REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„Shrek” zadebiutował na Netfliksie i na nowo podbił serca Polaków. Najpopularniejsze filmy i seriale w serwisie

Nowy tydzień, nowe zestawienie Netflix TOP 10 i przy okazji mnóstwo zupełnie nowych tytułów. Nowości zdominowały najnowszą edycję naszego rankingu, a wśród nich pojawiły się takie tytuły jak „Shrek”, „Wąż” i „Haker”. Ale czy zdołały strącić z 1. miejsca serial „Kto zabił Sarę?”.

10.04.2021
9:30
Netflix TOP: Nowości podbiły VOD. Sprawdźcie, co warto obejrzeć
REKLAMA
REKLAMA

Jakie tytuły przyciągnęły uwagę polskich widzów w minionym tygodniu? Przede wszystkim pełnometrażowe filmy i kryminalne nowości prosto od Netfliksa. Co ciekawe, po raz drugi z rzędu w czołowej dziesiątce platformy nie pojawiła się ani jedna polska produkcja. Z podobnym zjawiskiem nie mieliśmy do czynienia od kilku miesięcy.

Netflix TOP – co Polacy oglądali na początku kwietnia:

10. Shrek (nowość)

netflix top

Filmy z serii „Shrek” wypadły z platformy Netflix, a chwilę później się na niej pojawiły. Większość użytkowników serwisu raczej nie będzie jednak narzekać na taką podmiankę, bo opuściły go „Shrek Trzeci” i „Shrek Forever”, a do biblioteki dołączono dwie pierwsze części uznawane powszechnie za najlepsze. Obie pojawiły się zresztą na przestrzeni tygodnia w zestawieniu Netflix TOP 10, ale to „Shrek” zdobył więcej punktów.

Wynik: 11 punktów

9. Psi patrol (spadek o cztery miejsca)

netflix top

„Psi patrol” stracił sporo punktów w odniesieniu do zeszłotygodniowego rankingu i spadł o cztery miejsca, ale w przypadku tego tytułu to właściwie norma. Młodsi widzowie Netfliksa co jakiś czas wracają do przygód pomocnych psiaków i ich przyjaciela o imieniu Ryder. Dlatego serial raz na jakiś czas pojawia się w naszej topce, a potem ją opuszcza. I tak w kółko.

Wynik: 16 punktów

8. Madame Claude (nowość)

W najnowszej edycji Netflix TOP 10 pojawiło się bardzo dużo nowości, a jedną z nich jest francuski film „Madame Claude”. Produkcja opowiada o właścicielce najbardziej ekskluzywnego paryskiego burdelu, która po kryjomu współpracuje z aparatem bezpieczeństwa w zbieraniu informacji na swoich klientów. Jej imperium wydaje się niepodważalne, dopóki na horyzoncie nie pojawia się pewne młoda kobieta, która zmieni wszystko.

Wynik: 19 punktów

7. Po prostu powiedz TAK (nowość)

Minęło kilka tygodni odkąd jakaś komedia romantyczna stała się hitem na platformie Netflix, ale prędzej czy później odpowiednia nowość musiała się pojawić. Ostatecznie padło na holenderski film „Po prostu powiedz TAK”. Produkcja opowiada historię pracującej w telewizji Lotte, którą ukochany chłopak rzuca na wizji. Pojawienie się w firmie nowego pracownika da kobiecie jednak szansę na odzyskanie Alexa lub znalezienie zupełnie nowej miłości.

Wynik: 20 punktów

6. Wąż (nowość)

Inspirowane prawdziwymi wydarzeniami seriale kryminalne od dawna cieszą się popularnością na Netfliksie. Debiutujący niedawno serial „Wąż” nie powtórzy raczej wyników osiąganych przez kultowe „Narcos”, ale i tak doczekał się niemałej widowni. Produkcja kręci się wokół postaci handlarza drogocennymi kamieniami i seryjnego mordercy, Charlesa Sobhraja. Więcej na temat brytyjskiej serii dowiecie się z recenzji opublikowanej na Rozrywka.Blog.

Wynik: 24 punkty

5. Haker (nowość)

Wielu widzom konto na Netfliksie pomaga nie tylko w byciu na bieżąco z najważniejszymi nowościami, ale też w nadrabianiu przegapionych niegdyś filmów. Szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza kino akcji z tzw. „średniej półki”. Najnowszym hitem tego typu jest film „Haker” z 2015 roku. Główną rolę zagrał w nim Chris Hemsworth, który wcielił się w genialnego hakera wynajętego przez amerykańskie i chińskie służby w celu złapania groźnego cyberprzestępcy.

Wynik: 41 punktów

4. Na szczyt (nowość)

Rzadko zdarza się, żeby w czołowej dziesiątce najpopularniejszych tytułów Netfliksa nie było żadnego filmu Patryka Vegi. Jak donosi jednak nasz recenzent, „Na szczyt” stanowi „bardzo dobry” zamiennik dla produkcji polskiego reżysera. Podobnie jak u Vegi tu również mamy do czynienia z gangsterami, szybkimi samochodami, masą przekleństw i kobietami, które uwielbiają takie połączenie.

Wynik: 48 punktów

3. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (nowość)

Oprócz „Shreka” i „Shreka 2” Polacy w ostatnim tygodniu oglądali jeszcze jeden film animowany. Chodzi o wyprodukowane w 2019 roku „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Komediowa produkcja silnie inspirująca się serią „Toy Story” pokazuje, jak zachowują się ukochani pupile ludzi, gdy ci są zajęci czymś innym. Oryginalną recenzję familijnego filmu znajdziecie TUTAJ.

Wynik: 50 punktów

2. New Amsterdam (to samo miejsce)

netflix top

Czołowa dwójka rankingu Netflix TOP 10 nie uległa zmianie w stosunku do poprzedniego tygodnia. Na 2. miejscu nadal utrzymuje się serial medyczny „New Amsterdam”, który przez kilka wcześniejszych edycji dominował w zestawieniu. Można już sobie wyobrażać szał, jaki opanuje rodzimych widzów, gdy biblioteka Netflix Polska poszerzy się o trwający właśnie w USA 3. sezon.

Wynik: 57 punktów

1. Kto zabił Sarę? (to samo miejsce)

Na szczycie topki pozostał z kolei meksykański serial „Kto zabił Sarę?”. Produkcja nie wyjaśnia w pełni postawionego w tytule pytania, więc można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że w przyszłości doczeka się 2. sezonu. A użytkownicy Netfliksa uwielbiają nierozwiązane zagadki, nie tylko ci z Polski. Dlatego choć dominacja „Kto zabił Sarę?” za jakiś czas dobiegnie końca, to hiszpańskojęzyczny thriller kryminalny pewnie jeszcze tu kiedyś powróci, tym bardziej, że 2. sezon produkcji już w maju.

REKLAMA

Wynik: 68 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA