REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Co na Netflix Polska oglądają wasi znajomi? Sprawdźcie ranking TOP 10

Na platformie Netflix pojawiło się ostatnio sporo nowości, ale tylko część z nich przyciągnęła uwagę polskich widzów. Ci chętniej włączali w tym tygodniu programy takie jak „New Amsterdam” i „Kto zabił Sarę?”, które już wcześniej znalazły się w czołowej dziesiątce.

17.04.2021
11:00
netflix top polska
REKLAMA

W najnowszym zestawieniu Netflix TOP 10 znajdziemy niewiele nowości. Zamiast tego Polacy skoncentrowali się w większości na tych produkcjach, które już zdążyły podbić ich serca. Co oglądali najczęściej?

REKLAMA

Netflix TOP Polska – najchętniej oglądane tytuły w naszym kraju:

10. To: Rozdział 2 (nowość)

Obecność „To: Rozdział 2” na liście najpopularniejszych produkcji tygodnia raczej nie dziwi. Mowa przecież o sequelu najpopularniejszego współczesnego horroru. A użytkownicy Netflix Polska uwielbiają horrory. Jakikolwiek inny wynik byłby tutaj zaskoczeniem i to pomimo faktu, że adaptacja powieści Stephena Kinga trafiła do biblioteki serwisu stosunkowo późno.

Wynik: 17 punktów

9. Haker (spadek o cztery miejsca)

„Haker” z Chrisem Hemsworthem spadł nieco w rankingu względem poprzedniego tygodnia, ale dzięki dobrym wynikom na weekend zdołał utrzymać się w czołowej dziesiątce. W następnej edycji już go raczej nie zobaczymy, ale jak na słabo znany film akcji z 2015 roku to i tak dobry wynik.

Wynik: 18 punktów

8. Sekretne życie zwierzaków domowych 2 (spadek o pięć miejsc)

Ostatni tydzień na Netflix Polska był dosyć chaotyczny i podlegający ciągłym zmianom. Dlatego kilka starszych produkcji pomimo mniejszej liczby punktów pozostało w zestawieniu. Tak było też z „Sekretnym życiem zwierzaków domowych 2”, czyli jedną z nowszych pełnometrażowych produkcji studia Illumination odpowiedzialnego za kultowe dla wielu dzieci Minionki.

Wynik: 18 punktów

7. Miłość i potwory (nowość)

„Miłość i potwory” to nowy film producentów „Stranger Things”, który opowiada o nastoletnim chłopaku próbującym dotrzeć do ukochanej przez 130 kilometrów wypełnionych olbrzymimi potworami polującymi na ludzi. Przygodowa produkcja w klimacie postapo jest chwalona w recenzjach przede wszystkim z uwagi na swoje efekty specjalne.

Wynik: 20 punktów

6. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

netflix top polska class="wp-image-1701643"

Na dzisiejszej liście znalazły się nowości takie jak „Miłość i potwory” czy „Jak najdalej stąd”, ale nie mogła też zabraknąć kilku bardzo znajomych produkcji. Jedną z nich jest animacja dla dzieci „Psi Patrol”, którą stali czytelnicy naszego cyklu z pewnością rozpoznają jako tytuł najczęściej powracający do TOP 10 po jeden czy drugiej krótkiej przerwie.

Wynik: 25 punktów

5. Jak najdalej stąd (nowość)

Po kilku tygodniach przerwy do Netflix TOP 10 powróciła jakakolwiek polska produkcja. Nadawany premierowo przez serwis film „Prime Time” pojawił się tam nieco zbyt późno i zgarnął tylko 14 punktów, ale honoru rodzimego kina broniła produkcja „Jak najdalej stąd” w reżyserii Piotra Domalewskiego. I wyszło jej to całkiem skutecznie.

Wynik: 31 punktów

4. Thunder Force (nowość)

„Thunder Force” to oryginalna superbohaterska komedia z Mellisą McCarthy i Olivią Spencer. Produkcja opowiada o dwójce przyjaciółek, które zaczynają działać jako tytułowy duet herosów, by ocalić Chicago przed bandą złoczyńców z nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Wychodzi im to całkiem znośnie, o czym pisałem w swojej recenzji.

Wynik: 45 punktów

3. Wąż (awans o trzy miejsca)

Czołowa trójka dzisiejszego zestawienia składa się z tytułów obecnych już przed tygodniem, choć żadna z produkcji nie znajduje się na tym samym miejscu co siedem dni temu. Brytyjski „Wąż” awansował dosyć wyraźnie, bo aż o trzy pozycje. Opowieści o seryjnych mordercach jak zawsze triumfują na Netflix Polska.

Wynik: 46 punktów

2. Kto zabił Sarę? (spadek o jedno miejsce)

 class="wp-image-1701634"

Serial „Kto zabił Sarę?” wciąż trzyma się mocno, ale dosyć zaskakująco spadł z najwyższego stopnia podium. Być może wpływ na to miała mniejsza liczba odcinków, która siłą rzeczy przekłada się na nieco krótszy okres żywotności danego tytułu. Za tydzień przekonamy się, czy fani meksykańskiego thrillera odpowiedzą jakoś na ten spadek.

Wynik: 57 punktów

1. New Amsterdam (awans o jedno miejsce)

netflix top polska class="wp-image-1701631"
REKLAMA

„New Amsterdam” to prawdziwy serial-fenomen. Mało kto spodziewał się, że w 2021 roku jakikolwiek serial o pracownikach szpitala może doprowadzić do ogólnokrajowego szału. A jednak tak właśnie stało. I naprawdę trudno obecnie znaleźć użytkowników Netfliksa, którzy nie dali amerykańskiej produkcji choćby małej szansy.

Wynik: 66 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA