REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Serial na podstawie nagrodzonego Oscarami „Parasite”. Co już wiemy o produkcji HBO?

Serial na podstawie czterokrotnie nagrodzonego Oscarem „Parasite” ma powstać dla HBO. O produkcji na razie niewiele wiadomo, jednakże mamy już kilka bardziej i mniej pewnych informacji.

11.02.2020
10:31
Parasite - serial dla HBO. Co wiemy? Czy zagra Mark Ruffalo?
REKLAMA
REKLAMA

To, że „Parasite” otrzyma Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, było niemal pewne. Mało kto (o ile ktokolwiek) spodziewał się, że południowokoreańska produkcja zdobędzie jeszcze trzy statuetki, w tym tę najważniejszą, dla najlepszego filmu. A skoro już tak się stało, rodzi się pytanie, jak ten sukces wpłynie na losy miniserialu inspirowanego fabułą Joon-ho Bong, o którym mówi się już od jakiegoś czasu?

Na pewno nie należy spodziewać się remake’u ani sequelu. Będzie to raczej opowieść osadzona w świecie „Parasite”. Jak czytamy na portalu Collider reżyser, kiedy pisał scenariusz do produkcji miał mnóstwo pomysłów, które nie zmieściłyby się w dwugodzinnym filmie, dlatego w ramach miniserialu chciałby je rozwinąć i zmieścić w sześciu godzinach.

Serial ma powstać dla HBO.

W jego realizację prócz Joon-ho Bonga ma być zaangażowany Adam McKay, którego z wielkiego ekranu kojarzycie jako reżysera „Big Short” i „Vice”, a z małego jako jednego z twórców „Sukcesji”. Nie należy więc spodziewać się, że produkcja ruszy niedługo, bo jest on jeszcze zajęty kilkoma innymi projektami.

Podczas oscarowego czerwonego dywanu dziennikarz „Extra” zaczepił Joon-ho Bonga i zapytał go o losy serialowego projektu. Reżyser odpowiedział:

Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie. Rozpoczęliśmy dyskusje z Adamem McKayem. Zrobimy co w naszej mocy, aby stworzyć jak najlepszy miniserial.

To więc wiadomo na pewno. Jeśli zaś chodzi o plotki, Collider podał, że jedną z gwiazd braną pod uwagę do którejś z głównych ról jest Mark Ruffalo. HBO napisało, że jest za wcześnie, aby mówić o takich szczegółach. Nie znaczy to jednak, że informacja jaka pojawiła się na portalu jest błędna. Nie wiadomo tylko, w kogo Ruffalo miałby się wcielić.

Reżyser „Parasite” do tej pory był zajęty tournée po festiwalach filmowych rozpoczętym w Cannes w zeszłym roku, gdzie film zgarnął Złotą Palmę. Teraz gdy sezon nagród dobiegł końca, może będziemy regularnie częstowani kolejnymi informacjami.

REKLAMA

Jeśli nie widzieliście filmu „Parasite” macie jeszcze okazję nadrobić zaległości.

Lista kin, w których wciąż można zobaczyć południowokoreańską produkcję dostępna jest tutaj. A całkiem niedługo, bo 21 lutego 2020 roku film trafi na VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA