REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix stawia na science-fiction. Sprawdź, na jakie filmy i seriale watro czekać

Platforma streamingowa Netflix od początku swojego istnienia lubiła się z opowieściami science-fiction.  „Anihilacja”, „Tytan”, niedawne seriale „Altered Carbon”, jak i flagowy sukces giganta VOD - „Stranger Things” to tylko kilka przykładów produkcji sygnowanych charakterystycznym czerwonym logo. 

02.06.2019
11:11
I Am Mother - film science-fiction od Netflixa
REKLAMA
REKLAMA

Filmy i seriale science-fiction, na które czekamy aż pojawią się na Netfliksie:

Black Mirror, sezon 5

Ogłoszenie daty premiery 5. sezonu świetnego serialu Charliego Brookera, przyszło nagle i nieoczekiwanie. Nowy sezon ma tylko trzy odcinki, trwające jednak pełną zegarową godzinę i skupiające się na postaciach granych przez Andrew Scotta, Miley Cyrus oraz Anthony’ego Mackiego. Nowe historie po raz kolejny opowiadają o wpływie technologii na ludzkie życie, odkrywając przy tym niezwykle humanistyczny i uniwersalny wymiar problemów swoich bohaterów. Trzy odcinki 5. sezonu są bardzo różnorodne i pokazują oblicze serialu, którego jeszcze nie znaliśmy.

5. sezon serialu będzie dostępny na platformie Netflix od 5 czerwca.

I Am Mother

Pełnometrażowy debiut amerykańskiego reżysera Granta Sputore’a, pokazywany na tegorocznym Festiwalu w Sundance, z Hilary Swank i Rose Byrne w rolach głównych. Produkcja osadzona jest w świecie przyszłości, gdy ludzkość wyginęła w wyniku tajemniczego kataklizmu. W specjalnym ośrodku przechowywane są ludzkie embriony, dzięki którym w przyszłości będzie można doprowdzić do ponownego zaludnienia Ziemi. Placówką zarządzają roboty, w tym tytułowa Matka (Rose Byrne). Matka od dzieciństwa zajmuje się małą dziewczynką, przygotowując ją do jej przyszłego zadania. Kiedy pewnego dnia przed drzwiami pojawi się zamaskowana kobieta, jej opowieść wywróci do góry nogami wszystko, co Córka wie o świecie. Komu zaufać – maszynie czy człowiekowi? „I Am Mother” zapowiada się na intrygujący thriller science-fiction z nawiązaniami do „Łowcy Androidów” czy serii „Obcy”.

Film dostępny na platformie Netflix od 7 czerwca.

3%, sezon 3

3. sezon popularnego brazylijskiego serialu Netfliksa będzie kontynuować wątki poprzednich dwóch sezonów i wygląda na to, że jeszcze mocniej skupi się na trójce bohaterów granych przez Biancę Comparato, Vanezę Oliveirę i Radolfo Valente. Pierwsze informacje mówią także o utworzeniu nowego ugrupowania – The Shell, będącego w konflikcie z dwiema frakcjami, znanymi dotychczas, Inland i Offshore. Twórcy zapowiadają tym samym, że będzie to najbardziej ambitna odsłona ich historii.

Serial pojawi się na platformie Netflix od 7 czerwca.

Dark, sezon 2

2. sezon popularnego niemieckiego serialu Netfliksa trafi na platformę 21 czerwca. Nie jest to data przypadkowa. To dokładny termin, w którym Michael Kahnwald, ojciec Jonasa, popełnił samobójstwo w pierwszych scenach serialu. Co ciekawsze, data ogłoszenia powrotu serialu miała miejsce 26 kwietnia, w rocznicę wybuchu reaktora w Czarnobylu, która była jedną z inspiracji showrunnerów do powstania serialu. 2. sezon skupi się na wyprawie Jonasa do przyszłości i roku 2052, gdy Ziemia jest pustynią, zniszczoną potężnym kataklizmem.

2. sezon produkcji pojawi się na platformie Netflix od 21 czerwca.

7 Seeds

Serialowa adaptacja mangi, autorstwa Yumi Tamury, opowiada o świecie przyszłości. W różnych częściach Japonii z kriogenicznego snu budzą się młodzi ludzie, którzy zostali specjalnie wybrani do tego projektu, aby przedłużyć gatunek ludzki po katastrofie meteorytu. Teraz, obudzeni po latach, mężczyźni i kobiety znajdują się osamotnieni wśród pięknej japońskiej natury i muszą przejść serię nietypowych testów, aby odbudować społeczeństwo.

Serial anime pojawi się na platformie Netflix od 28 czerwca.

Stranger Things, sezon 3

3. sezon niezwykle popularnego serialu o grupie dzieci, które muszą połączyć siły, aby przeciwstawić się tajemniczym niebezpieczeństwom ze Świata Do Góry Nogami. Nowa seria rozpoczyna się w rok po finale 2. sezonu, podczas letnich wakacji. Wszyscy cieszą się, korzystają ze słońca i szykują do imprezy z okazji 4 lipca. Do czasu, gdy jeden z bohaterów nie zacznie mieć okropnych wizji, a ludzie po raz kolejny nie zaczną znikać w niewyjaśnionych okolicznościach. Serialowy samograj, odsłona nr 3.

3. sezon serialu pojawi się na platformie Netflix od 4 lipca.

Another Life

Another Life - serial Netflixa o astronautach

Grupa astronautów pod dowództwem Kapitan Niko Breckinridge (znana z „Battlestar Galactica” Katee Sackchoff) udaje się na misję w celu zbadania kosmicznego obiektu nieznanego pochodzenia. Gdy ekipa zaczyna swoje śledztwo, szybko odkryje, że artefakt posiada tak potężną moc, że rutynowa misja, może okazać się ich ostatnią. Serial z udziałem Selmy Blair, Tylera Hoechlina i Justina Chatwina, jest obecnie w procecie post-produkcji, jednak powinien trafić na ekrany jeszcze w tym roku.

Raising Dion

Opowieść z pogranicza science-fiction i historii o superbohaterach, bazująca na komiksie (oraz powyższym filmie krótkometrażowym) o tym samym tytule, autorstwa Dennisa Liu. Gdy matka młodego Diona i wdowa po Marku, odkrywa, że jej syn posiada nadprzyrodzone zdolności, musi nie tylko nauczyć go jak panować nad nowymi mocami, chronić go przed wrogami, odkryć, co doprowadziło do takiego stanu rzeczy, ale także… przygotować mu śniadanie do szkoły. W obsadzie: Michael B. Jordan, Jason Ritter i Alisha Wainwright.

II sezon Altered Carbon i anime Altered Carbon: Resleeved

Pierwszy sezon „Altered Carbon” podzielił widzów, jednak produkcja okazała się dla Netfliksa takim sukcesem, że postanowiono nie tylko zamówić 2. sezon serialu, który obecnie jest już na etapie produkcji, ale także spin-offa w postaci serialu anime. Z dostępnych informacji wiemy, że Anthony Mackie będzie nową „powłoką” dla głównego bohatera, Takeshiego Kovacsa, a serial anime ma być uzupełnieniem aktorskiej wersji historii. Skupi się na więźniu – ten budzi się w nowym ciele i musi rozwikłać zagadkę morderstwa, o które jest posądzany, aby odzyskać swoją wolność.

Pacific Rim – anime

kadr z filmu Pacific Rim Uprising

Netflix zamówił też produkcję serialu anime, który ma rozszerzyć świat znany z dwóch filmów aktorskich. Nowa opowieść ma dotyczyć dwójki rodzeństwa, która z pomocą opuszczonego Jaegera musi przedostać się przez wrogie pustkowia, aby odnaleźć swoich zaginionych rodziców.

kadr z serialu The Umbrella Academy

Platforma streamingowa zapowiedziała też prace nad 2. sezonem swojego hitowego serialu „The Umbrella Academy”. Zdjęcia na planie kontynuacji najciekawszych wątków 1. sezonu mają potrwać do października tego roku, więc możliwa data premiery nowych odcinków to początek 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA