REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Dni są coraz krótsze i chłodniejsze. Zostańcie w domu i nadróbcie najpopularniejsze tytuły na Netfliksie

Z każdym kolejnym tygodniem coraz bardziej zbliżamy się do grudnia i rozmaitych podsumowań najpopularniejszych tytułów w tym jakże dziwnym dla popkultury roku. Na jednego z faworytów jesieni na Netflix Polska wyrasta serial „Gambit królowej”, który znów przyciągnął najwięcej widzów.

14.11.2020
11:00
netflix top 10 polska
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Co polscy widzowie oglądali na najpopularniejszej platformie streamingowej w minionym tygodniu? Zdecydowana większość produkcji z zeszłego rankingu zdołała utrzymać się w czołowej dziesiątce, ale pojawiło się też kilka interesujących nowości. Nie wiecie, co obejrzeć w weekend? Sprawdźcie nasz tekst w poszukiwaniu inspiracji.

Netflix TOP 10 Polska – Co oglądaliśmy na VOD w ostatnim tygodniu?

10. Star Trek. Discovery (powrót do zestawienia)

netflix top 10 polska class="wp-image-461791"

Jedna z najnowszych produkcji należących do popularnej serii „Star Trek” wróciła do naszego rankingu po kilku tygodniach przerwy. Stało się to po części za sprawą dużego zainteresowania premierą nowych odcinków, a po części w wyniku dosyć dużego „zabetonowania” topki w ostatnich siedmiu dniach. W ten sposób członkom załogi statku USS Discovery (NCC-1031) wystarczyło tylko 9 punktów, żeby dołączyć do najpopularniejszych bohaterów tygodnia.

  • Czytaj także: Więcej na temat różnych statków i gadżetów ze „Star Treka” oraz ich wpływie na realną naukę przeczytacie TUTAJ.

Wynik: 9 punktów

9. Barbarzyńcy (spadek o pięć miejsc)

„Barbarzyńcy” znaleźli się w naszej topce po raz trzeci z rzędu, co stanowi kolejny dowód na silną pozycję niemieckich produkcji Netfliksa u polskich użytkowników. Doprawdy trudno się dziwić, dlaczego platforma tak często sięga po pomysły tworzone nad Renem. Inna sprawa, że rozgrywający się w czasach starożytnych serial miał potencjał na bycie jeszcze większym hitem. Wydaje się jednak, że jego poziom nieco rozczarował przynajmniej część fanów historycznych seriali (z naszym recenzentem na czele).

Wynik: 12 punktów

8. Dash i Lily (nowość)

Netflix często bywa oskarżany o robienie większości swoich rozrywkowych produkcji niemalże „od linijki”. Każdy ich element musi odpowiadać istniejącemu od lat schematowi i spełniać postawione przed twórcami założenia. Podobna krytyka nie zawsze jest na miejscu, ale w wypadku „Dash i Lily” trudno od niej uciec. Sam zwiastun świątecznego serialu Netfliksa jest wypełniony po brzegi wątkami, jakie widzieliśmy wcześniej setki razy: od nieśmiałej dziewczyny, przez nieco cynicznego chłopaka aż po łopatologicznie podane przesłanie.

Wynik: 23 punkty

7. Bronx (spadek o cztery miejsca)

„Bronx” w ciągu ostatnich dni zaliczył jeden z największych spadków w całym zestawieniu. Nie jest to jednak szczególnie zaskakujące zjawisko. Tego typu pełnometrażowe produkcje „żyją” na Netflix TOP 10 przeważnie dwa-trzy tygodnie, a potem baza zainteresowanych nimi widzów się wyczerpuje. Francuski thriller policyjny z Jeanem Reno po prostu wpasowuje się pod tym względem w istniejące trendy,

Wynik: 25 punktów

6. Wystrzałowa miss (nowość)

Debiutująca w kinach w zeszłym roku „Wystrzałowa miss” to najnowszy thriller akcji, jaki wpadł w oko polskim użytkownikom Netfliksa. Produkcja, w obsadzie której pojawili się m.in. Gina Rodriguez, Anthony Mackie i Matt Lauria, opowiada historię pracującej w Hollywood makijażystce. Bohaterka udaje się w podróż do Tijuany, żeby pomóc najlepszej przyjaciółce w zostaniu miss. Niespodziewanie zostaje jednak wplątana w kryminalną aferę i będzie zmuszona lawirować między żądaniami szefa kartelu i walczących z nim służb.

Wynik: 32 punkty

5. Randki od święta (spadek o trzy miejsca)

Sezon na świąteczne produkcje na Netflix Polska można już oficjalnie uznać za otwarty. Do zestawienia TOP 10 serwisu awansuje w ostatnich tygodniach coraz więcej tego typu tytułów, ale najmocniej póki co wciąż trzymają się „Randki od święta”. Być może mamy tu do czynienia z efektem połączenia się dwóch fandomów. Bo po nowy film Johna Whitesella sięgają w równym stopniu wielbiciele optymistycznych komedii romantycznych oraz osoby marzące o powrocie białych świąt i ubieraniu choinki.

Wynik: 35 punktów

4. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

netflix top 10 polska class="wp-image-461794"

Odkąd rozpoczęliśmy na Rozrywka.Blog prowadzenie cotygodniowego rankingu Netflix TOP 10, tylko dwa tytuły mogły się pochwalić długowiecznością wynoszącą więcej niż 60 dni. Pierwszym z nich był dokumentalny miniserial „Ostatni taniec” o wyczynach legendarnej drużyny Chicago Bulls, a drugim właśnie „Psi patrol”. Patrząc na popularność animowanej produkcji dla dzieci, odnoszę wrażenie, że w tym roku pod choinką wielu najmłodszych znajdzie zabawki wzorowane na jej bohaterach.

Wynik: 35 punktów

3. Prezenty z nieba (nowość)

A skoro o produkcjach świątecznych mowa, to na podium najnowszego TOP 10 nie mogło zabraknąć jednej z nich. W tym tygodniu wypadło na filmową nowość „Prezenty z nieba”, której główną bohaterką jest Erica Miller na pozór oschła asystentka wpływowej amerykańskiej kongresmenki. Kobieta dostaje od swojej szefowej zbadanie sensu dalszego finansowania jednej z wojskowych baz, której głównym zajęciem jest zrzucanie z nieba paczek ze świątecznymi prezentami.

Wynik: 58 punktów

W ostatnich 30 latach nie było popularniejszej marki w branży animacji dla dzieci niż „Spongebob Kanciastoporty”. Powodzenie serialu stworzonego przez Stephena Hillenburga zachęciło nawet wytwórnię Paramount Pictures do sfinansowania aż trzech pełnometrażowych filmów z tytułowym bohaterem w roli głównej. Debiutujący niedawno w ramach wykupionej licencji „SpongeBob Fil: Na ratunek” to najnowszy z nich. Fabuła produkcji kręci się wokół relacji SpongeBoba z jego ukochanym ślimakiem Gacusiem, który pewnego dnia zostaje uprowadzony.

Wynik: 59 punktów

1. Gambit królowej (to samo miejsce)

„Gambit królowej” to dosyć ciekawy i nietypowy przypadek jak na nowości Netfliksa. Większość z nich zaczyna swój pobyt w rankingu popularności mocno, a potem z każdym następnym tygodniem systematycznie traci punkty. Zdarzają się oczywiście pojedyncze awanse edycja po edycji, ale w dłuższym okresie tego typu sytuacje są niezwykle rzadkie. Wydaje się, że w przypadku wychwalanego wszem i wobec miniserialu do zwiększenia zainteresowania przyczyniły się bardzo pozytywne recenzje oraz swoista poczta pantoflowa użytkowników.

REKLAMA

Wynik: 70 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA