REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Pod powierzchnią to największy tegoroczny sukces TVN-u. Serial doczeka się kontynuacji

Stacja TVN nie miała ostatnio najlepszej serii, jeśli chodzi o seriale. Pułapka okazała się wyjątkowo nieudaną produkcją, dlatego wielu widzów miało obawy związane z Pod powierzchnią. Serial z Bartłomiejem Topą i Magdaleną Boczarską okazał się jednak sukcesem.

04.12.2018
21:58
pod powierzchnią sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Pod powierzchnią to produkcja, która opowiada o kryjących się w zakamarkach ludzkiej duszy kłamstwach i tajemnicach. Trudne związki międzyludzkie często stanowią kanwę telenowelowych tasiemców, ale na szczęście stacja TVN wolała uczynić z Pod powierzchnią krótki i skondensowany mini-serial. Eksperyment udał się całkiem nieźle. Pojawiające się gdzieniegdzie w mediach porównania do Wielkich kłamstewek HBO należy uznać za grubą przesadę, lecz produkcja i tak doczekała się względnie pozytywnych recenzji.

Pod powierzchnią docenili także widzowie, włączając swoje teleodbiorniki w trakcie emitowania serialu. Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, średnia oglądalność serialu TVN-u wyniosła 1,59 mln osób. Był to wynik o 550 tys. widzów lepszy niż osiągi stacji w analogicznym okresie zeszłego roku. Dzięki Pod powierzchnią TVN wspiął się na drugie miejsce spośród największych największych polskich nadawców telewizyjnych (zdecydowanym liderem był program Rolnik szuka żony pokazywany na TVP1).

TVN ewidentnie jest zadowolony z tego wyniku, bo już teraz ogłosił, że Pod powierzchnią doczeka się 2. sezonu.

pod powierzchnią sezon 2 class="wp-image-229604"

W podjęciu tej decyzji z pewnością pomogły też osiągi thrillera na platformie VoD Player.pl. Siedem odcinków Pod powierzchnią łącznie zostały wyświetlone 3,5 mln razy, co przekłada się na średnią oglądalność ok. 500 tys. odtworzeń. O kontynuacji serialu mówiło się od pewnego czasu, a otwarty fabularnie finał tylko wzmocnił spekulacje. Powstanie drugiego sezonu potwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami zastępca dyrektora programowego TVN-u, Bogdan Czaja:

REKLAMA

Będziemy kontynuować Pod powierzchnią. Druga seria pojawi się zapewne jesienią przyszłego roku. Raczej będzie to znowu siedem-osiem odcinków, nie pełny 13-odcinkowy sezon. Wyniki są na tyle dobre, żeby czuć się bezpiecznie w obliczu drugiego sezonu. Również opinie jakie zbieraliśmy na rynku były więcej niż zachęcające. To nie był taki oczywisty sensacyjny serial, ale jeśli potrafiliśmy zadowolić naprawdę wymagających widzów, to jest to powód do satysfakcji.

Druga odsłona na pewno ucieszy fanów serialu, którzy śledzili losy Marty, Oli, Bartka i Macieja od pierwszego epizodu. Tym bardziej, że wiele wątków poruszonych w premierowym sezonie nie zostało rozwiązanych. Szczegóły fabuły kontynuacji Pod powierzchnią oczywiście nie są na razie znane. Pierwsze informacje poznamy zapewne w kolejnych miesiącach (jeżeli informacja o jesiennej premierze zostanie potwierdzona).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA