REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Patryk Vega robi film o Patryku Vedze. Plakat wygląda tak, jak sobie wyobrażacie

Patryk Vega, bodaj najpopularniejszy polski reżyser, szykuje dla swojej widowni (malejącej, ale wciąż sporej) nowe dzieło. Tym razem kontrowersyjny filmowiec postanowił opowiedzieć nam o samym sobie. W sieci wylądował już pierwszy plakat filmu "Niewidzialna wojna".

08.07.2022
11:45
patryk vega filmy niewidzialna wojna plakat premiera autobiografia
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

Okej, może nie powinienem się śmiać z idei filmowej autobiografii Patryka Vegi - w końcu na podobny pomysł wpadli m.in. Madonna czy, nie wiem, Rupert Everett. Te książkowe - choćby w formie pamiętników - trudno zliczyć. Z drugiej strony naprawdę trudno jest mi zachować powagę wobec tak kuriozalnego poziomu narcyzmu.

Facet zaczął karierę całkiem nieźle (przecież serial "Pitbull" z 2005 roku był naprawdę w porządku). Później przyszła obsesja "wchodzenia za kulisy" i "obnażania brudnej prawdy", a wraz z nimi potworki w stylu nieprawdopodobnie szkodliwego i nieuczciwego "Botoksu". W końcu Patryk Vega przeszedł "wielką wewnętrzną przemianę", a w lustrze ujrzał nowego mesjasza. Jego najnowsze produkcje (ostatni "Pitbull", "Small World" itp.) nawiązują do biblijnych przypowieści, mają silny prokatolicki charakter i liczne religijne akcenty - nie bez powodu zresztą reżyser konsultuje swoje scenariusze z księdzem.

Można zatem przypuszczać, że ta filmowa autobiografia, którą Vega postanowił nakręcić w wieku 45 lat, będzie historią tej przemiany - ostatecznie twórca ukaże sam siebie jako tego, który zrozumiał, zmienił się i zaczął czynić, jak należy. Zmieniając świat na lepsze wartościami zawartymi w swoich filmach.

Orzechy przeciw dolarom, że facet właśnie tak to sobie wymyślił. Nawet tytuł - "Niewidzialna wojna" - sugeruje całą tę walkę dobra ze złem, w której Vega wziął (i ciągle bierze) udział.

REKLAMA

Niewidzialna wojna - nowy film Patryka Vegi. Oto pierwszy plakat

REKLAMA
Patryk Vega - Niewidzialna wojna

Plakat to - póki co - jedyny opublikowany materiał promocyjny. Dowiadujemy się z niego, że nadchodzący film pokaże "całą prawdę o najbardziej kontrowersyjnym reżyserze" (mówiłem) - ponad to Vega zapowiedział, że już wkrótce dowiemy się, kto go zagra. Ma to być - uwaga - ostatnia polska produkcja twórcy (kolejna ma dotyczyć Władimira Putina). Premiera odbędzie się 30 września 2022 roku - w tym samym miesiącu dostaniem również niezbyt dobrze zapowiadającą się (ale za to mniej dosłowną) filmową biografię Ilony Łepkowskiej. Zapowiada się mocarny początek jesieni.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA