REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Na koncercie Olivii Rodrigo rozdawano tabletki "dzień po" i prezerwatywy. To początek większej akcji

Podczas koncertu Olivii Rodrigo w St. Louis w stanie Missouri fani otrzymali dość nietypowe prezenty. Piosenkarka, we współpracy z organizacją "Right By You", która zajmuje się edukacją w zakresie ciąży, rozdawała chętnym uczestnikom tabletki "dzień po" i prezerwatywy.

15.03.2024
10:00
olivia rodrigo tabletki dzien po prezerwatywy na koncercie
REKLAMA

Guts World Tour to druga trasa koncertowa Olivii Rodrigo promująca jej drugi studyjny album "Guts". Piosenkarka rozpoczęła ją 23 lutego 2024 r. w Palm Springs, a zakończy ją koncertem w Inglewood 17 sierpnia 2024 r. W międzyczasie Rodrigo odwiedzi również fanów w Kanadzie, Europie i Wielkiej Brytanii. Cały marzec wokalistka spędzi jednak w Stanach Zjednoczonych - do tej pory zagrała m.in. w Dallas, Miami czy Nashville, a wczoraj jej występ mogli zobaczyć fani w St. Louis w stanie Missouri, który z pewnością zapisze się w pamięci wielu z nich. A to za sprawą wyjątkowych upominków, które można było otrzymać podczas koncertu piosenkarki.

REKLAMA

Fani Olivii Rodrigo otrzymali na jej koncercie tabletki "dzień po" i prezerwatywy

Na koncercie piosenkarki w St. Louis pojawiła się organizacja non-profit "Right By You", która zajmuje się edukacją w zakresie ciąży. To właśnie ona była odpowiedzialna za rozdawanie chętnych osobom opakowań z tabletką "dzień po", czyli antykoncepcją awaryjną. Uczestnicy koncertu w Enterprise Center otrzymali także prezerwatywy.

Robi to wiele fundacji związanych z aborcją, w tym Missouri Abortion Fund. Chcemy mieć pewność, że mieszkańcy stanu Missouri będą mieć maksymalną kontrolę nad swoim zdrowiem reprodukcyjnym

- powiedziała rzeczniczka fundacji.
Tabletki "dzień po" i prezerwatywy na koncercie Olivii Rodrigo

Przy okazji trasy Guts World Tour, Olivia Rodrigo postanowiła wystartować z fundacją Fund 4 Good, który ma działać na rzecz wspierania wszystkich kobiet, dziewcząt i osób poszukujących pomocy w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Inicjatywa piosenkarki ma wspierać także lokalne organizacje non-profit promujące edukację dziewcząt i prawa reprodukcyjne, jak również te zapobiegające przemocy ze względu na płeć. Warto podkreślić, że w stanie Missouri obowiązują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych w kraju.

Część dochodów ze sprzedaży biletów na światową trasę Guts World Tour zostanie przeznaczona na rzecz fundacji Fund 4 Good - czym jestem niezwykle podekscytowana - oraz na północnoamerykańską część Guts World Tour. Zamierzam współpracować z National Network of Abortion Funds, aby pomóc osobom w uzyskaniu takiej opieki reprodukcyjnej, na jaką zasługują

- podsumowała.

Zdjęcie główne: kadr z teledysku do piosenki "Guts" na YouTube.

REKLAMA

O muzyce przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA