REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Paweł Pawlikowski kręci nowy film. W obsadzie Rooney Mara i Joaquin Phoenix

Paweł Pawlikowski kręci nowy film. Po "Zimnej wojnie" przyszedł czas na nową produkcję polskiego reżysera i to z iście gwiazdorską obsadą. Filmowiec do produkcji zaprosił Rooney Marę i Joaquina Phoenixa. O czym będzie nowy film Pawła Pawlikowskiego?

25.10.2022
8:04
Rooney Mara i Joaquin Phoenix
REKLAMA

Paweł Pawlikowski kazał trochę poczekać fanom na nową produkcję, jednak obsada i fabuła podpowiadają, że było warto. W poniedziałek wieczorem amerykańskie media podały informację, iż Pawlikowski pracuje nad nowym filmem. Ma być to thriller pod roboczym tytułem "The Island". Główne role zagrają Rooney Mara i Joaquin Phoenix - cenieni przez światowe kino aktorzy, a prywatnie para.

REKLAMA

"The Island". O czym będzie nowy film Pawła Pawlikowskiego?

Nowy film Pawlikowski wyreżyseruje na podstawie swojego scenariusza. Historia inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o amerykańskiej parze w latach 30. XX wieku, która podejmuje decyzję, żeby porzucić cywilizację i zbudować swój prywatny raj na opuszczonej wyspie. Chcą żyć w zgodzie z naturą i jeść to, co da im ziemia. Gdy jeden z milionerów przepływa obok ich wyspy, amerykańska para szybko staje się łakomym kąskiem dla tabloidów. Wkrótce później pojawi się tam pewna hrabina w towarzystwie swoich dwóch kochanków, którzy będą chcieli przejąć wyspę i zbudować na niej luksusowy hotel. Pomiędzy nią, a bohaterami granymi przez Phoenixa i Mary dojdzie do konfliktu. Będzie on tak bardzo narastać, iż doprowadzi do zazdrości, zdrady i ostatecznie morderstwa.

Paweł Pawlikowski wraca do reżyserowania po czterech latach

Producentami filmu są Tanya Seghatchian i John Woodward pracujący dla Apocalypso Pictures oraz Brightstar. Paweł jest mistrzem mocnego dramatu i nie ma sobie równych w tworzeniu atrakcyjnych, ale emocjonalnie złożonych postaci - powiedziała w rozmowie z Variety. com producentka filmu - Tanya Seghatchian. Zdjęcia do produkcji mają ruszyć w 2023 roku.

REKLAMA

Pawlikowski powrócił do tworzenia nowego filmu po czterech latach. Jego ostatni film to obsypana nagrodami "Zimna wojna" z Tomaszem Kotem i Joanną Kulig w rolach głównych. Wcześniej reżyser nakręcił nagrodzoną Oscarem "Idę" z Agatą Kuleszą i Agatą Trzebuchowską w rolach głównych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA