REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Netflix oferuje pracę dla game designerów. Platforma ma w planach kolejne produkcje interaktywne

Interaktywny film „Czarne lustro: Bandersnatch” pokazał, że Netfliksowi zależy na szukaniu nowych sposobów opowiadania historii. Dzieło nie było idealne, ale cieszyło się na tyle dużą popularnością, by firma podjęła decyzję o dalszym usprawnianiu metody. Właśnie zaczęła poszukiwania pracowników, którzy pomogą osiągnąć ten cel.

26.03.2019
22:01
netflix seriale interaktywne czarne lustro bandersnatch
REKLAMA
REKLAMA

Netflix często jest oskarżany przez konkurencję i część widzów o to, że przedkłada ilość nad jakość. Nie brakuje też głosów, że prawdziwie rewolucyjne filmy i seriale powstają pod nadzorem innych platform VOD, a nawet stacji telewizyjnych. To opinia pod wieloma względami krzywdząca (wystarczy wspomnieć doskonałą antologię animacji dla dorosłych „Miłość, śmierć i roboty”), ale na tyle powszechna, że firma stara się inwestować coraz więcej w innowacyjność.

Jednym z najciekawszych nowych projektów Netfliksa był film interaktywny „Czarne lustro: Bandersnatch”. Dzieło pozwalało widzowi na bieżąco podejmować decyzje dotyczące dalszych wydarzeń, dzięki czemu miało kilka różnych zakończeń. W tym jedno sekretne, dojście do którego wymagało bardzo szczególnej sekwencji decyzji. Popularność produkcji szybko osiągnęła niezwykle wysoki poziom. Pojawiła się też jednak mocna krytyka. Netfliksowi wytknięto, że nie robi niczego innowacyjnego, a jego interaktywna opowieść nawet nie zbliża się do tej znanej z gier wideo. Szefowie serwisu ewidentnie zgodzili się z częścią obiekcji.

Dlatego poszukują doświadczonego game designera, który będzie pracować nad kolejnymi opowieściami interaktywnymi.

Oferta pracy pojawiła się na oficjalnym portalu Netflix Jobs. Firma chce zatrudnić osobę na stanowisku narrative designera, który będzie w stanie opracować narzędzie do kompleksowego badania wyborów użytkowników. I jednocześnie bez problemu poradzi sobie z oceną materiału kreatywnego przygotowanego przez twórców planowanych dzieł. Poszukiwany pracownik musi mieć za sobą co najmniej ośmioletnie doświadczenie w pracy nad tworzeniem gier wideo lub innych narracji interaktywnych.

REKLAMA

Kolejny projekt Netfliksa, który będzie wykorzystywać interaktywny styl tworzenia historii, to „Ty kontra dzicz”. Widzowie w nowym programie telewizyjnym pokierują Bearem Gryllesem. Od nich zależeć będzie, jakie przygody spotkają znanego podróżnika.

Premiera show „Ty kontra dzicz” już 10 kwietnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA