REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix inwestuje w Polskę i Polaków. Na te filmy i seriale z rodzimymi akcentami czekamy

W sieci pojawiły się doniesienia, że Netflix skończył zdjęcia do polskiego filmu oryginalnego. Nie wiadomo co prawda, kiedy zobaczymy „Miłość do kwadratu” w reżyserii Filipa Zylbera, ale wiemy, na jakie inne produkcje z rodzimymi akcentami jeszcze czekamy.

14.10.2020
8:50
netflix originals polska akcenty
REKLAMA
REKLAMA

Netflix coraz częściej współpracuje z polskimi twórcami i aktorami. Ci chętnie stają za i przed kamerą zarówno rodzimych jak i zagranicznych produkcji. Czekamy więc na kolejne seriale i pierwsze filmy oryginalne platformy, a także tytuły, w których powstawanie zaangażowani byli nasi rodacy.

Wiedźmin — 2. sezon

Netflix polubił naszą literaturę. Nic dziwnego. 1. sezon „Wiedźmina” jest największym hitem platformy jeśli chodzi o debiutujące seriale oryginalne. Miliony użytkowników na całym świecie nie mogą się doczekać, aż poznają dalsze losy Geralta z Rivii. I ponownie przyjdzie im zobaczyć efekty specjalne naszego studia Platige Image.

Data premiery: 2021 rok.

Kierunek: Noc – 2. sezon

Tworząc pierwszy belgijski serial oryginalny, Netflix ponownie sięgnął po polską fantastykę. „Kierunek: Noc” to bowiem luźna adaptacja „Starości Aksolotla” Jacka Dukaja. Sam pisarz wraz z Tomkiem Bagińskim są producentami wykonawczymi tytułu, a na ekranie mogliśmy zobaczyć Borysa Szyca i Ksawerego Szlenkera. Zapowiedź kolejnej odsłony pozwala sądzić, że ponownie pojawią się na ekranie.

Data premiery: maj 2021 roku.

Gambit królowej

W „Gambicie królowej” młoda bohaterka odkrywa swój niesamowity talent do gry w szachy. I chociaż mierzy się z uzależnieniem, rzuca wyzwanie samemu rosyjskiemu mistrzowi. W tego natomiast wciela się dobrze znany rodzimej publiczności Marcin Dorociński.

Data premiery: 23 października 2020 roku.

Rojst - 2. sezon

Po tym jak Showmax zdecydował się zniknąć z naszego kraju, część jego biblioteki przejął Netflix. Wśród wykupionych seriali jest „Rojst”. I chociaż opowieść o dziennikarzach, którzy postanawiają na własną rękę rozwiązać sprawę morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza świetnie sprawdza się jako samodzielne dzieło, to kwestią czasu było aż Netflix zdecyduje się na stworzenie kontynuacji. A ta właśnie niedawno została zapowiedziana.

Data premiery: nieznana.

Sexify

sexify Netflix seriale zapowiedzi class="wp-image-452011"
sexify Netflix seriale zapowiedzi

„Sexify” ma być trzecim polskim serialem oryginalnym Netfliksa. Poznamy w nim historię trzech młodych kobiet, które decydują się wziąć udział w prestiżowym konkursie studenckim na najlepszy start-up. Bohaterki przygotowują projekt będący rewolucją w życiu erotycznym. Współautorem scenariusza i jednym z reżyserów jest Piotr Domalewski.

Data premiery: nieznana.

Erynie

Erynie class="wp-image-452014"
Erynie

Netflix wchodzi we współpracę z TVP. W serwisie znajdziemy już kilka produkcji sygnowanych logiem Telewizji Polskiej, ale czeka nas jeszcze pierwsza koprodukcja obu podmiotów. „Erynie” będzie serialową adaptacją powieści Marka Krajewskiego. Za kamerą stanie Borys Lankosz, a przed - Marcin Dorociński. Szykujcie się więc na klimatyczny kryminał osadzony w czasach II wojny światowej.

Data premiery: nieznana.

Erotica 2022/Netflix class="wp-image-452017"
Erotica 2022/Netflix

Netflix kuje żelazo póki gorące. Gdy tylko polska erotyka pod postacią „365 dni” podbiła serca zagranicznych użytkowników serwisu, włodarze postanowili wyprodukować własny pełny metraż właśnie w tym gatunku. „Erotica 2022” ma mówić o piekle kobiet w niedalekiej przyszłości, a opowie o nim pięć rodzimych reżyserek.

Data premiera: jesień 2020 roku.

All My Friends Are Dead

„All My Friends Are Dead” zapowiada się bardzo interesująco. Ma to być polski film oryginalny platformy, a jego fabuła skupiać opowiadać o imprezie, której uczestnicy popełniają samobójstwo. Za kamerą staje Mitja Okorn, czyli twórca chociażby hitowych „Listów do M.”. Pomagać mu będzie natomiast Jan Belci. Obaj twórcy pracowali już ze sobą przy „Planecie Singli”.

REKLAMA

Data premiery: koniec 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA