REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zadebiutowali na festiwalu w Opolu po 37 latach. Publiczność oszalała

Drugiego dnia festiwalu w Opolu odbył się koncert SuperJedynki, podczas którego zaprezentowało się kilkunastu wykonawców, w tym zespół Proletaryat. Okazuje się, że rockowa grupa, która podbiła serca uczestników Jarocina, na opolskiej scenie pojawiła się po raz pierwszy w swojej 37-letniej karierze.

01.06.2024
22:54
proletaryat debiut w opolu 37 lat
REKLAMA

Trwa 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Wczoraj widzowie mieli okazję zobaczyć koncerty w ramach segmentu "Premiery" i "Debiuty", a także recital Michała Bajora z okazji 50-lecia kariery scenicznej. W piątek na scenie w roli prowadzących pojawiła się Kayah oraz Andrzej Piaseczny, a także tacy artyści jak Piotr Cugowski, Tatiana Okupnik, Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil, Józefina & Skubas (zwycięzcy "Premier"), Alan Cymbalista, Norbert Wronka (zwycięzca "Debiutów"), Dominika Dobrosielska czy Lou Lou Safran.

REKLAMA

Dziś natomiast odbył się koncert SuperJedynki, podczas którego na scenie Amfiteatru Tysiąclecia pojawiły się takie gwiazdy jak Lady Pank, Wilki, Oddział Zamknięty czy Big Cyc. Wśród dobrze znanych artystów wystąpił także zespół Proletaryat.

Proletaryat zadebiutował na scenie w Opolu po raz pierwszy podczas 37 lat kariery

To był z pewnością wzruszający koncert nie tylko dla fanów punka, ale również dla samego Proletaryatu. Zespół wystąpił po raz pierwszy w 1988 r., a już rok później pojawił się na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy. Niektórym z pewnością trudno będzie uwierzyć w to, że Proletaryat pojawił się na scenie Amfiteatru Tysiąclecia po raz pierwszy, o czym zespół nie omieszkał wspomnieć:

Dzięki, Opole! Słuchajcie, zaproszono nas tutaj po 37 latach naszej kariery na scenie. Do Kielc nie chcieli nas zaprosić. Zagramy dla was teraz utwór, który stał się hymnem Jarocina

- usłyszeliśmy ze sceny.

Proletaryat wykonał dla opolskiej publiczności dwa utwory: "Proletariat" oraz "Naprzód marsz". Podczas segmentu "SuperJedynki" zespół oraz inni wykonawcy odebrali z rąk Marcina Dańca statuetki w plebiscycie publiczności. Otrzymały ci artyści, którzy nie chcieli występować na festiwalu w poprzednich latach.

Proletaryat
REKLAMA

O festiwalu w Opolu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA