REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Drugi sezon serialu Odwróceni coraz bliżej. Poznajcie córki Blachy i Sikory

Odwróceni to jeden z najlepszych seriali wyprodukowanych kiedykolwiek przez stację TVN. Emitowana w 2007 roku produkcja doczeka się drugiego sezonu, którego fabuła toczyć się będzie dwie dekady po wydarzeniach znanych z oryginału. Wiemy coraz więcej na temat obsady Odwróconych.

09.11.2018
21:00
odwróceni sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2007 przyniósł dwie zaskakująco dobre polskie produkcje. W lutym premierę miał film sensacyjny Świadek koronny, a miesiąc później telewizja TVN zaczęła emisję serialu Odwróceni, który był jego prequelem. I całkowicie słusznie odniósł znacznie większy sukces od Świadka koronnego.

Bazą dla obu dzieł były jednak przede wszystkim prawdziwe zdarzenia towarzyszące przestępczej działalności gangu pruszkowskiego. Fabuła serialu dotyczyła życia dwóch mężczyzn stojących po przeciwnych stronach barykady - gangstera Jana „Blachy” Blachowskiego i policjanta Pawła Sikory. Obaj biorą udział w niebezpiecznej grze, której wynikiem ma być przeciągnięcie drugiego na stronę przeciwnika.

Odwróceni w niemal dokumentalny sposób pokazywali działania zorganizowanych grup przestępczych Pruszkowa i Wołomina oraz starania policji w pozbawieniu ich władzy i wpływów. W rzeczywistości przyczynił się do tego najsłynniejszy polski świadek koronny Masa, natomiast w serialu tę rolę przejął Blacha. Dwóch głównych bohaterów to jednak tylko ułamek ciekawej grupy postaci, o rozbudowanych profilach psychologicznych. W serialu wystąpili m.in. Robert Więckiewicz, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Małgorzata Foremniak, Andrzej Zieliński i Janusz Chabior.

Odwróceni sezon 2: rozpoczęła się produkcja serialu, który będzie pośrednim sequelem pierwszej serii.

Znaczna część oryginalnej obsady powróci na mały ekran, ale pojawią się też nowe postaci. Akcja drugiego sezonu Odwróconych toczy się dwadzieścia lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Głównymi bohaterkami produkcji będą córki Blachy i Sikory. Reżyserem projektu został Michał Gazda, a scenarzystą i producentem Artur Kowalewski, który ciągle publikuje na swoim Instagramie kolejne zdjęcia z produkcji. W tym Joanny Balasz, Elizy Rycembel i Tomasz Ziętka.

REKLAMA

Jak w produkcji poradzi sobie nowe pokolenie? Przekonamy się dopiero po premierze serialu. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Odwróceni powrócą do polskiej telewizji.

Pierwszy sezon serialu Odwróceni znajdziecie w serwisie player.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA