REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Gotowi na polski film superbohaterski? Zrobił go Netflix

Polacy nie gęsi i swoich superbohaterów mają. I nie chodzi mi tu wcale o Wilq, Białego Orła, czy nawet Funky Kovala. Jeszcze w tym roku Netflix ma bowiem pokazać nam "Fenomen" - film oryginalny o nastolatce, która pewnego dnia odkrywa, że posiada nadnaturalne zdolności. Dla rodzimych fanów trykociarzy szykuje się prawdziwa gratka.

22.03.2023
15:10
netflix polskie filmy zapowiedzi superbohaterowie
REKLAMA

Ilu polskich superbohaterów jesteście w stanie wymienić? Fani komiksów trochę by ich znaleźli. A jeśli chodzi o filmy? No tutaj już tak różowo nie jest, a przecież kino od dłuższego czasu napędza moda na trykociarzy. Netflix poszedł więc tym tropem. Wśród zapowiedzi filmów i seriali na ten rok znalazło się mnóstwo rodzimych produkcji. Od "Pana Samochodzika i Templariuszy", przez "Absolutnych debiutantów", po "Znachora". A gdzieś spomiędzy nich uśmiecha się do nas "Fenomen".

"Fenomen" to opowieść o pewnej nastolatce, która dorasta na prowincji. "O nie, kolejne teen drama od Netfliksa" - pomyślicie. Tylko tym razem nie dość, że polskie, to jeszcze główna bohaterka odkrywa, że posiada nadnaturalne zdolności. Potrafi władać grawitacją, co - jak na ironię - wywraca jej życie do góry nogami. Wojsko zaczyna ją bowiem ścigać.

Czytaj także:

REKLAMA

Netflix - polski film superbohaterski pojawi się jeszcze w tym roku

Szykujcie się na mnóstwo emocjonujących zwrotów akcji, bo główna bohaterka odkryje też, że jej zaginiona przed laty starsza siostra jednak żyje. Odszuka ją, aby w przeszłości swojej rodziny, znaleźć źródło niezwykłych mocy. Obie dziewczyny okażą się potencjalnym narzędziem do stworzenia legendarnej i potężnej broni.

REKLAMA
Netflix Polska - zapowiedzi 2023

Za kamerą "Fenomenu" stanął Maciej Barczewski ("Mistrz"), który do spółki z Krzysztofem Gurecznym napisał również scenariusz. W głównych rolach zobaczymy natomiast Katarzynę Gałązkę i Karolinę Bruchnicką. Obie są już dobrze widzom znane. Tą pierwszą możecie bowiem kojarzyć z "Klangora", a drugą z "Córki trenera".

Na ten moment "Fenomen" nie ma jeszcze daty premiery. Według zapowiedzi film jeszcze w tym roku zadebiutuje na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA