REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun "Niewidzialnej wojny" mnie rozbroił. Vega przedstawia "historię walki o swoją duszę"

"Niewidzialna wojna" Patryka Vegi to jeden z ciekawszych projektów reżysera od dawna. Bynajmniej nie dlatego, że zapowiada się na solidne kino - chodzi raczej o to, że tym razem otrzymamy bodaj najbardziej kuriozalny materiał twórcy od dawna. Pierwszy zwiastun, który właśnie trafił do sieci, nie pozostawia co do tego wątpliwości.

04.08.2022
10:29
patryk vega film niewidzialna wojna zwiastun
REKLAMA

Z "Niewidzialnej wojny" wszyscy śmieją się już od czasu publikacji pierwszego plakatu i informacji, że Patryk Vega nakręcił film o Patryku Vedze. Jasne, wszyscy doskonale wiemy, że do kin i tak popędzą tłumy, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że polska publiczność patrzy na dzieła króla polskiego box office coraz bardziej krytycznie. Trudno się dziwić, skoro z filmu na film coraz trudniej uwierzyć, że on tak serio.

Pierwszy zwiastun "Niewidzialnej wojny" zapowiada odklejenie ostateczne.

REKLAMA

Niewidzialna wojna - Patryk Vega o Patryku Vedze. Pierwszy zwiastun

Niewidzialna wojna

Zgodnie z moimi przypuszczeniami, Vega przyodział swoją biografię w szaty poświęcenia, męczeństwa i patosu. Oto on, świadomy artysta-misjonarz, którego misją jest otworzyć nam oczy. W roli głównej: Rafał Zawierucha (któremu to w ostatnim czasie również dostało się za przyjęcie tej roli - w moim odczuciu niesprawiedliwie).

"Niewidzialna wojna" to ostatnia polska produkcja Vegi. Reżyser zapowiedział, że kolejne projekty to anglojęzyczne tytuły na rynek światowy.

A jeśli chcecie się jeszcze pośmiać - łapcie opis dystrybutora:

REKLAMA

To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera - Patryka Vegi. W młodości, zanim usłyszał o nim świat, próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino - pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej. Wkraczając z kamerą w mroczną rzeczywistość, o której 99% ludzi nie ma pojęcia, Vega mierzy się z namacalnym złem i buduje własną legendę bezkompromisowego reżysera. Z czasem osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się rekordowymi przebojami i przepustką do świata, którego od zawsze pożądał. Jednak sława, blichtr i wielkie pieniądze mają swoją cenę i budzą do życia uśpione demony. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i poruszającej walki o duszę. Oto prawdziwa historia Patryka Vegi.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA