REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Obywatel Jones”, „Bliźniak” i 2. sezon serialu „The Kominsky Method” – co warto obejrzeć w weekend?

Ostatni weekend października obfituje w ciekawe premiery filmowe i serialowe, reprezentujące różne gatunki. Oferta kin, telewizji oraz platform streamingowych jest w tym tygodniu was nie zawiedzie.

26.10.2019
9:00
Bliźniak - kadr promocyjny filmu
REKLAMA
REKLAMA

Co obejrzeć w ten weekend? Lista seriali, filmów i programów:

Polecamy, które z nowości warto obejrzeć w pierwszej kolejności.

Bliźniak

Will Smith kontra Will Smith. Film akcji o tajnym agencie, który w pewnym momencie orientuje się, że ktoś na niego poluje. Jakże będzie zdziwiony, gdy okaże się, że zamachowcem, który próbuje pozbawić go życia jest... on sam. No, w zasadzie jego sklonowana wersja. Kto i dlaczego chciał sklonować mężczyznę, a teraz jeszcze pozbyć się oryginału? Rozpoczyna się wyścig po odpowiedzi.

Film już w kinach.

Najnowszy film Agnieszki Holland. Zwycięzca tegorocznego Złotego Lwa Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Opowieść o walijskim dziennikarzu Garethie Jonesie, który podczas wizyty w ZSRR staje się świadkiem Wielkiego Głodu na Ukrainie, gdy władze celowo doprowadziły do śmierci tysięcy ludzi. Bohater próbuje wzbudzić zainteresowanie światowej opinii publicznej tymi wydarzeniami. Toczy się walka o pomoc najbardziej zagrożonym terenom.

Film już w kinach.

Rodzina Addamsów

Nowa animowana wersja przygód słynnej amerykańskiej rodziny. Familia Addamsów wygnana jest ze swojego domu przez mieszkańców miasteczka, zaopatrzonych w płonące pochodnie. Znajduje nowe lokum w opuszczonym gmachu na bagnach. Po wielu latach ktoś jednak decyduje się osuszyć teren i zbudować tam malownicze osiedle. Czy Addamsowie dogadają się z nowymi sąsiadami? Czy może zostaną przymuszeni do Radykalnej Przemiany przez prowadzącą telewizyjne show o renowacji domów?

Film już w kinach.

I młodzi pozostaną

Intrygujący dokumentalny film wojenny, w którym wykorzystano oryginalne nagrania ze zbiorów londyńskiego Imperial War Museum. Reżyser Peter Jackson („Władca Pierścieni”, „Hobbit”) przygląda się codzienności wojny, jeszcze silnie oddziałując na widza poprzez wykorzystanie poprawionych i pokolorowanych cyfrowo materiałów z tamtego okresu. Piorunujący efekt i przejmujące oblicze prawdziwej historii.

Film już w kinach.

2. sezon lubianego i uznanego serialu Chucka Lorrego („Dwóch i pół”) o znanym aktorze i jego agencie, którzy próbują ułożyć sobie życie na nowo, odkąd producenci nie pukają do ich drzwi z nowymi rolami. Nowa seria komediodramatu jeszcze mocniej skupi się na życiu uczuciowym bohaterów, gdy do serialu dołączą Jane Seymour i Paul Reiser. Szczególnie pojawienie się Reisera, jako chłopaka córki jednego z mężczyzn, przysporzy masy zaskakujących sytuacji.

Serial jest już dostępny na platformie Netflix.

BoJack Horseman, sezon 6

6. sezon popularnego serialu animowanego Netfliksa o przebrzmiałej gwieździe serialowej, która próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Pod koniec poprzedniego sezonu BoJack trafił na odwyk i właśnie tu rozpoczyna się nowa seria odcinków. Jak terapia wpłynie na życie bohatera? I czy uda mu się wreszcie zaznać choć odrobiny szczęścia?

Serial już dostępny na platformie Netflix.

Nazywam się Dolemite

Eddie Murphy wciela się w Rudy’ego Raya Moore’a, amerykańskiego komika u progu kariery. Mężczyzna potrafi śpiewać, tańczyć i deklamować, dlatego najpierw postanawia zostać komikiem estradowym, a następnie doprowadzić do stworzenia filmu z bohaterem, podobnym do samego siebie. Produkcja Netfliksa opowiada o kulisach powstania obrazu „Dolemite” z 1975 roku i przygląda się zasadom rządzącym wtedy w Hollywood.

Film jest już dostępny na platformie Netflix.

Grzechotnik

Gdy podczas podróży samochodem przez pustynię, matka z córką łapią gumę, kobieta musi zmienić oponę. Zajęta czynnościami naprawczymi, nie pilnuje córki, którą w tym czasie ukąsi grzechotnik. Kobieta zaczyna panikować. Na szczęście udaje jej się znaleźć jakieś domostwo. Zamieszkujący je szamani jakimś cudem ratują jej dziecko. Ich pomoc ma jednak swoją wysoką cenę. Czy kobieta będzie w stanie ją ponieść?

Film jest już dostępny na platformie Netflix.

Castle Rock, sezon 2

2. sezon popularnego serialu Hulu, rozgrywającego się w miasteczku Castle Rock, znanego z twórczości Stephena Kinga. W 2. serii zobaczymy Annie Wilkes, bohaterkę głośnej książki oraz filmu „Misery”. W tej roli, znana z „Masters of Sex”, „Projekt Monster” i „Wrednych dziewczyn” Lizzy Caplan.

Serial jest już dostępny na platformie HBO GO.

My, zwierzęta

Historia trójki rodzeństwa, która wchodzi w dorosłość. Ich młodzieńcze perypetie stają się coraz trudniejsze, gdy ich rodzice ciągle się schodzą i rozchodzą. Debiutancki obraz Jeremiaha Zagara przygląda się wpływowi trudnych warunków domowych na dzieci w okresie dorastania i próbuje odkryć strategie radzenie sobie z taką sytuacją. Film nominowano do kilku Independent Spirit Award, przyznawanych najlepszym produkcjom kina niezależnego.

Film jest już dostępny na platformie HBO GO.

The Meg

Jason Statham kontra ogromny rekin. Megalodon - Meg, to mityczna kreatura z głębin morskich, która zaczyna siać postrach na morzu. Tylko ekipa byłego wojskowego eksperta od nurkowania, Jonasa Taylora (Statham) może poradzić sobie z bestią. Rozpędzone, prześmiewcze kino akcji.

Film jest już dostępny na platformie HBO GO.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę możemy obejrzeć świetną animację Pixara, zdobywcę Oscara – „Ratatuj” (Polsat, sobota, 20:05), wyśmienity dramat z nagrodzonym Oscarem Christianem Balem oraz Markiem Wahlbergiem „Fighter” (TVP Kultura, sobota, 20:30), intrygujący thriller z elementami dramatu „Panaceum” Stevena Soderbergha (TVP 1, sobota, 21:30), bądź komedię science-fiction „Dzieciak, który został królem” (Canal+, sobota, 21:00).

W niedzielę zachęcamy do seansu klasyka science-fiction „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” (TV4, niedziela, 20:00), świetne kino akcji – „Ścigany” z Harrisonem Fordem i Tommym Lee Jonesm (TNT, niedziela, 21:00), głośny film z Tomem Cruisem „Na skraju jutra” (TVN 7, niedziela, 21:30) oraz nietypowy obraz fantastyczny – „Zabójcze maszyny” (Canal+, niedziela, 21:30).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA