych z tym tematem.

Największa platforma VOD postanowiła kuć żelazo póki gorące i w odstępie zaledwie kilku godzin wypuściła w świat nowe materiały z aż trzech zapowiedzianych tytułów anime. Każdy z nich jest powiązany z inną popularną popkulturową marką, dlatego zainteresowanie widzów już w momencie ogłoszenia powstania tych produkcji stało na wysokim poziomie. A od tego czasu tylko dodatkowo rosło.

Netflix pokazał zdjęcia z „Resident Evil: Wieczny Mrok” oraz „Pacific Rim: The Black”. Premierowy teaser dostała zaś „Godzilla Singular Point”.

Opublikowane zdjęcia koncentrują się na parze głównych bohaterów z obu seriali. W przypadku „Pacific Rim: The Black” chodzi o australijskie rodzeństwo, które znajduje szczątki zniszczonego Jaegera i postanawia użyć maszyny do odnalezienia swoich zaginionych rodziców. A przy okazji uratować cały kontynent podbity przez inwazję Kaiju. Z kolei fani „Resident Evil” bez problemu rozpoznają dwójkę protagonistów „Resident Evil: Wieczny Mrok”. Na fotografiach zostali bowiem pokazani Claire Redfield i Leon S. Kennedy, w których gracze mieli okazję się wcielić przy niejednej okazji (ostatnio w remake'u „Resident Evil 2”).

Co ciekawe, nie będzie to jedyne anime Netfliksa oparte na bestsellerowej serii gier. Firma dopiero co potwierdziła również powstanie kilku produkcji związanych z uniwersum „Assassin's Creed”. Nieco mniej informacji otrzymaliśmy na temat „Godzilla Singular Point”, ale tutaj na osłodę widzowie dostali materiał wideo pokazujący dwójkę geniuszy, Mei i Yuna, którzy będą musieli stawić czoła grupie klasycznych potworów z japońskiego cyklu. Za design ludzkich bohaterów odpowiada Kazue Kato („Blue Exorcist”), a kaiju wykreował Eiji Yamamori ze słynnego studia Ghibli.

Fani „Resident Evil”, „Pacific Rim” i „Godzilli” poczekają na wszystkie trzy anime do 2021 roku.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA