REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Canal+ podjęło decyzję! Wiemy już, co dalej z transmisjami PGE Ekstraligi

Choć kibice polskich zawodowych lig żużlowych mieli pożegnać się z transmisjami w Canal+ i Canal+ online, nadawca sportowych wydarzeń poinformował, że PGE Ekstraliga i Metalkas 2. Ekstraliga będą nadal dostępne w serwisie streamingowym. Canal+ Polska przedłużyło bowiem umowę i ogłosiło, do kiedy widzowie będą mogli oglądać żużlowe wyścigi za pośrednictwem platformy.

04.03.2024
15:51
pge ekstraliga transmisja canal+
REKLAMA

Tydzień dla fanów żużlu rozpoczął się wyjątkowo dobrze. Okazało się bowiem, że Canal+ Polska nabyło prawa telewizyjne do transmisji spotkań PGE Ekstraligi oraz Metalkas 2. Ekstraligi, w związku czym sportowe wydarzenia będzie można w dalszym ciągu oglądać na kanałach nadawcy, jak również w serwisie Canal+ online. W ramach umowy widzowie będą mieli okazję nie tylko zobaczyć zaciętą rywalizację żużlowców, ale również dodatkowe materiały, takie jak relacje zza kulis, internetowy magazyn skrótów czy programy z zapowiedziami i podsumowania spotkań.

REKLAMA

PGE Ekstraliga i Metalkas 2. Ekstraliga w Canal+ i Canal+ online. Nadawca przedłużył umowę

Transmisje spotkań PGE Ekstraligi zostaną przedłużone na lata 2026-2028, natomiast Metalkas 2. Ekstraligę będzie można oglądać od 2025 aż do 2027 r. Widzowie zawodowych lig żużlowych otrzymają możliwość oglądania sportowych zmagań w najlepszej jakości, a to wszystko dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi, z którego korzysta Canal+.

Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców "domem żużla" na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji - nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji CANAL+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych

- mówi Edyta Sadowska, Prezeska Zarządu i Dyrektorka Generalna CANAL+ Polska.

W tym i przyszłym roku mecze najlepszej żużlowej ligi świata będą dostępne na sportowych antenach Canal+, w serwisie Canal+ online oraz Eleven Sports, sublicencjobiorcy praw telewizyjnych. W każdej rundzie rozgrywek PGE Ekstraligi dwa piątkowe mecze będą transmitowane na kanale Eleven Sports, natomiast dwa niedzielne - przez Canal+ i Canal+ online. Mecze Metalkas 2. Ekstraligi w sezonie 2024 będą odbywać się w soboty i niedziele.

 class="wp-image-2562154" width="462"
PGE Ekstraliga i Metalkas 2. Ekstraliga w Canal+ i Canal+ online

Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej dodał, że prawa do transmisji obejmą w sumie pakiet 140 spotkań w jednym sezonie dla dwóch klas rozgrywkowych. Nowy sezon PGE Ekstraligi rozpocznie się 12 kwietnia, a 13 kwietnia widzowie będą mogli oglądać Metalkas 2. Ekstraligę. Transmisja żużlowej rywalizacji będzie dostępna zarówno na sportowych antenach Canal+, jak i w serwisie streamingowym Canal+ online.

REKLAMA

O nowościach w Canal+ przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA