REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Paula T. podejrzana. Celebrytka znana ze współpracy z Donatanem z zarzutami

Paula T., znana m.in. z udziału w klipie Donatana i Cleo, ma poważne kłopoty. Gwiazda podejrzana jest o wyłudzenia podatku VAT na milionowe kwoty. Prokuratura w Gliwicach zabrała głos w sprawie celebrytki.

09.01.2024
15:01
Paula T z zarzutami
REKLAMA

Paula T. jest gwiazdą, o której ludzie usłyszeli dzięki współpracy z Donatanem i Cleo. Paula wystąpiła nie tylko w klipie tego duetu, lecz także na Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Od jakiegoś czasu realizuje się jako influencerka i modelka, biorąc udział w licznych sesjach zdjęciowych - a teraz może mieć niemałe kłopoty. Paula T. podejrzana jest bowiem o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodzi o wyłudzanie podatku VAT na milionowe sumy.

Więcej o celebrytach przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Paula T. z klipu Cleo i Donatana ma kłopoty. Postawiono jej zarzuty

Jeden z czytelników serwisu kozaczek.pl poinformował redakcję, że Paula miała usłyszeć zarzuty już w pierwszej połowie ubiegłego roku. Obecnie akt oskarżenia przygotowuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Jej rzeczniczka, Joanna Smorczewska, w rozmowie z serwisem kozaczek.pl podkreśliła, że w całej sprawie chodzi o wystawianie faktur VAT, które były nierzetelne.

Paula T. ma status podejrzanej w śledztwie prowadzonym w tut. Prokuraturze Okręgowej. Zarzuty dotyczą okresu 2012 roku i związane są z braniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i działaniem w imieniu podmiotu, który miał zajmować się handlem wyrobami stalowymi i żelazomolibdenem, a czemu towarzyszyło wystawienie nierzetelnych faktur VAT dokumentujących powyższy proceder

- wyjaśniała Kozaczkowi rzeczniczka Prokuratury Okęgowej w Gliwicach, Joanna Smorczewska.
REKLAMA

Pauli T. grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności

Obecnie śledztwo jest na etapie końcowym, natomiast prokuratura przygotowuje akt oskarżenia. Pauli T. postawiony został zarzut m.in. poświadczenia nieprawdy, ale też używania dokumentu poświadczającego nieprawdę, czy też oszustwa w celu osiągnięcia majątkowej korzyści, doprowadzając inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd. Paula T. w rozmowie z mediami tłumaczy, że ze względu na dobro jej dzieci nie będzie komentować całej sprawy. Celebrytce grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA