REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Walka o wolność kobiet w Gileadzie jeszcze nie dobiegła końca. „Opowieść podręcznej” dostanie 4. sezon

„Opowieść podręcznej” niedługo po swojej premierze została uznana za jedną z najważniejszych produkcji naszych czasów. I choć od tego czasu oceny serii systematycznie spadały, zainteresowanie dziełem najwyraźniej wciąż jest wysokie. Dlatego serwis Hulu właśnie oficjalnie zapowiedział powstanie 4. sezonu.

26.07.2019
20:19
opowieść podręcznej sezon 4
REKLAMA
REKLAMA

Lata 2017-2018 zostaną zapamiętane przez historyków Hollywood jako miesiące wielkiej aktywności kobiet. Rozwój ruchu #metoo wpłynął nie tylko na pozycję aktorek, reżyserek i innych członkiń branży filmowej, ale też poskutkował znacznie większą liczbą tytułów z bohaterkami w roli głównej. „Opowieść podręcznej” pod wieloma względami była zapowiedzią tych zmian i spotkała się z niezwykle pozytywną odpowiedzią widzów i recenzentów.

Kolejne sezony „Opowieści podręcznej” trafiały do widzów w połowie 2018 i 2019 roku. Nie doczekały się jednak równie ciepłych reakcji. W przypadku 3. serii wiele mówiło się choćby o bardzo powolnym tempie akcji i chaotycznej fabule. Oczywiście na ostateczne oceny trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo trzy ostatnie odcinki wciąż czekają na premierę na Hulu. Szefowie platformy najwyraźniej wiedzieli jednak tyle, żeby dać się przekonać do dania zielonego światła kolejnej odsłonie, o czym napisał portal Variety.

„Opowieść podręcznej” oficjalnie otrzyma 4. sezon. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie będziemy mogli go obejrzeć.

Dotychczasowa taktyka Hulu wskazuje jednak na to, że najprawdopodobniej nastąpi to gdzieś w przyszłym roku. Na ten moment nie ma też żadnych informacji na temat obsady 4. sezonu, ale powrót Elisabeth Moss do głównej roli, kobiety o imieniu June, która rozpoczyna rewolucję w Gileadzie, wydaje się niepodważalny. Na więcej szczegółów fanom serii przyjdzie jednak poczekać przynajmniej do finału 3. serii, który nastąpi 14 sierpnia.

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że dwa ostatnie sezony serialu Hulu są w pełni oryginalną opowieścią (inaczej niż początek mocno oparty na oryginalnej powieści Margaret Atwood). Kanadyjska pisarka pracuje jednak nad swoją własną kontynuacją. Powieść „The Testaments” trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii 10 września, ale już została nominowana do prestiżowej nagrody Man Bookera.

W Polsce wszystkie trzy sezony „Opowieści podręcznej” można oglądać na platformie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA