REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kabareton na KFPP w Opolu: Krzysztof Respondek i Krzysztof Jaślar wspominani na festiwalu

Po kilku latach na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu wrócił Kabareton, na który z pewnością czekało wielu widzów. W tym roku wśród znanych i lubianych artystów kabaretowych zabrakło Krzysztofa Respondka i Krzysztofa Jaślara, którzy odeszli w minionym roku. Marcin Wójcik wspominał o zmarłych z opolskiej sceny.

02.06.2024
0:02
respondek wojcik kabareton wspominanie
REKLAMA

W tym roku zarówno telewidzowie, jak i publiczność w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu, po raz pierwszy od niemal dekady ponownie zobaczą na scenie swoje ulubione kabarety. Odkąd Kabareton zniknął z programu w 2015 r., co organizatorzy tłumaczyli przesytem kabaretowych formacji na KFPP, na opolskiej scenie nie pojawił się żadna kabaretowa grupa. Aż do teraz. W sobotni wieczór przez widownią wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Jerzy Kryszak, Zenon Laskowik oraz Zbigniew Zamachowski.

REKLAMA

61. KFPP: Marcin Wójcik wspominał Krzysztofa Respondka i Krzysztofa Jaślara

Marcin Wójcik, prowadzący segment Kabareton, wspominał zmarłych w minionym roku Krzysztofa Respondka i Krzysztofa Jaślara, popularnych artystów kabaretowych. Publiczność oddała hołd gromkimi brawami.

Krzysztof Jaślar był, obok Zenona Laskowika i Aleksandra Gołębiowskiego, jednym z założycieli kabaretu Tey, który działał w latach 70. i 80. Artysta odszedł z formacji w 1974 r. ze względu na objęcie twórczości całkowitą cenzurą, a w kolejnych latach pracował jako twórca i reżyser programów, również tych kabaretowych. Był autorem książki "Kabaret Tey 1971-1989 Teksty, wspomnienia, pomówienia". Zmarł 7 listopada 2023 r. w wieku 76 lat.

W tym samym roku, dokładnie 22 grudnia, w wyniku zawału serca zmarł Krzysztof Respondek. Między 1992 a 1999 r. występował w Teatrze Rozrywka w Chorzowie, a w 1999 r. dołączył do śląskiego kabaretu Rak, który tworzą Krzysztof Hanke i Andrzej Kozłowski. Można go było zobaczyć również w takich programach jak "Twoja twarz brzmi znajomo" czy "Jak oni śpiewają" oraz serialu "Barwy Szczęścia". Miał 54 lata.

REKLAMA

O KFPP w Opolu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA