REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Serial „Artyści” trafi do biblioteki Netfliksa. I to bardzo niedługo

Netflix i Telewizja Polska systematycznie rozszerzają swoją współpracę, na bazie której do biblioteki platformy trafiły już takie produkcje jak „Ranczo” czy „Prokurator”. Następnym znanym serialem TVP przeznaczonym do debiutu na największym globalnym VOD okazali się wyprodukowani w 2016 roku „Artyści”.

09.02.2021
9:53
netflix polskie seriale
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serwis Netflix od kilku lat działa w zgodzie ze strategią zakładającą jak największy dostęp do lokalnych produkcji, które stanowią bardzo ważne dopełnienie anglo- i hiszpańskojęzycznych tytułów tworzonych dla całego świata. Realizacja takiej idei przebiega dwutorowo: poprzez produkcję własnych Netflix Originals w Europie i Azji (ostatnio też na Bliskim Wschodzie), a także za pomocą wykupywanych czasowo produkcji na licencji.

W ramach współpracy Netfliksa z Telewizją Polską do biblioteki platformy dołączył już szereg popularnych produkcji z serialowego katalogu publicznego nadawcy. W ostatnim czasie duże poruszenie wśród polskich widzów wywołała informacja o premierze „Rancza” i braku tantiem dla aktorów, a dużą popularnością wśród użytkowników Netfliksa wzbudziły też serie „Służby specjalne” i „Prokurator”. Drugi z wymienionych seriali zwyciężył zresztą w ostatniej edycji rankingu Netflix TOP 10.

W zakładce „Wkrótce” na Netflix Polska niedawno pojawili się też „Artyści”.

Produkcja w reżyserii Moniki Strzępki opowiada historię nowego dyrektora Teatru Popularnego w Warszawie, który mierzył się ze współczesnymi problemami świata sztuki, negatywną prasą, wtrącającymi się politykami i aktorami z nadmiernym ego. Napisani przez Pawła Demirskiego „Artyści” zebrali dosyć pozytywne recenzje, do czego przyczyniły się mocna obsada, pewna reżyserska ręka i sprawnie napisany scenariusz.

Główne role zagrali tam Marcin Czarnik, Tadeusz Huk, Tomasz Karolak, Dorota Segda, Krzysztof Dracz, Agnieszka Glińska, Edward Linde-Lubaszenko, Agnieszka Przepiórska, Miłogost Reczek i Adam Cywka. Telewizyjna premiera serialu miała miejsce we wrześniu 2016 roku na antenie TVP2. „Artyści” liczą łącznie osiem odcinków. Do tej pory można było je oglądać tylko w telewizji i na TVP VOD.

REKLAMA

Premiera serialu „Artyści” na platformie Netflix nastąpi już 17 lutego.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA