REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix zamknął darmowy okres próbny, ale i tak możecie zdobyć miesiąc bez opłat. Wystarczy rekomendacja od innego użytkownika

Badania pokazują, że coraz więcej Polaków zakłada konta w serwisach streamingowych. Każdy z nas zna jednak osobę, która nie jest subskrybentem żadnego płatnego VOD. Kiedyś zachęcały ich do tego darmowe okresy próbne, ale Netflix i HBO GO je zlikwidowały. Wciąż możecie jednak zdobyć dla kogoś miesiąc darmo na Netfliksie.

23.01.2020
20:51
netflix za darmo
REKLAMA

Decyzja największego światowego serwisu streamingowego, aby zlikwidować próbny miesiąc bez opłat, została przyjęta w naszym kraju w dwojaki sposób. Część osób narzekała, że Netflix traktuje Polskę po macoszemu, ale nie brakowało też głosów, że to przede wszystkich cios w oszustów próbujących wykiwać system. Widać też wyraźnie, że cały rynek VOD zmierza w stronę znacznego ograniczenia, a w niektórych przypadkach wręcz całkowitej likwidacji okresów próbnych. Podobną drogą poszła również platforma HBO GO.

REKLAMA

Nie wpływa to jakoś znacząco na popularność streamingu w naszym kraju. Coraz lepsze wyniki osiągają różne serwisy VOD, a walka o fotel lidera była w 2019 roku niezwykle zażarta. Nie oznacza to, że nawet najchętniej wybierane platformy nie mogą całkowicie zrezygnować z rozmaitych metod zachęcania nowych widzów do zakładania kont. Właśnie dlatego Netflix rozpoczął program rekomendacyjny dla swoich użytkowników.

Każdy posiadacz konta na platformie Netflix może wygenerować pojedynczy link zawierający darmowy miesiąc próbny do przekazania osobie nie mającej jeszcze subskrypcji.

W jaki dokładnie sposób można to zrobić? Po otwarciu strony głównej serwisu, w prawym górnym rogu znajdziecie ikonę prezentu (między odnośnikiem do wersji dla dzieci i dzwonkiem z powiadomieniami). Kliknięcie w ikonę przeniesie was do podstrony z indywidualnym łączem, które można skopiować lub udostępnić znajomym za pomocą maila, WhatsAppa, Facebooka, Messengera lub Twittera (bezpośredni link do podstrony znajdziecie TUTAJ). Osoba, która otrzyma wasz link, będzie mogła zarejestrować się na platformę i przez miesiąc korzystać z biblioteki za darmo.

netflix za darmo
Foto: Strona z linkiem do wysłania osobie niemającej Netfliksa/źródło własne

Niestety, osoba dzieląca się rekomendacją nie trzyma z tego tytułu niczego poza satysfakcją z pomocy drugiej osobie. Zostanie co prawda powiadomiona, czy jej link został wykorzystany, ale nic ponadto. Netflix ma też sposób na wszelkich ewentualnych oszustów, którzy będą chcieli wielokrotnie korzystać z łącza lub użyć go w trybie incognito, gdy w rzeczywistości już mają konto na platformie. Podobne próby powinny skończyć się otwarciem strony informującej użytkownika, że z oferty mogą skorzystać tylko nowi klienci lub zablokowaniem rejestracji na poziomie podanego e-maila i hasła.

REKLAMA

Dołączony do programu regulamin zaznacza także, że niemożliwe jest korzystanie z niego w celach handlowych. Zabronione jest choćby masowe wysyłanie łączy z rekomendacją oraz reklamowanie i promowanie ich w jakikolwiek sposób publicznie. Serwis zostawia sobie także prawo zdyskwalifikowania użytkownika, który zdobył linka w sposób nieuczciwy lub niezgodny z regulaminem. Osoby, które chciałby więc zrobić biznes na darmowych miesiącach próbnych, nie mają więc na co liczyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA