REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Open'er Festival 2020 odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Impreza powróci za rok

Tegoroczna edycja Open’era dołącza do coraz dłuższej listy wydarzeń odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorzy imprezy wyznaczyli już nową datę i fani muzyki spotkają się w Gdyni w przyszłym roku.

29.04.2020
14:06
opener 2020 odwolany koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na pandemię odwołuje się kolejne imprezy masowe. Miłośnicy festiwali muzycznych i koncertów nie mają więc powodów do radości. A co gorsza, sytuacja szybko się nie zmieni. Według eksperta WHO zanim ponownie weźmiemy udział w tego typu wydarzeniach, musi powstać szczepionka przeciwko koronawirusowi. Prace nad nią trwają, ale zajmie to jakiś rok, półtora.

Imprezy muzyczne przenoszą się do rzeczywistości wirtualnej.

Ostatnio już mogliśmy oglądać wydarzenie z udziałem największych muzycznych gwiazd, którzy dali koncerty z własnych domów w ramach „One World: Together at Home”. W takiej samej formie przyjdzie nam wziąć udział w 26. Pol’and’Rock Festival. Jurek Owsiak poinformował w poniedziałek, że Najpiękniejszy Festiwal Świata nie odbędzie się w tym roku w znanej nam dotychczas formie. Zamiast tego w przewidzianym terminie zorganizowana zostanie Najpiękniejsza Domówka Świata.

Nie wszyscy jednak mogą sobie pozwolić na takie rozwiązania. Najpierw więc odwołano festiwal w Jarocinie, a w połowie kwietnia organizatorzy poinformowali, że Orange Warsaw Festival w tym roku się nie odbędzie. Tą samą drogą poszli ludzie stojący za Open’erem.

Open’er Festival 2020 odwołany.

Tegoroczna edycja Open’era miała rozpocząć się 1 lipca, a zakończyć 4 lipca. Festiwal na stałe znajdował się na mapie polskich muzycznych festiwali, występowały na nim największe gwiazdy światowej muzyki. Niestety, tego lata tak się nie stanie, o czym organizatorzy ze smutkiem poinformowali na swoim Facebooku.

W oświadczeniu czytamy:

To będzie pierwsze lato bez Open’era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie… Mrok i smutek. Festiwale letnie to wszystko czego koronawirus nienawidzi. To emanacja życia, to muzyka i sztuka przeżywana razem, to wolności i radość. (…) Zaraz wracamy i będzie to powrót spektakularny! Obiecuję, że już od dzisiaj, wraz z całym zespołem Alter Art, będziemy pracowali każdego dnia, aby Open’er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze ciekawszy. Wykorzystamy ten czas dobrze. Będziemy z Wami w nieustannym kontakcie, mamy sporo nowych pomysłów i zaczynamy wspólne przygotowania do edycji 2021! (...)

Organizatorzy wyznaczyli już datę kolejnej edycji Open’er Festival.

REKLAMA

W przyszłym roku powróci tegoroczny program uzupełniony o nowe punkty. Wyznaczono już datę wydarzenia. Open’er Festival 2021 odbędzie się między 30 czerwca a 3 lipca 2021 roku. Wszystkie zakupione bilety na tegoroczną imprezę zachowują swoją ważność. Jeśli ktoś takowego nie posiada, będzie mógł zakupić nowy już od 1 lipca 2020 roku.

Open’er Festival 2021 odbędzie się w dniach 30.06-3.07.2021 r. w Gdyni.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA