REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Sci-fi "Invasion", polskie seriale "The Office PL" i "Pajęczyna" oraz nowe horrory. Mocne nowości VOD

Październik 2021 przyniesie dużo nowości VOD, nie tylko tych od Netfliksa i HBO GO. Na Apple TV+ trafi wysokobudżetowy science fiction "Inwazja", Amazon Prime Video zapewni horrory, a Canal+ i Player wypuszczą nowe polskie seriale. Co warto obejrzeć?

01.10.2021
22:11
nowości vod październik the office pl amazon player
REKLAMA

Od kilku dni znamy pełną listę premier na październik od serwisu Netflix. Trzeba przyznać, że znalazło się tam kilka mocnych zapowiedzi, ale inne platformy streamingowe też nie próżnują. Na horrory w październiku postawił Amazon, a Apple TV+ próbuje swoich sił z następnym science fiction (i to zaledwie moment po premierze "Fundacji"). Nie zabraknie też filmowych hitów na licencji. Ale największe zainteresowanie wzbudzą zapewne polskie seriale "The Office PL" oraz "Pajęczyna".

REKLAMA

Nowości VOD - październik 2021 na mniejszych platformach:

Bingo Hell - Amazon Prime Video

Październik to czas horrorów, więc nie mogło też ich zabraknąć na mniejszych platformach VOD. Nowy miesiąc na Amazon Prime Video otworzy m,in. campowy film grozy "Bingo Hell". Produkcja opowiada o grupie starszych miłośników hazardu, którzy trafiają do nowego kasyna i rozpoczynają grę z jego tajemniczym gospodarzem. Problem w tym, że po rozpoczęciu rozgrywki nikt z nich nie będzie już mógł się wycofać. Główne role w filmie zagrali Adriana Barraza, Richard Brake i L. Scott Caldwell.

Premiera: 1 października

Zwierzęta nocy - Rakuten TV

Tom Ford swoją sławę zbudował przede wszystkim w świecie mody, ale w pewnym momencie postanowił przełożyć wyczucie stylu i estetyczną oryginalność na świat kina. Jego pierwszy film "Samotny mężczyzna" odbił się szerokim echem, a kolejny pt. "Zwierzęta nocy" bynajmniej nie był gorszy. Ten krwawy thriller psychologiczny z Amy Adams, Jakiem Gyllenhaalem i Michaelem Shannonem opowiada o właścicielce popularnej galerii sztuki, która otrzymuje do przeczytania nową powieść byłego męża. Z czasem zaczyna dostrzegać dziwne podobieństwa między jej treścią i ich wspólną przeszłością.

Premiera: 3 października

Acapulco - Apple TV+

Szalone lata 80., piękne Acapulco i życie wyższych sfer. To elementy składowe nowej komedii Apple TV+ o prozaicznym tytule "Acapulco". Główny bohater produkcji Maximo jest bogatym i szanowanym mężczyzną, ale nie zawsze tak było. Dlatego postanawia opowiedzieć swojemu młodemu krewniakowi o pierwszej pracy w ekskluzywnym ośrodku wakacyjnym Las Colinas. Lato 1984 roku na zawsze zmieniło bowiem jego życie. Fabułę serialu zainspirował film "Latynoski ogier".

Premiera: 8 października

Cruella - Premiery Canal+

Pandemia koronawirusa sporo namieszała w dystrybucyjnych planach Disneya, o czym najlepiej świadczy dopiero co zakończony spór prawny ze Scarlett Johansson. Z powodu zamkniętych kin równolegle ze swoją światową premierą na VOD trafiła też "Cruella". Rzecz w tym, że dotyczyły to nieobecnego w Polsce Disney+. Dlatego dla części widowni pojawienie się prequela "101 Dalmatyńczyków" na platformie Premiery Canal+ będzie pierwszą okazją na obejrzenie Emmy Stone w roli młodej Cruelli De Mon.

Premiera: 12 października

I Know What You Did Last Summer = Amazon Prime Video

"Koszmar minionego lata" to jeden z ostatnich kultowych horrorów lat 90. Produkcja zapisała się w historii filmów grozy z nastolatkami w rolach głównych i wybiła kariery takich postaci jak Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar czy Freddie Prinze Jr. Wkrótce na Amazon Prime Video trafi nowa serialowa wersja tej historii. Pomysł na główny wątek jest ten sam - grupa nastolatków wraca pod wpływem alkoholu z imprezy, gdy potrącają na drodze nieznajomego. Wydaje im się, że mężczyzna nie żyje, więc wrzucają jego ciało do rzeki. To jednak olbrzymi błąd.

Premiera: 15 października

Pajęczyna - Player

"Pajęczyna" to nowy serial oryginalny serwisu Player. Ten rozgrywający się w okresie późnego PRL-u i 2010 roku thriller szpiegowski nie bez powodu reklamuje w mediach hasło: "Atom przyszłością narodu". Odsłoni nam bowiem słabo znane kulisy polskiego zaangażowania w atomowy wyścig wielkich mocarstw. W obsadzie produkcji pojawili się m.in. Joanna Kulig, Eryk Lubos, Anna Radwan, Michalina Olszańska, Mateusz Banasiuk i Edyta Olszówka.

Premiera: 19 października

Invasion - Apple TV+

Liczący 10 odcinków serial "Invasion" zapowiada się na jedną z największych produkcji w historii Apple TV+. Jego autorami są znany z pracy nad filmami o X-Menach Simon Kinberg oraz David Weil, a w obsadzie pojawili się Sam Neill, Shamier Anderson, Shiori Kutsuna i Golshiftech Farahani. Fabuła "Invasion" kręci się wokół tytułowej inwazji obcej cywilizacji, którą obserwujemy z perspektywy szeregu postaci mieszkających na różnych kontynentach.

Premiera: 22 października

The Office PL - Canal+ online

REKLAMA

Nie ma sensu ukrywać, że polscy twórcy porwali się w tym wypadku z motyką na słońce. Ambicja dorównania jednemu z najsłynniejszych seriali komediowych w historii tak brytyjskiej, jak i amerykańskiej telewizji (bo "Biuro" ma przecież dwie słynne wersje) jest godna podziwu, ale i bardzo ryzykowna. Czy to ryzyko się opłaci? Na razie możemy to ocenić tylko na bazie opublikowanego właśnie zwiastuna "The Office PL".

Premiera: 22 października

*Autorem zdjęcia głównego jest Foto: Łukasz Bąk/Canal+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA