REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy

Orły 2020: Gdzie obejrzeć transmisję z najważniejszych polskich nagród filmowych?

Polska branża filmowa w ostatnich kilku latach nie może narzekać na brak międzynarodowych sukcesów. Dzięki powszechnie wzrastającemu poziomowi i prestiżowi również walka o rodzime nagrody filmowe stała się bardziej zażarta. Jakie filmy i seriale powalczą w tym roku o Orły? I gdzie będzie można obejrzeć dzisiejszą galę?

02.03.2020
11:17
orły 2020 transmisja
REKLAMA
REKLAMA

Orły to nagroda powołana w 1999 roku przez Polską Akademię Filmową. W ciągu ponad dwudziestu lat swojego istnienia stały się to najważniejsze wyróżnienia rodzimej branży filmowej tuż obok Złotych Lwów przyznawanych na festiwalu w Gdyni. Podczas ceremonii nagradzane są filmy fabularne i dokumentalne, seriale, aktorzy, twórcy i członkowie środowiska. W tym roku lista nominowanych produkcji jeszcze szczególnie imponująca, choć stosunkowo łatwo wskazać faworyta wyścigu.

Największe szanse na zwycięstwo ma „Boże ciało” Jana Komasy. Film doczekał się aż 15 nominacji.

Wydaje się, że niedocenienie produkcji, która dopiero co biła się do ostatniej chwili o międzynarodowego Oscara, nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak, iż „Boże ciało” na pewno triumfuje we wszystkich 15 kategoriach. Dużą ochotę na zdobycie statuetek mają także takie produkcje jak „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Pan T.”, „Obywatel Jones” czy „Supernova”.

aWśród seriali fabularnych o zwycięstwo powalczą z kolei „Chyłka. Zaginięcie”, „Chyłka. Kasacja”, „Odwróceni. Ojcowie i córki”, „Wataha” i „Żmijowisko”. Tutaj również klarownym faworytem wydaje się 3. sezon „Watahy” HBO, choć to stacja TVN może się pochwalić większą liczbą nominacji. Pełną listę kategorii znajdziecie TUTAJ. Podobnie jak w zeszłych latach nagroda za osiągnięcia życia została przyznana kilka dni przed oficjalną galą. Odebrała ją aktorka Maja Komorowska.

Orły 2020 – gdzie obejrzeć transmisję z wydarzenia?

REKLAMA

Podobnie jak w ostatnich kilku latach widzowie zainteresowani galą Orłów będą musieli zajrzeć na antenę Canal+. Transmisja na żywo z wydarzenia odbywającego się w warszawskim Teatrze Polskim zostanie nadana w otwartym paśmie, więc obejrzeć ją będą mogli wszyscy abonenci Canal+ i wybranych sieci kablowych.

Początek relacji telewizyjnej z 22. gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły już 2 marca o 20:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA