REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co oglądali Polacy w tym tygodniu? „Armia umarłych” i „Kto zabił Sarę?” z największą liczbą fanów

Netflix pełen jest nowych i interesujących produkcji, które przyciągają uwagę widzów w całej Polsce. Ale jak odróżnić, co jest naprawdę popularne od tytułów mimo wszystko niszowych? Do tego idealnie nadaje się nasze zestawienie Netflix TOP 10.

29.05.2021
18:00
netflix top 10
REKLAMA

W tym tygodniu rywalizacja na szczycie rankingu popularności była niezwykle zażarta. Dwa tytuły („Sexify” i „Park Jurajski: Obóz Kredowy”) ostro walczyły o najniższy stopień podium, a wyżej na liczbę oglądających ścigały się „Kto zabił Sarę?” oraz „Armia umarłych”. Które produkcje zwyciężyły?

REKLAMA

Netflix TOP 10 – co Polacy oglądają na VOD?

10. New Amsterdam (powrót do zestawienia)

netflix top 10 class="wp-image-1728556"

„New Amsterdam” dosyć zaskakująco powrócił do rankingu po kilku tygodniach przerwy, ale nie miało to związku z jakimś nagłym dodatniem nowych odcinków serialu (na Netflix Polska nadal znajdziemy dwa z trzech sezonów). Amerykański serial opowiada o losach pracowników jednego z najstarszych szpitali w Nowym Jorku i ich próbach przywrócenia mu dawnej sławy.

Wynik: 10 punktów

9. Kobieta w oknie (spadek o siedem miejsc)

Thriller „Kobieta w oknie” zaliczył największe osunięcie się pozycji ze wszystkich tytułów obecnych w rankingów. Ale nie jest to jakimś wielkim zaskoczeniem. Adaptacja powieści A.J. Finna nie zbiera zbyt pomyślnych recenzji od krytyków i widzów. Ci ostatni zorganizowali wręcz internetową akcję namawiania ludzi, by zamiast „Kobiety w oknie” obejrzeli znacznie lepsze „Okno na podwórze” Alfreda Hitchcocka.

Wynik: 11 punktów

8. Angry Birds 2 (awans o dwa miejsca)

„Angry Birds 2” to wypuszczony do kin w 2019 roku sequel popularnej animacji dla dzieci. Produkcja bazuje na hitowej gry mobilnej, w której strzelało się w rozmaitymi „wybuchowymi” ptakami w konstrukcje zbudowane przez zielone świnie. Tak, Hollywood nawet taką opowieść potrafi zamienić na film.

Wynik: 20 punktów

7. Psi patrol (powrót do zestawienia)

netflix top 10 class="wp-image-1728553"

Obecność „Psiego patrolu” w TOP 10 to chyba największa niespodzianka najnowszej edycji. Serial animowany dla dzieci ostatnio był widziany tak wysoko na początku maja i od tego czasu prawie nie zdobywał punktów. Wesołe psiaki i ich przyjaciel Ryder teraz powrócili, zajmując ostatecznie 7. miejsce. Być może przyczyniły się do tego odbywające się w tym tygodniu egzaminy szkolne, dzięki którym młodsze dzieci miały wolne.

Wynik: 23 punkty

6. Pingwiny z Madagaskaru (spadek o dwa miejsca)

Jak łatwo zauważyć, dzisiejsza topka pełna jest animacji dla dzieci i nastoletnich widzów. Jedną z nich są pełnometrażowe „Pingwiny z Madagaskaru”, których głównymi bohaterami jest czwórka agentów znanych z serii „Madagaskar”. Zadaniem dzielnych agentów w pierwszym poświęconym im filmowym spin-offie jest powstrzymać zagładę świata wraz z organizacją Północny Wiatr.

Wynik: 28 punktów

5. Niewinny (spadek o dwa miejsca)

Harlan Coben + Hiszpania = jeden z największych hitów maja. Bazujący na powieści hiszpańskiego mistrza thrillerów „Niewinny” opowiada historię mężczyzny, który lata temu w trakcie rozdzielania ulicznej bójki przypadkiem zabiła drugiego człowieka. A po latach ktoś ma zamiar wykorzystać to zdarzenie do swoich niecnych celów.

Wynik: 31 punktów

4. Park Jurajski: Obóz Kredowy (powrót do zestawienia)

Seria „Park Jurajski” 10 czerwca 2022 roku doczeka się nowego filmu, w którym zobaczymy bohaterów i oryginalnego filmu Stevena Spielberga, i tych znanych z „Jurassic World”. Coraz wyraźniej widać, że w stronę „Jurassic World: Dominion” zmierza też fabuła będącego spin-offem głównej serii serialu „Park Jurajski: Obóz Kredowy”. W tym tygodniu na Netflix Polska pojawił 3. sezon tej produkcji, co wpłynęło na bardzo dobry wynik w TOP 10.

Wynik: 51 punktów

3. Sexify (spadek o dwa miejsca)

„Sexify” to opowieść o trzech młodych kobieta, które postanawiają zrewolucjonizować polskie myślenie o seksie za pomocą specjalnej aplikacji wspomagającej osiągnięcie orgazmu. Komediowa produkcja z Aleksandrą Skrabą, Cezarym Pazurą, Małgorzatą Foremniak, Bartoszem Gelnerem, Sandrą Drzymalską i Marią Sobocińską jest też zarazem trzecim stworzonym przez Netfliksa polskim serialem oryginalnym. Co nie pozostaje bez wpływu na utrzymywane od kilku tygodni wysokie miejsce w Netflix TOP 10.

Wynik: 53 punkty

2. Armia umarłych (nowość)

Zack Snyder w ostatnich dwóch miesiącach nie schodzi z ust użytkowników VOD. Najpierw na HBO GO trafił jego monumentalny film „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”, a w ostatnim tygodniu na Netfliksie zadebiutowała „Armia umarłych”. W najnowszym dziele Amerykanin powraca do estetyki zombie, która pierwotnie wybiła go do międzynarodowej kariery. Szczegółową recenzję „Armii umarłych” znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 64 punkty

1. Kto zabił Sarę? (awans o siedem miejsc)

REKLAMA

Przed tygodniem przewidywałem zwycięstwo „Kto zabił Sarę?” i się nie pomyliłem, choć trzeba przyznać, że „Armia umarłych” walczyła bardzo dzielnie. Aż do ostatniego dnia wyniki obu produkcji bliskie były remisu. Meksykański thriller kręci się wokół tytułowej tajemnicy, której rozwiązania nie przyniósł ani 1., ani co ciekawe 2. sezon. Bartek Godziński przyznał wręcz, że po obejrzeniu najnowszych odcinków wie na temat mordercy Sary jeszcze mniej niż wcześniej.

Wynik: 67 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA