REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Dwie części „The Kissing Booth” wśród najpopularniejszych tytułów tygodnia na Netfliksie

Netflix codziennie aktualizuje listę swoich najpopularniejszych tytułów, ale w tym tygodniu można było odnieść wrażenie, że prawie codziennie wygląda ona identycznie. Kilka produkcji absolutnie zdominowało bowiem zestawienie w tym tygodniu.

01.08.2020
12:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnim tygodniu lipca do zestawienia najchętniej oglądanych tytułów wkroczyło dużo nowości. Wśród produkcji z największą liczbą punktów znalazły się takie tytuły jak „The Kissing Booth 2”, „Przeklęta” i „Mroczne pożądanie”. Ale która z nich ostatecznie wygrała?

Netflix TOP 10 – Najpopularniejsze produkcje z ostatniego tygodnia:

10. Oblicze mroku (nowość)

Netflix dużą część swoich zasobów poświęca na tworzenie i wykupywanie produkcji poświęconych nastoletnim bohaterkom. A najlepiej, gdy takie tytuły są wymieszane z rasowym kinem gatunkowym, wtedy mają szansę na prawdziwą popularność. Jak łatwo się domyślić po tytule, „Oblicze mroku” ma w sobie elementy horroru. Fabuła filmu kręci się wokół Marii. Nieśmiała i wyalienowana licealistka po serii upokorzeń ze strony rówieśników decyduje się zamienić miejscami ze swoim odbiciem w lustrze. Nie wie jeszcze, jak groźne będzie to mieć konsekwencje.

Wynik: 9 punktów

9. Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) (awans o jedno miejsce)

Powodzenie serialu „Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)” dobrze pokazuje, że Polacy lubią europejskie tytuły i wcale nie są tylko chętni na oglądanie hollywoodzkich hitów oraz rodzimych produkcji. Komediowa opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy rozkręcają biznes sprzedawania narkotyków w darknecie, w nowym sezonie według oglądających ją osób poprawiła wcześniejsze niedociągnięcia i stała się jednym z ciekawszych europejskich tytułów z serii Netflix Originals.

Wynik: 16 punktów

8. Unlocked (nowość)

„Unlocked” to wyprodukowany w 2018 thriller szpiegowski w niezwykle mocnej obsadzie. Na ekranie filmu wyreżyserowanego przez Michaela Apteda (i znanego również pod tytułem „Tożsamość zdrajcy”) pojawili się m.in. Orlando Bloom, Noomi Rapace, Michael Douglas, John Malkovich, Toni Collette, Matthew Marsh i Brian Caspe. Produkcja opowiada o zagrożeniu atakiem biologicznym wiszącym nad Londynem. Uratować brytyjską stolicę będzie musiała nietypowa para: trzymająca się zasad agentka CIA i tajemniczy szpieg MI5.

Wynik: 26 punktów

7. Good Girls (nowość)

„Good Girls” to przedstawiciel gatunku niezwykle licznego na platformie Netflix, bo mowa o serialu kryminalnym. Nie jest to jednak typowy kryminał, o czym szczegółowo pisze Konrad Chwast w tekście zachęcającym do obejrzenia 3. sezonu serii. Jak widać użytkownicy Netfliksa skusili się na te pochwały, bo „Good Girls” cieszą się wysoką oglądalnością.

Wynik: 28 punktów

6. The Kissing Booth (nowość)

O sukcesie filmu „The Kissing Booth 2” najlepiej świadczy fakt, że przy okazji premiery sequela na wysokie miejsce wśród najpopularniejszych tytułów na Netfliksie awansowała także 1. część. Wydaje się przy tym, że w większości przypadków nie chodziło o chęć przypomnienia sobie wydarzeń z oryginalnego filmu. Po prostu w ciągu dwóch ostatnich lat do serwisu dołączyło wielu nowych użytkowników, którzy nie mieli wcześniej okazji obejrzeć „The Kissing Booth”. I musieli nadrobić zaległość przed włączeniem sequela.

Wynik: 28 punktów

5. MILF (spadek o dwa miejsca)

netflix top 10 class="wp-image-429523"

Francuski film „MILF” nie zdołał zachować tej samej lokaty, co w poprzednim zestawieniu (dokładne wyniki z ubiegłego tygodnia znajdziecie TUTAJ). Spadek o zaledwie dwie pozycje trudno jednak uważać za jakiś poważny problem dla twórców produkcji.

Wynik: 38 punktów

4. Mroczne pożądanie (to samo miejsce)

netflix top 10 class="wp-image-429511"

Po upływie tygodnia dokładnie w tym samym miejscu widzimy za to meksykański serial „Mroczne pożądanie”. Polacy uwielbiają tego typu erotyczne thrillery, o czym świadczy wcześniejsza popularność w naszym kraju takich produkcji jak „Toy Boy” i „365 dni”. A zważywszy na to, że Netflix zamieścił na platformie aż 18 epizodów „Mrocznego pożądania”, obecność tego tytułu w rankingu TOP 10 zapewne nie skończy się na bieżącej edycji.

Wynik: 40 punktów

3. Zenek (spadek o jedno miejsce)

Również „Zenek” zgodnie z przewidywaniami zdołał utrzymać się na wysokim miejscu. Polskie filmy cieszą się niemijającym powodzeniem wśród rodzimych użytkowników serwisów VOD, a Netflix w ostatnim czasie wyspecjalizował się w wykupywaniu licencji na najświeższe kinowe hity znad Wisły. I cóż z tego, że „Zenek” został boleśnie skrytykowany przez właściwie wszystkich recenzentów, skoro Polacy najwyraźniej uwielbiają historię o wczesnych latach kariery króla disco polo?

Wynik: 42 punkty

2. Przeklęta (spadek o jedno miejsce)

„Przeklęta” nie zdołała zachować pozycji lidera z poprzedniego tygodnia, ale popularność nowej produkcji fantasy w ostatnim czasie i tak była olbrzymia. Oparta na arturiańskich legendach (ale jednocześnie mocno przetworzona przez współczesną wrażliwość na dyskryminację) opowieść ma swoich przeciwników, ale Netflix może być zadowolony. Doczekał się bowiem kolejnego po „Wiedźminie” hitu z gatunku fantastyki.

Wynik: 63 punkty

1. The Kissing Booth 2 (nowość)

Zwycięstwo „The Kissing Booth 2” było niepodważalne tak naprawdę już po trzech pierwszych dniach nowej edycji. Sequel popularnej produkcji z 2018 roku od razu po premierze zajął 1. miejsce w rankingu i ani przez moment nie miał zamiaru go oddać. A przecież fani serii mają jeszcze więcej powodów do radości, bo już niedługo obejrzą 3. część. Wszystko dlatego, że Netflix tworzył ją po kryjomu.

Wynik: 70 punktów

REKLAMA

*Autorem zdjęcia głównego jest Marcos Cruz/Netflix

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA