REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Polacy wybrali Zenka Martyniuka i „Przekletą”. Sprawdzamy listę Netflix TOP 10

Netflix zakończył lipiec mocnym uderzeniem w postaci serialu „Przeklęta” i widzowie wyraźnie to docenili. Ich zainteresowanie w ostatnim tygodniu przyciągnęły też produkcje z erotyką w tle.

25.07.2020
10:00
netflix top 10
REKLAMA
REKLAMA

Netflix Polska od kilku miesięcy codziennie publikuje ranking popularności produkcji dostępnych w swojej bibliotece. Poprzednim razem zbiorczy top z całego tygodnia wygrał film „The Old Guard”, ale wspominania produkcja nie zdołała utrzymać prowadzenia. Co zdobyło uwagę widzów i może się pochwalić największą liczbą punktów?

Netflix TOP 10 – „MILF”, „Zenek” i „Przeklęta” na szczycie:

10. Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) – 2. sezon (nowość)

W tym tygodniu w rankingu Netfliksa znalazło się miejsce dla dwóch oryginalnych produkcji rodem z Niemiec. Jednym z nich jest oczywiście „Dark”, ale 10. lokatę zajęła komedia „Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)”. Wszystko za sprawą premiery nowego sezonu, w którym Moritz i jego wspólnicy będą próbowali poszerzyć zakres działalności oraz schować się przed uwagą lokalnej policji i konkurencyjnych gangsterów.

Wynik: 10 punktów

9. Dla ciebie wszystko (nowość)

„Dla ciebie wszystko” to film romantyczny z pozytywnym przesłaniem przygotowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Produkcja koncentruje się na dwójce bohaterów, którzy spotykają się ponownie po 21 latach rozłąki. Kiedyś łączyło ich niezwykle silne uczucie, ale zadry z przeszłości nadal się bardzo żywe, a powrót do wspólnego życia może być trudniejszy niż oboje myśleli.

Wynik: 13 punktów

8. The 100 (to samo miejsce)

netflix top 10

Kolejny tydzień i kolejne wysokie miejsce serialu „The 100”. Post-apokaliptyczna produkcja chwyciła uwagę widzów swoim ostatnim sezonem i aż do finałowego odcinka jej nie wypuści. Przy pomyślnych wiatrach „The 100” zostało więc jeszcze siedem tygodni obecności w Netflix TOP 10.

Wynik: 16 punktów

7. Dark (spadek 0 trzy miejsca)

„Dark” utrzymuje się w TOP 10 polskiej wersji serwisu czwarty tydzień z rzędu, co czyni niemiecką produkcję jednym z absolutnych liderów lipca. Finałowy sezon produkcji ma swoich przeciwników (osobiście liczyłem na nieco lepsze zakończenie – więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ), ale trudno jej odmawiać jakości i popularności obejmującej wszystkie trzy odsłony. Nie wspominając o tym, że sukcesy europejskiej telewizji w dobie pełnego zamerykanizowania powinny nas wszystkich cieszyć.

Wynik: 24 punkty

6. Fatalny romans (nowość)

Użytkownicy platformy Netflix mieli jednak w ostatnim czasie ochotę nie tylko na romanse ze szczęśliwym zakończeniem. Wyraźnie wskazuje na to wynik thrillera „Fatalny romans”. Główną bohaterką produkcji jest Ellie, kobieta w średnim wieku mająca w teorii szczęśliwie ułożone życie. Chęć oderwania się od codziennej stagnacji pcha ją w ramiona dawnego znajomego. Gdy Ellie zrywa rozpoczęty dopiero co romans, okazuje się, że David jest niebezpieczny i nieobliczalny.

Wynik: 25 punktów

5. The Old Guard (spadek o cztery miejsca)

„The Old Guard” według prognoz platformy Netflix ma trafić w ciągu pierwszych 4 tygodni nadawania do 72 mln gospodarstw domowych. To imponujący wynik, ale patrząc po popularności filmu z Charlize Theron w naszym kraju, na pewno możliwy do spełnienia. Wydaje się zresztą bardzo prawdopodobne, że tytułową drużynę nieśmiertelnych wojowników zobaczymy jeszcze w sequelu, nawet jeśli na ten temat nie rozpoczęły się póki co rozmowy.

Wynik: 40 punktów

4. Mroczne pożądanie (nowość)

„Mroczne pożądanie” to dosyć typowy przykład hiszpańskojęzycznej produkcji łączącej w sobie elementy erotyka, romansu, dreszczowca i thrillera psychologicznego. Meksykański serial liczący aż 18 odcinków opowiada historię Almy. Pracująca jako wykładowca prawa kobieta pewnej nocy podsłuchuje rozmowę męża i zaczyna podejrzewać go o romans. Zachęcona przez przyjaciółkę nawiązuje przelotną znajomość z młodszym mężczyzną. Niedługo później zaczyna się między nimi gra tajemnic.

Wynik: 42 punkty

3. MILF (nowość)

„MILF” opowiada o grupie przyjaciółek w średnim wieku podróżujących na południe Francji. Bohaterki podrywają tam grupę młodszych mężczyzn, na co krzywym okiem patrzy część społeczeństwa.

Wynik: 57 punktów

2. Zenek (nowość)

Obecność polskich filmów pełnometrażowych na wysokich miejscach Netflix TOP 10 dawno temu przestała być niespodzianką. Firma coraz mocniej inwestuje wykupywanie licencji na takie tytuły, a rodzimi dystrybutorzy widzą w tym doskonałą okazję na dodatkowy zarobek w czasach koronawirusa. Wszyscy są zadowoleni, bo świetna oglądalność „Zenka” świadczy też o zainteresowaniu widzów pragnących poznać początki kariery króla disco polo.

Wynik: 63 punkty

1. Przeklęta (nowość)

Popularność nowego serialu fantasy Netfliksa pokazuje, że arturiańskie legendy w różnych formach nadal mają wielkie oddziaływanie na polskich widzów. „Przeklęta” koncentruje się na losach Nimue, czyli przyszłej Pani Jeziora i jej walce o przetrwanie Feyów – magicznych istot tępionych przez Kościół za przewodem Czerwonych Paladynów. Czy bohaterka wraz z Merlinem, Arturem i Morganą zdoła zapobiec katastrofie? Dowiecie się po dołączeniu do widzów produkcji.

Wynik: 67 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA