REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Co tam Sandler i Aniston. Najlepszym aktorem w nowym filmie Netflix jest Rybnik

Widzieliście już "Zabójcze wesele" na platformie Netflix? To wiecie, że finał rozgrywa się w Rybniku, nie? Tak jest. Ta wieża Eiffla, na której bohaterowie się ścigają i zabijają, nie stoi w Paryżu. Jak się bowiem okazuje, w stolicy Francji nie można było zrealizować wymagających scen kaskaderskich. Twórcy postawili więc na polską alternatywę. Magia kina!

01.04.2023
9:01
netflix zabójcze wesele rybnik wieża eiffla
REKLAMA

Tekst został zaktualizowany o nowe informacje.

"Zabójcze wesele" zaledwie wczoraj zawitało na platformę Netflix. To kontynuacja "Zabójczego rejsu", w której znani nam już bohaterowie wikłają się w kolejną zagadkę kryminalną. Tym razem nie chodzi o zabójstwo, tylko porwanie. Nick i Audrey wybierają się na ślub Maharadży. Na chwilę przed ceremonią pan młody zostaje jednak uprowadzony. Spitzowie na własną rękę rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do Paryża. A tam... no cóż, dzieje się.

Jak Paryż to wiadomo - wieża Eiffla. To tam właśnie rozgrywa się finał filmu, w którym grani przez Adama Sandlera i Jennifer Aniston bohaterowie rozwiązują zagadkę kryminalną. Oczywiście w akompaniamencie żartów i widowiskowych wyczynów kaskaderskich. Niech was jednak magia kina nie zwiedzie. Sceny te wcale nie były realizowane w stolicy Francji. Nie dało się ich tam nakręcić. Jak się okazuje, poszukiwania alternatywy zawiodły twórców "Zabójczego wesela" do Polski. A dokładnie do Rybnika.

REKLAMA

Zabójcze wesele - jak Rybnik zagrał Paryż?

W ramach obywatelskiej inicjatywy w 2022 roku na rondzie Niedobczyce-Paryż w Rybniku stanęła 15-metrowa replika wieży Eiffla. To właśnie na niej strzelają i biją się bohaterowie "Zabójczego wesela". Serio! Jak mówi Danny Bon, Location Manager odpowiedzialny za wybór miejsc realizacji zdjęć do filmu, było to idealne miejsce do nakręcenia niesamowitych scen kaskaderskich, które nie udałyby się nigdzie indziej na świecie. Jessica Tamara - ekspertka od efektów specjalnych w "Zabójczym weselu" dodaje natomiast:

Aby zmienić Rybnik w prawdziwy Paryż, nagraliśmy wieżę dosłownie z każdego możliwego kąta. Pozwoliło nam to uchwycić świetną akcję.

Czytaj także:

Ani Danny'emu Bonowi, ani Jessice Tamarze nie musicie wierzyć na słowo. Netflix udostępnił bowiem wideo, na którym widać, jak rybnicka wieża Eiffla na potrzeby filmu przemienia się w paryską.

REKLAMA
Zabójcze wesele - Netflix - Rybnik

Teraz pozostaje tylko czekać, aż Rybnik stanie się popularną lokalizacją turystyki filmowej. Na pewno zdarzy się to już niedługo. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji, sprawdźcie koniecznie, jak świetnie w "Zabójczym weselu" udaje stolicę Francji.

To oczywiście primaaprilisowy żart. W Rybniku naprawdę znajduje się replika wieży Eiffla, ale nie zagrała w "Zabójczym weselu". Niemniej po film warto sięgnąć.

"Zabójcze wesele" już na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA