REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Co Polacy oglądali na początku lutego? „Wykopaliska” i „Poniżej zera” na szczycie listy Netflix TOP 10

Nowa lista najchętniej oglądanych produkcji na polskim Netfliksie pełna jest oryginalnych nowości, popularnych polskich tytułów sprzed kilku lat i powracających hitów. O zwycięstwo walczyły ostatecznie „Wykopaliska”, „Prokurator” i „Poniżej zera”. Kto wygrał?

06.02.2021
10:00
netflix polska top 10
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich dniach pożegnaliśmy pierwszy miesiąc nowego roku, a na Rozrywka.Blog znaleźliście ranking podsumowujący kulturalne wybory Polaków w ciągu całego stycznia. Czas pędzi jednak nieubłaganie i doprasza się o kolejne analizy popularności poszczególnych tytułów na Netflix Polska. Które tytuły szczególnie wpadły w oko widzom z kraju nad Wisłą?

Netflix Polska TOP 10 – co Polacy oglądali na początku lutego?

10. Firefly Lane (nowość)

„Firefly Lane” dostało się do najnowszego zestawienia Netflix TOP 10 w ostatnim możliwym rzucie, wyprzedzając przy okazji seriale „Bridgertonowie” i „Snowpiercer”. Produkcja z Katherine Heigl i Sarą Chalke w rolach głównych opowiada rozłożoną na kilkadziesiąt lat historię przyjaźni między dwoma kobietami. Ich relacja zostaje w pewnym momencie postawiona przed największym wyzwaniem z dotychczasowych i nie wiadomo, czy przetrwa wiadomość o bolesnej zdradzie zaufania.

Wynik: 13 punktów

9. Riverdale (to samo miejsce)

„Riverdale” drugi tydzień z rzędu punktuje bardzo pewnie w okolicach premiery nowego odcinka i prawie wcale przez resztę tygodnia. Oznacza to zapewne, że większość widowni serialu nie zwleka z obejrzeniem kolejnego epizodu. Ale jednocześnie sam serial nieszczególnie jest się w stanie obecnie przebić do nowych odbiorców. Dlatego finalnie kończy na komfortowym, lecz niewysokim 9. miejscu.

Wynik: 16 punktów

„Ohana: Najcenniejszy skarb” to nowy film przygodowy dla całej rodziny dostępny i przygotowany przez  platformę Netflix. Produkcja w stylu „Goonies” stoi na naprawdę wysokim poziomie, o czym miałem okazję przekonać się na własne oczy (swoje odczucia opisałem w dostępnej na Rozrywka.Blog recenzji). A przy tym stanowi ciekawy wgląd w słabo znane w naszym kraju tradycje mieszkańców archipelagu Hawaje.

Wynik: 17 punktów

7. Gazu pieski, gazu (nowość)

Umarł król, niech żyje król. Trudno powstrzymać się przed podsumowaniem w taki sposób zamiany, jaka dokonała się na liście Netflix TOP 10 w ostatnim tygodniu. Po raz pierwszy od końcówki września zabrakło tutaj bowiem miejsca dla animacji „Psi patrol”. Wielbiciele sprytnych czworonogów szybko znaleźli jednak zastępstwo w postaci bajki „Gazu pieski, gazu”.

Wynik: 21 punktów

Trzecia część kultowej w PRL-u serii trafiła do kin na początku 2019 roku i ostatecznie była jednym z największych kinowych hitów tamtych 12 miesięcy. Reakcje widzów na komedię w reżyserii Kordiana Piwowarskiego były jednak dalekie od entuzjastycznych. Wiele dawnych fanów uznało, że „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” nie wnosi nic interesującego do historii rodzin Zawadów i Wolańskich, a szczególnie krytykowany był też poziom humoru. Użytkownicy Netfliksa przynajmniej na razie okazują się jednak nieco łaskawsi dla pełnometrażowej produkcji.

Wynik: 21 punktów

5. Przeznaczenie: Saga Winx (spadek o cztery miejsca)

Wróżki Winx trzymają się jeszcze w górnej połowie naszej topki, ale chyba mimo wszystko Netflix liczył na więcej. W niektórych kręgach o „Przeznaczeniu: Sadze Winx” mówiło się przecież jako o następcy „Chilling Adventures of Sabrina”. A tymczasem i oglądalność, i oceny od krytyków, i nastroje wśród fanów oryginalnej serii są dużo gorsze. Serialowa opowieść o Sabrinie Spellman zdołała pokazać tą kultową bohaterkę w nowym i interesującym świetle. „Przeznaczenie: Saga Winx” przynajmniej na razie nie zrobiła tego samego dla Bloom i reszty Winx.

Wynik: 36 punktów

4. Lupin (spadek o dwa miejsca)

„Lupin” powolutku kieruje się w dół tabeli, ale trudno określić to mianem zaskoczenia. Od premiery 1. sezonu francuskiego serialu minął już niemal miesiąc, a to przeważnie graniczna data dla wielu popularnych produkcji Netfliksa. Tylko największe hity są w stanie wytrzymać dłużej. „Lupin” na pewno się do nich zalicza, ale niewielka liczba odcinków (zaledwie pięć) działają na korzyć tego tytułu w kontekście takich rankingów jak ten Rozrywka.Blog.

Wynik: 45 punktów

3. Wykopaliska (nowość)

„Wykopaliska”, czyli pierwszy w historii archeologiczny melodramat w gwiazdorskiej obsadzie? Nowy film Simona Stone'a (reżysera „Powrotu”) pokazuje, że Netflix naprawdę daje czasem szansę bardzo nietypowym produkcjom. Ale algorytmy serwisu po raz kolejny nie popełniły błędu, bo produkcja z Carey Mulligan i Ralphem Fiennesem okazała się jednym z najchętniej oglądanych pełnometrażowych tytułów ostatniego tygodnia.

Wynik: 47 punktów

2. Poniżej zera (nowość)

Od kilku tygodni polscy widzowie nie mieli żadnego nowego hiszpańskiego thrillera, a przecież wiadomo jak bardzo je uwielbiają. Dlatego jak tylko tego typu produkcja pojawiła się na platformie Netflix, to rzucili się na nią bez wahania. Tak w dużym skrócie można podsumować sukces filmu „Poniżej zera”, który nie był przecież prawie wcale promowany w naszym kraju. Czy produkcja poświęcona kierowcy furgonetki przewożącej niebezpiecznych więźniów na dłużej zagości w Netflix TOP 10? Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne.

Wynik: 57 punktów

1. Prokurator (awans o siedem miejsc)

Polski serial „Prokurator” nie tylko utrzymał dobrą formę z zeszłego tygodnia, ale wręcz wielokrotnie zwiększył swój tamtejszy wynik. Jeżeli ktokolwiek miał jeszcze wątpliwości, po co Netfliksowi była umowa z Telewizją Polską, to powinien się ich nareszcie pozbyć. Polacy najzwyczajniej w świecie cenią sobie rodzime produkcje, a TVP jest najbardziej skore do dzielenia się swoją biblioteką z gigantem VOD. To naprawdę jest takie proste.

REKLAMA

Wynik: 69 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA