REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Historia o niebezpiecznym lekarzu-oszuście hitem na Netfliksie

Na Netfliksie doskonale radzą sobie dokumenty o osobach publicznych. Tym razem serialowym hitem nie jest kolejna opowieść o aktorze, muzyku czy sportowcu, tylko historia o lekarzu, doktorze Paolo Macchiarini, który znany jest z rewolucyjnych przeszczepów tchawicy w połączeniu z komórkami macierzystymi. Istnieje jednak bardzo jeden ważny problem: jego pacjenci umierają. O czym dokładnie traktuje serial "Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela"?

04.12.2023
12:41
Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela
REKLAMA

Z końcem listopada na Netfliksie pojawił się trzyodcinkowy serial dokumentalny "Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela", który znalazł się w top 10 najlepszych produkcji na platformie. Serial poświęcony jest superchirurgowi Paolo Macchiariniemu. W tej historii nauka przeplata się z przestępczością, etyką i miłością.

REKLAMA

Więcej o serialach Netfliksa przeczytasz w Spider's Web:

"Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela" hitem na Netfliksie.

Urodzony w Szwajcarii, Włoch z pochodzenia, Paolo Macchiarini zasłynął stworzeniem pierwszych na świecie plastikowych organów. Dokumentalny serial pokazuje walkę o postawienie lekarza przed wymiarem sprawiedliwości. W produkcji występują też odważne rodziny ofiar chirurga, ale też jego była narzeczona i współpracownicy. Lekarz zasłynął dzięki przełomowej operacji przeszczepu z wykorzystaniem plastikowych tchawic, wypełnionych komórkami macierzystymi.

Choć Paolo zyskał celebrycki status, jego pacjenci wciąż umierali po operacjach przeszczepów. I tak odkryte zostały dowody niewłaściwego postępowania, manipulacji, ale też i oszustwa. Doktor został też oskarżony o bycie oszustem i fantastą. Dodajmy, że w serialu w reżyserii Bena Steele niektóre z materiałów nigdy wcześniej nie zostały pokazane.

Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela
REKLAMA

"Zły chirurg: Pod ostrzem skalpela". O czym jest dokument Netfliksa?

Dokument śledzi drogę kariery lekarza i postępy w dziedzinie, którą się zajmował. Kreśli też jego życie prywatne, a przede wszystkim odpowiada na pytanie, dlaczego jego pacjenci umierali. Trzyodcinkowy serial "Zły chirurg: Pod ostrzałem skalpela" błyskawicznie zdobywa popularność. Dziś to nr 5 wśród seriali na polskim Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA