REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

OFF Festival 2020 odwołany z powodu koronawirusa. Impreza powróci w przyszłym roku

Kolejną festiwalową ofiarą koronawirusa padł OFF Festival. Impreza, która od kilkunastu lat regularnie gościła na kulturalnej mapie Polski w tym roku się nie odbędzie z powodu obostrzeń mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

07.05.2020
16:39
off festival odwolany
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa postawiła nasze życie na głowach. Od marca nie możemy funkcjonować tak, jakbyśmy tego chcieli. W związku z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami nasza egzystencja ogranicza się przede wszystkim do czterech domowych ścian. Co prawda w grę wchodzi już wyjście do parku czy lasu, a nawet zrobienie niekoniecznie spożywczych zakupów w galeriach handlowych, ale wciąż nie wiadomo, kiedy będzie nam dane udać się do kina, teatru czy na koncert.

Odwołane festiwale muzyczne.

Zgodnie z przewidywaniami eksperta z WHO przed nami jeszcze długa droga, zanim przyjdzie nam wrócić do normalności. Wszystko zależy od tego, kiedy zostanie wynaleziona szczepionka przeciw koronawirusowi, a może to zająć nawet półtora roku. Do tego czasu możemy raczej zapomnieć o imprezach masowych organizowanych w takiej formie, w jakiej je znamy. Dlatego masowo odwoływane są kolejne festiwale muzyczne.

Już wiemy, że w tym roku na pewno nie będziemy bawić się na Jarocin Festiwalu, Orange Warsaw Festivalu czy Open’erze. Do długiej listy imprez, które się nie odbędą z powodu koronawirusa możemy też dopisać OFF Festival.

OFF Festival 2020 odwołany.

OFF Festival z inicjatywy Artura Rojka od 2006 roku regularnie odbywał się najpierw w Mysłowicach, potem w Katowicach. W jego trakcie królowała muzyka alternatywna, a impreza przyciągała gwiazdy światowego formatu. W line-upie tegorocznej edycji znajdował się m.in. Iggy Pop, Mac DeMarco czy zespół Bikini Kill. Jednakże ze względu na pandemię nie przyjdzie nam w sierpniu bawić się na ich koncertach w Katowicach.

Organizatorzy zdecydowali się skupić na przyszłorocznej edycji wydarzenia. Jak mówi Artur Rojek:

Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!

Bilety na OFF Festival 2020 zatrzymują ważność.

Wejściówki zakupione na tegoroczną edycję imprezy uprawniają ich posiadaczy do wzięcia udziału w OFF Festivalu w 2021 roku. Dlatego organizatorzy apelują, aby nie zwracać biletów. Zachowanie ich będzie dla nich wsparciem i pomocą w przezwyciężeniu aktualnych problemów. Jeśli jednak ktoś zechce zwrócić zakupione wejściówki, wkrótce pojawi się informacja o tym, jak należy to zrobić.

REKLAMA

Do tego już jutro ma się pojawić nazwisko pierwszego z artystów, którzy wystąpią w ramach OFF Festival 2021. Sprzedaż wejściówek na przyszłoroczną edycję ruszy natomiast 10 sierpnia 2020 roku.

OFF Festival 2021 odbędzie się 6-8 sierpnia 2021 roku w Katowicach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA