REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy zachwyceni - Netflix wreszcie dał nam udaną adaptację! Co jeszcze grzało widzów w tym tygodniu?

Netflix zaskoczył widzów, proponując im coś wyjątkowo rzadkiego: udaną, solidną adaptację. "Sandman" okazał się sporym zaskoczeniem. Jasne, za jego produkcję odpowiadają DC Entertainment i Warner Bros. Television, nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie Netflix dał światu tę serię, która podbiła serca subskrybentów. Sprawdźmy, jakie inne filmy i seriale najchętniej wybierali Polacy w tym tygodniu - rzućmy okiem na najnowszy ranking Netflix TOP 10.

20.08.2022
19:13
netflix top nowości sandman filmy seriale co oglądać
REKLAMA

Choć przyszły tydzień na Netfliksie nie będzie zbyt interesujący, w ostatnich dniach do oferty serwisu trafiło kilka naprawdę gorących tytułów. Oczywiście, na szczycie listy TOP 10 Netflix Polska wylądował już film "Kolejne 365 dni", który zapewne utrzyma się tam przez dłuższy czas - jeśli jednak chodzi o nasz ranking, póki co możemy mówić jedynie o solidnym starcie tej produkcji. Sprawdźmy, jakie filmy i seriale nasi rodacy najchętniej oglądali w serwisie w mijającym tygodniu.

REKLAMA

Sandman na szczycie listy Netflix TOP 10. Które produkcje zdobyły najwięcej punktów?

W naszym rankingu goszczą filmy i seriale, które w ostatnich siedmiu dniach cieszyły się na Netflix Polska największą popularnością. Każdego dnia tygodnia różne tytuły otrzymywały kolejne punkty, których liczba była uzależniona od aktualnego miejsca w regularnie zmieniającej się topce serwisu. Sumując je, otrzymaliśmy najchętniej oglądane tytuły. Oto one:

10. Locke & Key, sezon 3.

Trzeci i ostatni sezon opowieści o trójce rodzeństwa Locke, które przeprowadza się do rodzinnego domu pełnego magicznych kluczy, okazał się tym najsłabszym. Produkcja bazująca na komiksach Joe Hilla (syna Stephena Kinga) to mieszanka fantasy, horruru i dramatu - solidna młodzieżowa opowieść, która zaliczyła znakomite otwarcie, a skończyła się jak tania, banalna przygodówka.

Wynik: 25 punktów

9. Za duży na bajki

Polski film familijny okazał się nieoczekiwanym hitem, bowiem utrzymuje się w topce Netfliksa już od kilku tygodni. Produkcja zebrała zaskakująco wysokie noty od widzów i krytyków - i zdecydowanie warto się z nią zapoznać. "Za duży na bajki" skupia się na postaci Waldka, którego życie wypełnione jest głównie grami komputerowymi. Pewnego dnia matka zostawia go pod opieką nieprzewidywalnej, dziwacznej ciotki, która narzuca chłopcu nieznaną mu wcześniej dyscyplinę. Początkowo jest ciężko, jednak z czasem nowa, trudna sytuacja okazuje się bezcenną lekcją.

Wynik: 27 punktów

8. Dwa życia

Znana z "Riverdale" Lili Reinhart wciela się tu w Natalie - dziewczynę u progu dorosłości, która właśnie kończy studia w Teksasie i planuje przeprowadzkę do Los Angeles. Jej skrupulatnie zaplanowana przyszłość staje pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, że bohaterka mogła zajść w ciąże. Od tego momentu widz obserwuje dalsze (podwójne!) życie Natalie z dwóch perspektyw, z których każda uzależniona jest... od wyniku testu ciążowego.

Wynik: 29 punktów

Dwa życia

7. Kryptonim: Imperator

Hiszpańsko-francuski thriller przyciągnął uwagę Polaków - na początku tygodnia oglądali go wyjątkowo namiętnie; wciąż trzyma się świetnie, choć jego premiera miała miejsce już ponad tydzień temu. Obraz w reżyserii Jorge Coiry skupia się na Juanie, agencie wywiadu, któremu polecono skompromitować kryształowo uczciwego polityka. Bohater odnajdzie odpowiedź na pytanie, czy istnieją jeszcze granice, których nie przekroczy.

Wynik: 39 punktów

6. Turbulencje

"Turbulencje", serial wyprodukowany przez Roberta Zemeckisa, grzeje sobie miejsce w TOP 10 przynajmniej od początku sierpnia. Tytuł opowiada historię kilkudziesięciu osób, które zostają uznane za zaginione, a później martwe - po tym, gdy ich samolot nie dotarł do celu. Dla "ofiar" podróż do Nowego Jorku trwała jednak planowane kilka godzin, a jedyną odbiegającą od normy sytuacją, jaką zaobserwowali, były dość intensywne turbulencje. Ostatecznie lot 828 ląduje na lotnisku… ponad pięć i pół roku po planowanym powrocie.

Wynik: 48 punktów

5. The Good Doctor

"The Good Doctor" powrócił do zestawienia na początku sierpnia i wciąż radzi sobie nieźle. W tym miesiącu w serwisie zadebiutowało 20 odcinków 4. sezonu produkcji, co zagwarantowało jej błyskawiczny comeback do topki. Ten popularny serial medyczny opowiada o wybitnie utalentowanym chirurgu z autyzmem i zespołem sawanta, który trafia do zupełnie nowego szpitala i próbuje wprowadzić w nim swoje nietuzinkowe metody.

Wynik: 59 punktów

4. Purpurowe serca

"Purpurowe serca" pojawiły się na Netfliksie pod koniec lipca i od tego czasu pobiły rekord największej liczby godzin, jaką widzowie spędzili przy filmie w pierwszym tygodniu od jego premiery. W ten sposób pobiły m.in. "Gray Mana" z Ryanem Goslingiem, którego kampania reklamowa straszyła Polaków w każdym zakątku kraju. Film opowiada o szukającej sławy piosenkarce i byłym komandosie z trudną przeszłością, którzy decydują się na małżeństwo rozsądku.

Wynik: 60 punktów

Purpurowe serca

3. Jeszcze nigdy

Trzeci sezon świetnie ocenianego serialu dla młodzieży zrobił robotę - publiczność, która się na niego rzuciła, nie powinna czuć się rozczarowana. Produkcja inspirowana jest młodością showrunnerki, Mindy Kaling - twórczyni zdecydowała się w komediowy sposób opowiedzieć o dorastaniu pochodzącej z Indii nastolatki, która urodziła się już jako Amerykanka.

Wynik: 61 punktów

Komedia o wampirach z Jamiem Foxxem i Davem Franco okazała się - delikatnie pisząc - niezbyt dobrym filmem, a jednak przyciągnęła przed ekrany mnóstwo subskrybentów. Być może vibe niezobowiązującego, komediowego letniaczka z mordowaniem krwiopijców w tle wystarczył?

Wynik: 65 punktów

Dzienna zmiana

1. Sandman

REKLAMA

Oto nasz zwycięzca! Co tu dużo pisać - recenzje krytyków i opinie widzów z całego świata mówią same za siebie. "Sandman" okazał się naprawdę solidną adaptacją dzieła, wydawałoby się, nieadaptowalnego. Oczywiście, daleko mu do doskonałości - twórcom udało się jednak zachować ducha oryginału i skrupulatnie przenieść na ekran (momentami zręcznie uwspółcześnione) najważniejsze aspekty głównej osi fabularnej. Co więcej, w piątek w serwisie pojawił się świetny bonusowy odcinek, ekranizujący dwie niezależne opowieści z komiksów Neila Gaimana.

Wynik: 69 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA