REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nowa funkcja pokazuje, że Netflix na serio wypowiada wojnę współdzielącym konta

To nie są ćwiczenia. Netflix wprowadza nową ofertę, która ma być odpowiedzią na popularne wśród użytkowników współdzielenie kont. Niektórzy widzowie serwisu już otrzymali taką możliwość i patrząc na to, jak serwis szeroko testuje to rozwiązanie, możemy się spodziewać, że wejdzie ono również do Polski.

20.07.2022
8:15
netflix wspoldzielenie kont
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

Netflix na poważnie zaczyna wojnę z użytkownikami współdzielącymi dostęp do konta na platformie. Już od przyszłego miesiąca, niektórzy subskrybenci za opłatą, będą mogli dodać do swojego planu miesięcznego dodatkowe gospodarstwo domowe. Czy funkcja ta pojawi się również w Polsce?

REKLAMA

Po stracie 200 tys. użytkowników Netflix zaczął szaleć i szukać oszczędności, gdzie tylko się da. Na potęgę kasował seriale, zapowiedział tańszy abonament z reklamami i zaostrzenie walki z użytkownikami współdzielącymi konto z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego. W końcu na tym ostatnim traci rocznie grube miliony.

Współdzielenie konta od dawna spędza sen z powiek włodarzom Netfliksa. Co chwilę zapowiadają oni walkę z nieuczciwymi ich zdaniem użytkownikami. Nawet w Polsce zdarzyło się, że subskrybenci narzekali na prośbę dodatkowej weryfikacji, polegającej na podaniu kodu z wysłanego SMS-a lub maila. To wszystko było jednak grożenie palcem. Po ostatnim kryzysie (i zapowiadanymi jeszcze gorszymi wynikami) platforma na poważnie bierze się za walkę z cwaniakami.

Netflix walczy z użytkownikami dzielącymi konto

Jeszcze w marcu w niektórych krajach Ameryki Południowej użytkownicy Netfliksa otrzymali możliwość dodania dodatkowego użytkownika do swojego konta. Oczywiście, za drobną opłatą. Teraz platforma postanowiła, że nie będzie już rozmieniać się na drobne. Od przyszłego miesiąca platforma ma zamiar wprowadzić w Argentynie, Dominikanie, Salwadorze, Gwatemali i Hondurasie jeszcze inną (choć podobną) funkcję, mającą ograniczyć dzielenie się hasłem do usługi.

Jak podaje Variety, użytkownicy Netfliksa w wymienionych krajach, zamiast dodawać jedną osobę do swojego konta, dzięki usłudze "dodaj dom", będą mogli udzielić dostępu do usługi całym gospodarstwom domowym. Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy danego gospodarstwa domowego za mniejszą cenę będą mogli korzystać z serwisu na wybranych przez siebie urządzeniach.

Cena "dodania domu" do konta ma wynosić 219 pesos miesięcznie w Argentynie i 2,99 dolarów miesięcznie w pozostałych krajach. Przy subskrypcji podstawowej będzie można dodać jedno gospodarstwo domowe, przy standardowiej - dwa, a przy premium - trzy.

Czy funkcja "dodaj dom" pojawi się również na Netflix Polska?

Netflix zamierza więc ostatecznie rozprawić się ze zmorą współdzielenia konta. Wprowadza w tym celu dodatkowe opłaty, licząc na większą uczciwość swoich użytkowników. Według szacunków platformy na całym świecie ponad 100 mln gospodarstw domowych nie płaci bowiem za dostęp do usługi. Czy nowa funkcja to zmieni? A przede wszystkim, czy jeśli przyjmie się w krajach Ameryki Południowej, to pojawi się również w Polsce? Na razie nic na ten temat nie wiadomo.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA