REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Najlepsze seriale na Netflix 2023: TOP 10. Nie ma co oglądać? Bzdura!

Lista, na której zebraliśmy najlepsze seriale Netflixa z 2023 roku, to dowód na to, że i tym razem serwis dostarczył subskrybentom naprawdę sporo solidnych produkcji. Oto odcinkowe perełki, które warto obejrzeć.

13.03.2024
9:17
netflix najlepsze seriale 2023 lista ranking co obejrzeć
REKLAMA

Najlepsze seriale na Netflix w 2023 r. to lista wcale nie tak skromna, jak wielu z was mogłoby przypuszczać. Narzekania na streamingowego giganta to właściwie norma, a jednak popularny serwis regularnie dostarcza subskrybentom wcale niemało udanych filmów czy produkcji odcinkowych. Jasne, przy zalewie masowo generowanych paździerzy łatwo je przeoczyć, warto jednak pozostać sprawiedliwym. W 2023 roku na Netfliksie pojawiło się naprawdę sporo świetnych seriali. Dziś wybierzemy te najlepsze.

REKLAMA

Netflix: seriale. Najlepsze tytuły 2023: TOP 10

Poniższy ranking uwzględnia produkcje odcinkowe różnych gatunków - wyprodukowane, koprodukowane lub dystrybuowane na wyłączność przez platformę Netflix. Jest to, rzecz jasna, ranking subiektywny, wato jednak odnotować, że każdy z poniższych tytułów cieszył się ciepłym przyjęciem widzów i krytyków na całym świecie.

Spis treści:

"Awantura" ("Beef") to serial od studia A24 z nominowanym do Oscara Stevenem Yeunem w roli głównej oraz, w moim skromnym odczuciu, najlepszy sygnowany nazwą streamingowego tytana odcinkowy tytuł 2023 roku. Oto dwoje sfrustrowanych życiem i obcych sobie czterdziestolatków o mały włos unika kolizji. Żadne nie chce odpuścić i przeprosić, co sprawia, że ten początkowo łatwy do zażegnania konflikt stopniowo przybiera na sile. Od tej pory pracownik fizyczny Danny i kobieta sukcesu Amy raz po raz odgrywają się na sobie, opracowując coraz to bardziej wyszukane i bezwzględne koncepcje zemsty. Wciągająca, zgrabnie groteskowa i wybitnie zagrana opowieść o gniewie i starciu klas.

Serial obejrzysz tutaj.

Awantura - Beef

Interesująca, angażująca i przyjemnie rozrywkowa, bezpretensjonalna sensacja - idealna na wieczór dla widzów, którzy potrafią wybaczyć logiczne niedostatki, jeśli tylko sama historia okaże się wystarczająco ciekawa. Popularny w USA książkowy oryginał opowiada o młodym agencie FBI i idealiście, który musi powstrzymać rosyjskiego kreta w Białym Domu, by ocalić Stany Zjednoczone Ameryki Północnej przed katastrofalną w skutkach zdradą. Ten thriller polityczny był porównywany do wczesnych powieści Johna Grishama i Davida Baldacciego. Serial Netfliksa uderza w podobne tony, okazując się godną adaptacją.

Serial obejrzysz tutaj.

Po ataku na brytyjski okręt zawodowa dyplomatka Kate Wyler obejmuje stanowisko ambasadorki USA w Wielkiej Brytanii. Z czasem na jaw wychodzą kolejne informacje dotyczące zamachu, wprawione w ruch polityczne mechanizmy generują nowe konflikty, a tytułowa urzędniczka musi się wykazać - zarówno umiejętnościami zawodowymi, jak i partnerskimi. Oto fenomenalny geopolityczny thriller zmiksowany z... portretem małżeństwa, które swój najlepszy okres ma już za sobą, ale wciąż jeszcze walczy. Przemyślana i diabelnie przykuwająca do ekranu rzecz.

Serial obejrzysz tutaj.

Dyplomatka

Sto jeden procent Refna w Refnie - jeśli jego poprzednie dzieła za bardzo się wam dłużyły, do "Kowbojki" nawet nie siadajcie. Jakkolwiek warto. Dość wtórnych narracji, koniec klisz - oto sztuka do przeżywania, doświadczania, oglądania, mniej zaś do rozumienia. Forma kosztem treści? Jasne, choć jeśli odrobinę się postaracie, znajdziecie tam odrobinę "swojego" sensu. Rzecz absolutnie zjawiskowa, która wynagradza cierpliwość odbiorcy.

Serial obejrzysz tutaj.

Niebieskooki samuraj

W 2023 r. Netflix dal światu kilka fenomenalnych animacji - "Niebieskooki samuraj" to nie tylko najlepsza z nich, lecz także jeden z najlepszych seriali zeszłego roku w ogóle. To dojrzała, ambitna, krwawa opowieść, w której działa wszystko - rdzeń fabularny, bohaterowie, aspekt audiowizualny. Kadry są olśniewające, potyczki satysfakcjonują i wywołują emocje, głosowa obsada robi fenomenalną robotę, a historia zemsty niesie za sobą odpowiedni ładunek. Ścieżka, którą obrała główna bohaterka, jest bowiem destrukcyjna dla wszystkiego i wszystkich wokół. Również dla niej. Pozycja obowiązkowa.

Serial obejrzysz tutaj.

Niebieskooki samuraj

Scott Pilgrim zaskakuje

Nowy Scott Pilgrim rzeczywiście zaskakuje pewną fabularną decyzją, która odwraca znaną opowieść do góry nogami. Na szczęście wszystko to, co było w niej znakomite, wciąż takie jest - a to, co nowe i dodane, jeszcze podnosi wartość całości. Tytuł pozostaje wzruszający w nakreślaniu portretu dorosłych, ale wciąż jeszcze młodych ludzi, jednak zdecydowanie nie jest przeznaczony dla młodszych widzów - podejmowana w nim tematyka bywa zadziwiająco poważna. Oklaski należą się wszystkim, w tym wspaniałemu ożywieniu przez studio Science Paru statycznej dotychczas kreski, która łączy estetyczne konwencje gamingu z wpływami japońskich komiksów. Całość wygląda i brzmi świetnie, elektryzując dynamiką i wywołując uśmiech licznymi hołdami. Odświeżona perspektywa, tona frajdy.

Serial obejrzysz tutaj.

Problemy zdrowotne zmuszają krytyczkę kulinarną do przemyślenia swojego imprezowego stylu życia. Postanawia więc prowadzić się zdrowiej - jaką mordęgą by to nie było. To jedna z ambitniejszych tegorocznych produkcji serwisu, która absurdalną komedię miksuje z dramatem. Ogląda się to świetnie, a poza tym ma też do powiedzenia coś bardziej refleksyjnego; pochyla się, zastanawia, pyta, nie szuka prostych odpowiedzi. Netflix dawno nie dał swoim subskrybentom tytułu w tym stylu.

Serial obejrzysz tutaj.

Wellmania

Zagłada domu Usherów

Mike Flanagan powrócił, dając nam jedno z najlepszych dzieł w swojej karierze. Oto "Sukcesja" ze szczyptą grozy. To portret odrażającego rodu: twórca zaproponował nam kąśliwą satyrę, skupiając się na uczynieniu Usherów odpowiednio odpychającymi, a wszystko po to, by zapewnić odbiorcom nieco wstydliwą satysfakcję ze śledzenia kolejnych makabrycznych "upadków". Produkcja stoi kwiecistym stylem, barwnym monologiem, odrobiną melodramatu i szczerą pasją do grozy. Lepszego uwspółcześnionego Edgara Allana Poego trudno sobie wyobrazić.

Serial obejrzysz tutaj.

Nowy "Heartstopper" to dosłownie jeden z najbardziej akuratnych i najczystszych portretów tego, co to znaczy być nastolatkiem. Skrupulatnie bada przeszłość, pragnienia i bolączki kolejnych postaci, eksplorując najróżniejsze aspekty dojrzewania. Imponuje szczerością. A mimo rezygnacji z usilnego udoroślenia i uniegrzeczniania, nie infantylizuje - młodzi ludzie są tu zazwyczaj świadomi siebie i swoich uczuć (albo starają się je rozgryźć), nawet jeśli nie do końca wiedzą, jak je wyrazić. Urocza i wartościowa perełka.

Serial obejrzysz tutaj.

Heartstopper

"Jeszcze nigdy..." aż do samego końca pozostało serialem dla nastolatków, który zgłębia różne obszary ludzkiej natury znacznie lepiej i bardziej wnikliwie, niż wiele z założenia poważniejszych dramatów. Nie obraża niczyjej inteligencji, zręcznie łącząc formułę sitcomu ze świetnym nakreśleniem i zrozumieniem psychologii postaci. Produkcja wciąż daje swoim bohaterom przestrzeń na popełnianie wiarygodnych błędów oraz rozwoju z nich wynikających. Doskonałe zamknięcie świetnej propozycji dla widzów w różnym wieku.

Serial obejrzysz tutaj.

Najlepsze seriale Netflix w 2023 roku

REKLAMA

Poza tym wśród bardziej udanych tegorocznych serialowych premier serwisu wymieniłbym również:

 • Zabić ból
 • Zakłamane życie dorosłych
 • Prawnik z Lincolna, sezon 2.
 • Transatlantyk
 • Cień i kość, sezon 2.
 • Freeridge (spin-off "On my block")
 • Ty, sezon 4.
 • Różowe lata 90.
 • Beckham
 • Łasuch, sezon 2.
 • Red Rose
 • Ginny i Georgia, sezon 2.
 • One piece
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA