REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć oskarowe filmy? Na Netfliksie i na innych VOD

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznaliśmy zwycięzców 93. gali rozdania Nagród Akademii Filmowej. Gdzie obejrzeć filmy, które dostały Oskara?

26.04.2021
15:04
oscary 2021 filmy
REKLAMA

Ostatni rok nie był pod żadnym względem normalny, co odbiło się również na sposobie, w jaki mogliśmy i wciąż możemy oglądać oscarowe produkcje. Większość z nich nie miała okazji trafić do kin, a te, którym się to udało, ostatnio znów są niedostępne przez lockdown. Na szczęście wielu laureatów najważniejszej filmowej nagrody jest już na VOD.

REKLAMA

Oscary 2021 filmy – gdzie obejrzeć zdobywców?

Filmy dostępne na Netflix Polska:

Produkcja Davida Finchera opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię powstanie scenariusza do filmu „Obywatel Kane”. Oryginalne dzieło Netfliksa zdobyło dwie statuetki: za najlepsze zdjęcia i scenografię.

Film dostępny na Netflix.

Netflix zgarnął nagrody w większości mniejszych kategorii, w tym tą dla animowanego filmu krótkometrażowego. Statuetkę zdobyła wzruszająca opowieść pt. „Jakby coś, kocham was”.

Film dostępny na Netflix.

Czego nauczyła mnie ośmiornica

„Czego nauczyła mnie ośmiornica” to dokument przyrodniczy opowiadający o rodzącej się relacji między mieszkającym w RPA filmowcem i jedną ośmiornicą. Produkcja pokazuje niezwykłość tych stworzeń i ich niebagatelną inteligencję, za co dostała Oscara dla najlepszego pełnometrażowego dokumentu.

Film dostępny na Netflix.

Wiele osób typowało aktorów grających w „Ma Rainey: Matka Bluesa” jako faworytów w kategoriach aktorskich, ale ostatecznie fabularna produkcja Netfliksa zgarnęła „tylko” statuetki za najlepsze kostiumy i charakteryzację. Film opowiada historię o rosnących napięciach między tytułową piosenkarką, jej ambitnym trębaczem i białymi menadżerami.

Film dostępny na Netflix.

Dwóch nieznajomych

„Dwóch nieznajomych” to film oparty na tym samym koncepcie co „Dzień świstaka” i „Russian Doll”. Główny bohater zdobywcy Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego co chwilę przeżywa na nowo ten sam moment, w którym zostaje zaatakowany przez agresywnego policjanta, gdy próbuje dotrzeć do domu.

Film dostępny na Netflix.

Filmy dostępne na innych VOD:

„Tenet” Christophera Nolana nie okazał się takim hitem, na jakim pewnie zależało wytwórni Warner Bros., ale jednego Oscara zdobył. Debiutujący w zeszłym roku w kinach thriller science fiction otrzymał statuetkę za najlepsze efekty specjalne.

„Tenet” obejrzycie w różnych cenach na Canal+, Rakuten, Player, iTunes i Chili.

„Dźwięk metalu” otrzymał wyróżnienia za najlepszy dźwięk i montaż, ale nie tylko one stoją tu na mistrzowskim poziomie. Świetne są też aktorstwo i reżyseria, o czym więcej dowiecie się z naszej recenzji.

Colette

Stworzony przez brytyjskiego Guardiana film dokumentalny „Colette” opowiada o 90-letniej kobiecie, która w trakcie II wojny światowej walczyła z nazistami we francuskim Ruchu Oporu. Przez 74 lata odmawiała przyjazdu do Niemiec, ale po pojawieniu się w jej życiu pewnego studenta zmienia zdanie.

Krótkometrażowy dokument obejrzycie za darmo na portalu YouTube.

Filmy, które czekają na premierę w kinie i na VOD:

REKLAMA
  • Co w duszy gra – film już dostępny w kinach
  • Obiecująca. Młoda. Kobieta – film już dostępny w kinach
  • Na rauszu – film już dostępny w kinach
  • Minari – w kinach od 7/05/2021
  • Nomadland – w kinach od 14/05/2021
  • Ojciec – data nieznana
  • Judas and the Black Messiah – data nieznana

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA