REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jason Voorhees zostanie gwiazdą telewizji. Powstanie serial na podstawie serii "Piątek 13-go"

Po "Krzyku" od MTV, kolejny kultowy slasher doczeka się swojej serialowej wersji. Tym razem mowa o "Piątku 13-go", o którego telewizyjnej adaptacji plotkowano już od dawna. Obecnie znajduje się ona w bardzo wczesnej fazie produkcji, ale wszystko wskazuje na to, że istotnie powstanie.

12.08.2015
9:58
Powstanie serial na podstawie serii "Piątek 13-go"
REKLAMA
REKLAMA

Zapoczątkowana w 1980 roku seria "Piątek 13-go" składa się już z dwunastu odsłon (wliczając w to remake z 2009 roku), a w planach ponoć już jest kolejna. Ponadto, pomysł na stworzenie opartego na niej telewizyjnego serialu nie jest wcale nowy - w latach 1987−1990 wyemitowano trzy sezony, złożone w sumie z siedemdziesiąt dwóch odcinkach produkcji "Friday the 13th".

piątek 13-go 2

Realizowany przez stację telewizyjną The CW serial będzie zatem już drugim podejściem do tego formatu. Jak dotąd nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących tej produkcji. Wiadomo jedynie, że obecnie trwają prace nad scenariuszem, a w roli producenta wykonawczego zobaczymy Seana S. Cunninghama, reżysera pierwszego "Piątku 13-go". W serialu zobaczymy oczywiście Jasona Voorheesa, któremu przypadnie rola antagonisty. Fabuła będzie opowiadać o śledztwie w sprawie zagadkowego zaginięcia, w które uznawany za martwego Jason będzie w jakiś sposób zamieszany. Będzie to bowiem bardziej thriller, niż slasher. Telewizyjna produkcja ma gęsto nawiązywać do filmowej serii.

REKLAMA

Data premiery serialu "Piątek 13-go" jest na razie nie znana. Pewne jest jedynie, że nie będziemy mogli się nią cieszyć wcześniej, niż na jesień przyszłego roku. Złota era slasherów już raczej nie powróci, ale jak widać ten gatunek ciągle ma się nieźle. Ostatnio dowiedzieliśmy się też, że z nowym otwarciem powróci "Koszmar z ulicy Wiązów". Jeśli jesteście fanami tego nurtu horroru, a wszystkie "Piątki 13-go", "Teksańskie masakry piłą mechaniczną" i "Krzyki" widzieliście już wielokrotnie, zajrzycie do naszego zestawienia pięciu nieznanych slasherów, które musicie zobaczyć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA