REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiedźmin Lambert w nowym zwiastunie. Ruszyła zbiórka na Pół Wieku Poezji Później, która ma pomóc ukończyć film

Tomasz Bagiński potwierdził niedawno, że na Wiedźmina od Netfliksa przyjdzie nam poczekać jeszcze ponad rok. Stworzone przez Andrzeja Sapokowskiego uniwersum to jednak nie tylko Geralt z Rivii. Wiedzą o tym doskonale fani, którzy wciąż pracują nad autorskim projektem Pół Wieku Poezji Później. Pełnometrażowy film kręcony dzięki wsparciu środowisk fanowskich doczekał się nowego zwiastuna.

21.06.2018
20:33
Nowy zwiastun Pół Wieku Poezji Później. Ruszyła też trzecia zbiórka
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze wieści o filmie tworzonym przez wielbicieli prozy Sapkowskiego pojawiły się niedługo po ogłoszeniu serialu Netfliksa. Jakkolwiek oczekiwania związane z serialowym Wiedźminem są ogromne, wielu fanów czeka z podobną niecierpliwością na Pół Wieku Poezji Później. Według pierwotnych planów ich oczekiwania miały zostać spełnione już dzisiaj.

Twórcy Pół Wieku Poezji Później zdecydowali się jednak przesunąć premierę filmu. Mają ku temu dobre powody.

Znaczna większość aktorów, statystów i twórców filmu pracuje nad projektem pro bono lub za symboliczne stawki. Mimo to od początku słychać było głosy o problemach ze spięciem budżetu niezbędnego do stworzenia tak ambitnego projektu jak Pół Wieku Poezji Później. W dwóch osobnych zbiórkach zdołano zebrać ponad 60 tys. zł, ale i tak trzeba było dokonać pewnych cięć. Wciąż nie została zrealizowana choćby planowana scena bitwy o Kaer Mohren.

Autorzy fanowskiego filmu nie zamierzają się jednak poddawać. Opóźnienie ich dzieła jest wynikiem chęci zebrania dodatkowych funduszy na film, ale także zwiększenia rozmachu produkcji. Zamiast 55 minut końcowe dzieło ma trwać aż 80 minut (!). Dlatego twórcy Pół Wieku Poezji Później zorganizowali kolejną zbiórkę, tym razem na serwisie Facebook:

Dewizą produkcji jest hasło "Film od Fanów dla Fanów", bowiem wszyscy pracujący przy nim ludzie robią to z pasji, na zasadach non profit. Ponadto sam będzie dostępny do obejrzenia za darmo na YouTube. Po trzech latach prac twórcy są już na finiszu, jednak wciąż brakuje im pieniędzy, na zakończenie zdjęć do tej pełnometrażowej produkcji – powiedzieli w oficjalnym komunikacie.

 class="wp-image-174772"

Twórcy filmu proszą o kolejne 25 tys. zł, które pójdą na realizację sceny batalistycznej o Kaer Mohren i finałowego pojedynku Wiedźmina Lamberta. Dotychczas udało im się zebrać ponad 4 tys. zł.

Akcja filmu umiejscowiona jest kilkadziesiąt lat po wydarzeniach sagi (inaczej niż serial Netfliksa, który ma być adaptacją serii książek Sapkowskiego). W filmie zobaczymy postaci znane i uwielbiane przez fanów Wiedźmina, jak: Triss Merigold, Jaskier czy towarzysz Geralta, Lambert. Triss poprosi o jego pomoc w unieszkodliwieniu zbuntowanej czarodziejki, która zdobyła zakazaną księgę Alzura.

Na zachętę opublikowany został już trzeci zwiastun produkcji, który po raz pierwszy szerzej obrazuje fabułę Pół Wieku Poezji Później. W trailerze nie brakuje scen z Lambertem i Triss, swoje odśpiewuje też bard Jaskier.

REKLAMA

W filmie Pół Wieku Poezji Później zagrają m.in. Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Zbigniew Zamachowski, Marcin Bubółka, Janusz Szpiglewski, Kamila Kamińska, Bartosz Wesołowski, Andrzej Strzelecki czy Maria Sobocińska. Reżyserem filmu został zaś Jakub Nurzyński. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy fanowski film trafi do odbiorców. Z pewnością zależy to od powodzenia rozpoczętej właśnie zbiórki.

Pół Wieku Poezji Później będzie do obejrzenia za darmo na serwisie YouTube. Twórcy zapewnili, że zrobią co w ich mocy, żeby ukończyć film do końca bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA