REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Największe hale koncertowe w kraju to za mało. Taconafide na scenie głównej festiwalu Open'er

Taco Hemingway i Quebonafide wydali niedawno hitową płytę Soma 0,5 mg, a pod koniec kwietnia skończyli promującą ją trasę koncertową. Perłą w koronie koncertowych popisów Taconafide będzie występ na Open'er Festival.

30.04.2018
18:36
Taconafide na tegorocznym Open'er Festival w Gdyni
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze zapowiedzi współpracy obu muzyków zaczęły się pojawiać na początku marca. Niedługo później ogłoszono powstanie duetu Taconafide i nowej płyty, Soma 0,5 mg, która miała premierę 13 kwietnia. Debiutancki krążek projektu od samego początku był skazany na sukces, to w końcu połączenie dwóch hitowych nazwisk na polskiej scenie muzycznej, a zarazem projekt nastawiony na wielki komercyjny tryumf.

I sukces nadszedł. Soma 0,5 mg zadebiutowała na pierwszym miejscu polskiej listy przebojów OliS. Kolejne wideoklipy promujące longplay osiągały milionowe liczby wyświetleń na serwisie YouTube. Równie dobrze było pod względem odtworzeń na Spotify.

Ogłoszenie Taconafide jako headlinera na Open'er Festival jest więc strzałem w dziesiątkę ze strony organizatorów.

Jednocześnie było to do przewidzenia. Czy ktoś wyobrażał sobie tegoroczną edycję gdyńskiego festiwalu bez udziału Taconafide?

Kwietniowa, intensywna trasa koncertowa raperów zahaczyła o największe hale koncertowe w Polsce m.in. Halę Stulecia, Torwar czy Tauron Arena Kraków (gdzie ostatnio pojawiła się Metallica). Finalnie duet rozpalił widownię na siedmiu koncertach Ekodiesel Tour. Open'er będzie idealną okazją do nadrobienia zaległości dla wszystkich fanów Taconafide, którzy póki co nie widzieli wspólnego koncertu Quebo i Taco.

REKLAMA

Taconafide wystąpi na Open'erze 6 lipca na Orange Main Stage.

W dniach 4-7 lipca na Babich Dołach wystąpią m.in. Arctic Monkeys, Dawid Podsiadło, Chvrches, Bruno Mars, Depeche Mode czy Gorillaz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA