REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Muzyka
  4. VOD
  5. Netflix /

„The Old Guard” z Charlize Theron pewnym zwycięzcą Netflix TOP 10. Dobre wyniki filmów „Aquaman” i „Pitbull. Ostatni pies”

Trwający kilka tygodni okres dominacji polskiego serialu „W głębi lasu” dobiegł końca, a kolejni zwycięzcy zestawienia TOP 10 na Netflix Polska zaczęli pojawiać się tydzień po tygodniu. Inna sprawa, że komiksowe „Warrior Nun” zostało zastąpione przez też komiksowe „The Old Guard”.

18.07.2020
10:00
netflix the olg guard
REKLAMA
REKLAMA

Adaptowanie niszowych komiksów fantasy to w ostatnim czasie ulubiony sport szefów Netfliksa. Po „Warrior Nun” przyszła pora na „The Old Guard”, a na dniach do serwisu dołączy nowy sezon „The Umbrella Academy”. Natomiast ta taktyka jak najbardziej się opłaca, bo obie wymienione produkcje są wysoko w najnowszym plebiscycie popularności w polskiej wersji serwisu.

Netflix The Old Guard – jakie produkcje zdobyły najwięcej punktów w rankingu Netflix TOP 10?

10. Wściekłość (nowość)

„Wściekłość” to wczesna produkcja reżysera Michała Węgrzyna, który wcześniej podbijał listy oglądalności Netflix Polska filmem „Proceder”. Koncentruje się na jednym bohaterze granym przez Jakuba Świderskiego i opowiada historię fatalnej serii telefonów, które wywracają jego życie do góry nogami. Ostatnio w mediach było też głośno o następnej produkcji Węgrzyna, czyli filmie biograficznym poświęconym Edwardowi Gierkowi.

Wynik: 10 punktów

9. Desperados (spadek o pięć miejsc)

Komedia romantyczna „Desperados” zanotowała największy spadek ze wszystkich produkcji, które zdobyły wystarczająco dużo punktów, by znaleźć się w TOP 10. I chyba nie powinno to dziwić zważywszy na to, że mowa o dziele fatalnie ocenianym przez recenzentów w Polsce i na świecie (nasz tekst poświęcony „Desperados” znajdziecie TUTAJ). Inna sprawa, iż ten konkretny element funkcjonowania filmów w przestrzeni publicznej nie zawsze przekłada się na ich popularność.

Wynik: 15 punktów

8. The 100 (awans o dwa miejsca)

Po kilku tygodniach sprawdzania rankingu Netflix TOP 10 mogę z całą pewnością stwierdzić, że 7. sezon „The 100” jest jednym z najpopularniejszych obecnie seriali w Polsce. Post-apokaliptyczna opowieść o grupie byłych kryminalistów, którzy decydują się wrócić na Ziemię zniszczoną kataklizmem powoli dobiega końca. Ale związane z finałowym zainteresowanie od pewnego czasu raczej rośnie. I jeszcze przez jakiś czas ten trend się utrzyma.

Wynik: 17 punktów

7. W głębi lasu (spadek o dwa miejsca)

Odwrotnie jest w przypadku polskiej produkcji „W głębi lasu”, bo zainteresowanie wokół niej systematycznie opada. Co oczywiście nie znaczy, że rodzimi filmowcy mają jakiekolwiek powody do wstydu. Wręcz przeciwnie, mowa bowiem o serialu od dawna utrzymującego się w Netflix TOP 10 i w ogólnym rozrachunku zdecydowanie lepiej ocenianego niż wyprodukowane w 2018 roku „1983”.

Wynik: 24 punkty

6. Snowpiercer (powrót do zestawienia)

netflix the old guard class="wp-image-424783"

„Snowpiercer” powrócił po krótkiej przerwie na listę najchętniej oglądanych tytułów na Netflix Polska. Nietrudno zgadnąć powody tego odrodzenia. Do serwisu w kończącym się tygodniu trafił finałowy epizod 1. sezonu thrillera science fiction. Na następną serię przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, więc „Snowpiercer” powoli kończy swoją obecność w zestawieniu. Natomiast opublikowany przed kilkoma dniami teaser nowych odcinków (z udziałem samego Seana Beana!) u wielu widzów już skutkuje niecierpliwym oczekiwaniem na kontynuację.

Wynik: 27 punktów

5. Pitbull. Ostatni pies (spadek o trzy miejsca)

Od pewnego czasu produkcje zagraniczne przejęły w posiadanie najwyższe miejsca rankingu, ale polskie filmy i seriale nadal się w nim pojawiają się i bynajmniej nie sporadycznie. Drugi tydzień z rzędu w czołowej „piątce” serwisu uplasował się „Pitbull. Ostatni pies” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Najnowsza część popularnej serii kina gangsterskiego koncentruje się na śledztwie rozpoczętym przez komendę w Warszawie po śmierci policjanta o pseudonimie „Soczek”. Na wezwanie przybywa grupa doświadczonych policjantów mających za zadanie powstrzymać nadciągającą wojnę gangów.

Wynik: 33 punkty

4. Dark (spadek o jedno miejsce)

Finałowy sezon „Dark” zgodnie z przewidywaniami przyciągnął pokaźną i wierną grupę widzów. Mówimy przecież o jednym z najsłynniejszych europejskich seriali ostatnich lat. Jednocześnie wydaje się, że w przypadku „Dark” na dobre wyniki mogły się też złożyć poprzednie odsłony, które widzowie postanowili nadrobić przed premierą zakończenia. Fabuła niemieckiej produkcji należy bowiem do wyjątkowo zagmatwanych i wręcz wymaga głębszego odświeżenia sobie przeszłych wydarzeń.

Wynik: 49 punktów

3. Warrior Nun (spadek o dwa miejsca)

Serial „Warrior Nun” niedługo cieszył się chwałą najpopularniejszego dzieła na Netflix Polska. Trwało to zaledwie tydzień. Mieszanka horroru, teen drama i szalonego kina akcji zachowało natomiast pozycję w czołowej „trójce”. Tyle samo punktów zdobył co prawda „Dark”, ale na przestrzeni całego tygodnia to właśnie serialowa nowość rodem ze Stanów Zjednoczonych częściej zajmowała wyższe miejsce.

Wynik: 49 punktów

2. Aquaman (awans o pięć miejsc)

„Aquaman” w ostatniej chwili wszedł szturmem do zeszłotygodniowego zestawienia TOP 10 i można było się spodziewać, że w następnych dniach również będzie na fali wznoszącej. Takie przewidywania znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Produkcja DCEU ani razu nie opuściła czołowych miejsc na liście i zdobyła pokaźną liczbę punktów. Potwierdzając tym samym, że wykupywanie komiksowych adaptacji na licencji wciąż się Netfliksowi opłaca.

Wynik: 52 punkty

1. The Old Guard (nowość)

„The Old Guard” w pierwszym tygodniu swojej obecności na Netfliksie nie miało sobie równych. Pełnometrażowa produkcja z Charlize Theron w roli głównej zajmowała 1. miejsce prawie każdego dnia i zgarnęła niemal pełną pulę. Z czego wynika sukces filmu akcji z elementami fantasy? Na pewno swoje zrobiły siła przyciągania gwiazdorskiego nazwiska, obietnica ciekawego połączenia różnych gatunków oraz komiksowy rodowód. Kto wie, „The Old Guard” może nawet w przyszłości powtórzyć wynik „Tyler Rake: Ocalenie”, czyli najpopularniejszego filmu Netflix Original.

REKLAMA

Wynik: 69 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA