REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix wyprodukuje serial na podstawie "indyjskiego Ojca Chrzestnego"

Netflix nie zwalnia tempa. Ta potężna platforma VOD stworzy kolejny autorski serial, tym razem będzie to koprodukcja amerykańsko-indyjska, której fabuła oparta ma być na książce Vikrama Chandra. 

06.06.2016
11:55
Netflix stworzy serial na podstawie indyjskiego Ojca Chrzestnego
REKLAMA
REKLAMA
święte gry netflix class="wp-image-70487"

Netflix chce wzmocnić swoją obecność na rynku indyjskim. Jak pokazuje doświadczenie, nie ma na to skuteczniejszego sposobu, niż wyprodukowanie serialu we współpracy z lokalnymi twórcami, którego akcja nawiązuje do realiów i wydarzeń danego kraju. Koronnym przykładem jest tu oczywiście "Narcos" z 2014 roku, opowiadający o narkotykowym baronie Pablo Escobarze, którego nielegalne interesy zamierzają zlikwidować władze federalne. W związku z niedawnym otwarciem się Netfliksa na Europę, powstał też francuskojęzyczny "Marseille". Portfolio platformy niebawem poszerzy się o kolejną produkcję.

REKLAMA

Tym razem będzie to serial amerykańsko-indyjski. Podstawę dla scenariusza stanowić ma wielokrotnie nagradzana powieść "Święte gry" Vikrama Chandrama, określana czasem jako "indyjski »Ojciec Chrzestny«". To kryminalna opowieść o współczesnym Bombaju - mieście kruchym, fascynującym, brutalnym i tonącym w złowrogiej mgle. Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia do tego widowiska, ani kiedy spodziewana jest premiera.

Niedawno Komisja Europejska orzekła, że przynajmniej 20% dostępnego w Europie katalogu Netflixa (a także wszystkich innych usługach strumieniujących) ma być produkowane na Starym Kontynencie. Niewątpliwie możemy więc spodziewać się kolejnych nieamerykańskich autorskich seriali lub filmów. Być może także takich, które powstaną w Polsce. Byłaby to wspaniała szansa dla rodzimych twórców, póki co jednak takich planów nie ma.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA