REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Luty był miesiącem oszustów i miłosnych naciągaczy. Polacy oglądający Netfliksa mają swój typ

Wyniki Netflix TOP 10 za luty nie stanowią przesadnego zaskoczenia dla kogokolwiek, kto śledził w minionym miesiącu popkulturowe debaty. O obu najpopularniejszych produkcjach było głośno i w mediach społecznościowych, i profesjonalnej prasie. Cała Polska zapragnęła poznać, kim byli Oszust z Tindera i Anna Sorokin z adekwatnie zatytułowanego serialu "Kim jest Anna?".

01.03.2022
6:44
netflix top 10 oszust z tindera kim jest anna seriale luty 2022
REKLAMA

Netflix w ostatnich godzinach znajduje się pod gorącym ostrzałem za brak reakcji na zamieszczenie tam od marca prorosyjskiej propagandy Władimira Putina. Nie brak osób, które w ramach wsparcia dla Ukrainy deklarują bojkot serwisu. Być może demografia platformy ulegnie z tego powodu pewnym zmianom. Zanim to jednak nastąpi, warto sprawdzić, co Polacy oglądali tam do tej pory. Ranking Netflix TOP 10 za luty rzuca na całą sprawę ciekawe światło.

REKLAMA

Netflix TOP 10 - wyniki za luty 2022 roku:

Pozytywne romanse i przerażające opowieści o wykorzystywaniu kobiet poszukujących miłości. Tak w dużym skrócie prezentuje się lutowy top Netflix Polska. Walentynki natchnęły Polaków, ale w bardzo różny sposób. Część widzów wybrała optymistycznie nastawione do życia komedie romantyczne, inni sięgnęli po erotyczne seriale dla nastolatków, ale większość postawiła na brutalną prawdę spod znaku "Oszusta z Tindera".

"Przez moje okno" jest pierwszą z wielu produkcji na tej liście, które pojawiły się na Netflix Polska przy okazji walentynek i to właśnie w ramach szaleństwa na święto zakochanych zyskały swoją popularność. Hiszpańska produkcja to komedia romantyczna czerpiąca obficie z latynoskich telenowel i amerykańskich produkcji teen drama. Fabuła filmu opowiada o związki między Raquel i jej (równie tajemniczym co przystojnym) sąsiedzie Aresie. Już wiemy, że "Przez moje okno" doczeka się dwóch sequeli.

Wynik: 47 punktów

9. Miłosne taktyki

W ostatnich latach wśród widzów polskiej telewizji dało się zauważyć wyraźny trend związany z tureckimi produkcjami. Tamtejsze seriale historyczne i romantyczne telenowele przebiły się na nasz rynek z głośnym hukiem i od tego czasu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Nie dziwi więc, że wyprodukowana nad Bosforem komedia romantyczna "Miłosne taktyki" zyskała sobie sporą popularność również wśród użytkowników Netfliksa.

Wynik: 50 punktów

8. Psi patrol

"Psi patrol" to najmocniejsza obecnie marka na rynku produkcji animowanych dla najmłodszych dzieci. Dostępny na Netfliksie serial opowiada o grupie bohaterskich psiaków działających wraz ze swoim przyjacielem Ryderem na rzecz lokalnej społeczności i przeżywających przy okazji różne ciekawe przygody. Animacja od ponad roku właściwie nie opuszcza miesięcznych rankingów TOP 10 i nic nie wskazuje na to, by ktoś miał zagrozić jej wysokiej oglądalności.

Wynik: 51 punktów

netflix top 10 class="wp-image-1904302" width="580" height="333"
Netflix TOP 10 za luty

7. Miłość jest ślepa

Filmy i seriale stanowią gros biblioteki Netflix Polska, ale nie tylko one sprawiają, że amerykańska firma od lat jest światowym liderem streamingu. Duży znaczenie mają też choćby produkcje dokumentalne i programy typu reality show. Większość z nich dotyczy oczywiście miłości i związków, co w przypadku "Miłość jest ślepa" rzuca się z miejsca w oczy. Popularna produkcja próbuje rozwiązać tytułowy dylemat za pomocą serii randek w ciemno, w których udział biorą kolejne pary uczestników.

Wynik: 58 punktów

6. Ktoś z nas kłamie

Lutowy ranking Netflix TOP 10 należy niemal w całości do romansów i teen dramas. Większość z wyróżnionych przez Polaków produkcji kryje w sobie jednak elementy pochodzące również z innych gatunków. W "Ktoś z nas kłamie" chodzi o klasyczny kryminał. Serial powstały oryginalnie dla platformy Peacock opowiada o czwórce nastolatków podejrzewanych o zamordowanie zamkniętego z nimi w klasie chłopaka, który przy okazji był jedną z najbardziej znanych osób w całej szkole.

Wynik: 78 punktów

4. ex aequo Mroczne pożądanie

Netflix nie jest platformą, która w nieskończoność produkowałaby kolejne sezony swoich największych hitów. Z drugiej strony amerykańska firma rzadko kiedy przepuszcza okazję, żeby dać swoim użytkownikom przynajmniej jedną okazję na powrót do ukochanych bohaterów. Dlatego właśnie 2. sezon serialu "Mroczne pożądanie" okazał się jednocześnie ostatnim. Fani meksykańskiego thrillera erotycznego skorzystali z zaproszenia i w lutym znów zanurzyli się tę opowieść.

Wynik: 123 punkty

netflix top 10 class="wp-image-1904308"

4. ex aequo All of Us Are Dead

Koreański serial "All of Us Are Dead" łączy w sobie elementy szkolnego melodramatu dla nastolatków z horrorem klasy B poświęconym apokalipsie żywych trupów. Produkcja cieszyła się dużym zainteresowaniem na całym świecie, choć ostatecznie nie była w stanie pobić wyniku "Squid Game". Inna sprawa, że nie udało się to również popularnych amerykańskim serialom Netfliksa, więc to żaden wstyd.

Wynik: 123 punkty

3. Toy Boy

Hiszpańskojęzyczne filmy i seriale od zawsze cieszyły się wśród polskich użytkowników Netfliksa dużym zainteresowaniem. Ubiegły miesiąc nie był pod tym względem wyjątkiem. Najlepiej świadczy o tym bardzo wysokie miejsce serialu "Toy Boy". Produkcja otrzymała w lutym nowym sezon, dzięki któremu wysforowała się na najniższy stopień podium. O sile tej produkcji najlepiej świadczy fakt, że wielu widzów postanowiło przypomnieć sobie poprzednią odsłonę przed premierą nowych odcinków. Co zwykle zdarza się tylko w przypadku największych hitów takich jak "Wiedźmin" czy "Dom z papieru".

Wynik: 158 punktów

netflix top 10 class="wp-image-1904305"

Platforma Netflix często bywa oskarżana o tworzenie swoich produkcji pod algorytm. Z zaleceniami podobnych technologii czasem naprawdę trudno jest się jednak kłócić. Wystarczy spojrzeć na przykład serialu "Kim jest Anna?". Nie ma przecież żadnego przypadku w tym, że zadebiutował tuż po premierze "Oszusta z Tindera". Netflix musiał z góry wiedzieć, że fabularyzowana opowieść o Annie Sorokin będzie idealnym dopełnieniem hitowego dokumenty. I tak faktycznie się okazało.

Wynik: 166 punktów

1. Oszust z Tindera

"Oszust z Tindera" ostatecznie o włos pobił serial "Kim jest Anna?", stając się tym samym najpopularniejszą lutową nowością Netfliksa w Polsce. Brytyjski film dokumentalny opowiada historię jednego z najsłynniejszych hochsztaplerów działających na portalu randkowym Tinder. Mężczyzna przez lata oszukiwał potencjalne partnerki, przedstawiał się im jako będący w niebezpieczeństwie bogacz i w ten sposób wyłudzał od nich setki tysięcy funtów. Dokument "Oszust z Tindera" pokazuje skalę jego kryminalnej działalności.

Wynik: 167 punktów

Filmy i seriale popularne na Netflix Polska:

REKLAMA

Netflix w lutym należał głównie do dwóch produkcji. O wielkim sukcesie filmu "Oszust z Tindera" i serialu "Kim jest Anna?" w Polsce najlepiej świadczy fakt, że oba tytuły dzieli zaledwie jeden punkt w naszym rankingu. Do tej pory żadne dwa tytuły nie maszerowały przez cały miesiąc tak bardzo łeb w łeb. A ponieważ pod względem swojej tematyki stanowią produkcje do siebie tożsame, to łatwo dojść do wniosku, że w miesiącu walentynek rządzili wszelkiej maści oszuści.

*Autorem zdjęcia głównego jest Foto: Daniel Avram / Shutterstock.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA