REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Borys Szyc z gęstą brodą i czupryną. To przygotowania do roli Naczelnika Państwa w filmie Piłsudski

W Polsce powstaje coraz więcej produkcji historycznych. Jedną z nich będzie biograficzny film o Józefie Piłsudskim. Główną rolę w filmie pt. Piłsudski zagra Borys Szyc. Aktor pochwalił się właśnie przebytą przemianą.

09.08.2018
21:34
borys szyc piłsudski
REKLAMA
REKLAMA

Nie wszystkie przygotowywane właśnie dzieła historyczne stoją na poziomie takich filmów jak Braveheart. Niektórym jest znacznie bliżej do Korony królów. Historia zostaje w tych pseudohistorycznych dziełach pokazana przez pryzmat ideologii, a nie faktów historycznych. Wiele produkcji pokazuje także wygładzoną, podręcznikową wersję historii. I podobne są również kreacje aktorów (jak widać po niedawnej kreacji Marcina Bosaka w ramach cyklu Żywe obrazy historii).

Wywołuje to wiele kontrowersji, o czym świadczą sprzeczki wokół filmu Legiony. Wydaje się jednak, że podobnych obaw nie trzeba mieć w kontekście filmu Piłsudski. Biografia opowiada o wczesnych latach działalności politycznej późniejszego Naczelnika Państwa.

W tytułową rolę wcieli się aktor Borys Szyc. Zdjęcia do produkcji zaczęły się dzisiaj. Szyc spędził kilka godzin na długiej wizycie w charakteryzatorni. Wszystko po to, żeby upodobnić się do Piłsudskiego przebywającego w zakładzie dla obłąkanych w Petersburgu. Do szpitalu św. Mikołaja polityk wówczas związany z PPS-em trafił po tym, jak symulował w więzieniu obłęd.

Znany z poczucia humoru Borys Szyc przeprowadził z całego wydarzenia transmisję na Instagramie i InstaStories.

Na pierwszych opublikowanych materiałach zza kulis filmu aktor prezentuje się naprawdę imponująco. Z pokaźną brodą i potarganą czupryną niczym nie przypomina wielkiego wodza, jakiego znamy z późniejszych przedstawień Piłsudskiego. Twórcom filmu – reżyserem jest Michał Rosa znany z Czasu honoru – zależy właśnie na przypomnieniu mniej znanych, a bardzo ciekawych losów Piłsudskiego:

Zaczynamy dziś opowieść o Piłsudskim. Nie dziadku i wielkim wodzu ale człowieku pełnym emocji i pasji, bliskim depresji i śmierci, terroryście rzucającym bomby i napadającym na pociągi, liczącym głównie na siebie, często egoiście, kochającym gorąco i namiętnie mężczyźnie z wizją kraju który kochał ponad wszystko – napisał Szyc na Instagramie.

REKLAMA

W filmie oprócz Borysa Szyca zagra Magdalena Boczarska. Według początkowych informacji, pojawiających się w zimie zeszłego roku, Piłsudskiego miał zagrać Dawid Ogrodnik. Z czasem zmieniono jednak koncepcję. Szyca mogliśmy ostatnio oglądać w nagrodzonym w Cannes filmie Zimna wojna.

Na ten moment nieznana jest jeszcze data premiery filmu Piłsudski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA