REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwycięska etiuda konkursu „Film Your Story” pokazana na 21. MFF Nowe Horyzonty. „Lila” została w całości nakręcona smartfonem

Podczas gali wręczenia nagród 21. edycji MFF Nowe Horyzonty odbyła się premiera w całości nakręconej smartfonem OPPO Reno5 etiudy „Lila”. Jej twórcy - Dominika Trybulec i Kacper Świtalski zdobył grant w ramach konkursu OPPO „Film Your Story”.

23.08.2021
21:54
REKLAMA

Stacjonarna edycja tegorocznych Nowych Horyzontów już za nami. W sobotę poznaliśmy zwycięzców festiwalu. Grand Prix zdobył „Theo i jego metamorfozy”, wyróżnienie jury - „Pióro”, a Nagrodą Publiczności może pochwalić się Peter Barbari za „Śmierć niewinności i grzech nieistnienia”. Jakby emocji było mało, pokazano również film nakręcony smartfonem w ramach konkursu marki OPPO.

OPPO postanowiło bowiem wzbudzić w ludziach artystyczne ambicje. We współpracy z największym w Polsce festiwalem filmowym MFF Nowe Horyzonty ogłoszono konkurs „Film Your Story”, którego finał miał miejsce podczas sobotniej gali wręczenia nagród 21. edycji imprezy.

REKLAMA

Zwycięzca „Film Your Story” na MFF Nowe Horyzonty

Według filozofii OPPO dzięki nowym technologiom każdy może być twórcą i pokazywać ważne historie. Firma postanowiła więc wesprzeć potencjalnych artystów wraz z premierą telefonów Reno5 oddając w ręce użytkowników szereg opcji kreatywnego nagrywania. W ramach wspomnianego konkursu trzeba było przesłać scenariusz lub pomysł na film, który mógłby zostać zrealizowany tym właśnie smartfonem.

Jak można się domyślać, zgłoszeń nie zabrakło. Jury wybrało z nich 15 najciekawszych tekstów i pomysłów, a ich autorzy otrzymali smartfony OPPO Reno5, za pomocą których mieli zrealizować zgłoszone przez siebie etiudy. Każdy z nich walczył o grant w wysokości 10 tys. zł.

Na podstawie wszystkich zrealizowanych filmów powstał specjalny spot, który możecie zobaczyć poniżej:

Zwycięzca mógł być tylko jeden, a zdaniem jury najlepsza była „Lila”. Dominika Trybulec i Kacper Świtalski opowiadają w swoim filmie o zmaganiach, jakie towarzyszą osobom cierpiącym na PTSD (zespół stresu pourazowego).

Młodzi twórcy wraz z profesjonalną ekipą filmową i przy wsparciu mentora mieli okazję nakręcić nową wersję swojego dzieła. I tę widzowie mogli zobaczyć tę etiudę na wielkim ekranie podczas sobotniej gali na MFF Nowe Horyzonty.

REKLAMA

Jakbyście byli ciekawi, jak wyglądają filmy realizowane smartfonem to na platformie Nowe Horyzonty VOD powstała specjalna selekcja filmów OPPO, gdzie każdy widz jeszcze przez trzy miesiące może znaleźć historie o odkrywaniu własnej drogi, przekraczaniu własnych granic i radości tworzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA